Samsung ve Intel, Tizen 2.1'e hazır!

Samsung ve Intel'in beraber geliştirdiği mobil işletim sisteminin yeni sürümü, ortaya çıkmak üzere!

Tizen 2.1 hazır gibi!

Dün gerçekleşen Tizen geliştirici konferansından gelen bilgilere göre Samsung ve Intel, bir süredir üzerinde çalıştıkları Tizen 2.1 mobil platformunu yayınlamaya hazırlar.

Tizen Endonezya'dan gelen bilgilere göre platform, herkesin kullanımına sunulacak seviyeye ulaşmak üzere. Samsung'un da Kore medyasına henüz yaptığı bir açıklamaya göre Tizen, Temmuz ayında Avrupa ve Japonya'da piyasaya sürülecek.

Tizen'in kullanıcı arayüzüne yeni ve taze bir dokunuş getireceği söyleniyor. Tizen, Samsung'un emekli mobil işletim sistemi Bada'dan parçalar içeriyor. Ancak şu anki Bada'lı cepleri Tizen'e yükseltmek mümkün olmayacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bakalım nasıl olacak mobil işletim sistemi.

En güzel yazılım Objektif C şle yazılan İos'tur. diğerleri amatörce yazılan yazılımlar ve flash tabanlı sorunlu yazılımlar. ios varken gerisi hikaye

@23 May 2013 15:10 yav he he...

@23 May 2013 15:10 iOS Objectif C ile yazıldı diyen arkadaşım Android .swf dosyasından mı oluşuyor. Hiç android cihaz kullanmadan yorum yapma bari. Tamam iOS güzel bir sistem gayet stabil ve hızlı ama aynı şekilde androidde öyle. Ayrıca iOS da hiç birşey yapılmıyor . Tamamen kıstlı bi sistem. Ama android ise açık kaynak kodlu linux dağıtım ve hergün gerek geliştiricler olsun gerekse kullanıcılar olsun geliştiriliyor.....

@23 May 2013 15:10 bende diyorum ki visual c#, c, c++ ın birleşiminden oluşmuş visual studio gibi harika bir program ile geliştiriciyi destekleyen wp8 en iyi işletim sistemidir :)

badadan çok androide benziyor

nooolduuuu he ne oldu...

Daha Mozilla'nın mobil işletim sistemini tadamadan yeni bir sistem daha..

15:10 Bilgili gibi gozukmeye calismissin sanırım ama flash tabanlı OS mi kaldı ya! Hepsi Linux Tabanlı

kakaladilar badali telefonlari millete simdide isim degisikligi yaparak imajini yukseltmeyi umuyor

Bu daha çok Androitizen olmuş. Samsung senden de çakmanın çakmasını yapman beklenirdi iyi iş çıkardın.

İlk yorum, windows phone da C ve C# ile yazılıyor diye biliyorum... ayrıca flash tabanlı yazılım nerde gördün. Java olmasın o..

bada'yı iyi pazarlayamadın Samsung bunu da mahvetme. Donanımından memnunuz ama şimdilik Android

Android uygulama Çalıştırırsa alınır ve Çalıştıracaktırda büyük ihtimal !

google kendi cebini üretiyor isterse piyasadan rakiplerini silebilir bugün bedava olan işletim sistemi hep bedava kalmaya devam etmeyebilir.alternatif birşeyler üretmesi lazım.

Badalı wave 2 aldım. Samsung akılsız akıllı telefon üretmeyi başarmış. Destek olmadılar sisteme ve verdiğimiz paralar boşa gitti. Kesinlikle 2-3 yıl geçmeden bu telefonu almanızı tavsiye etmem. Wave 2 den sonra roket yapsa bir daha samsung almam.

megoo gibi bir işletim sistemi daha gelmeeycek.Bildiğin debian tabanlı linux dağıtımı ve kendisine has eko sistemi vardı.Bilgisayardı sanki N900 overclock bile Yapılabiliyordu. Ah Nokıa Ah MEGOO :(

ios; c, c++ ve objective-c ile yazılmıştır. SDK'sı objective-c tabanlıdır. Android ve Windows Phone'dan farklı olarak C/C++ programlamaya olanak tanıyan NDK bulunmaz. Bunun başlıca sebebi Objective-C'nin Java'dan farklı olarak elle dinamik veri tahsisi tipi 'alt seviye' programlama tekniklerine izin vermesi olarak gösteriliyor. Apple mağaza yönetimi konusunda en başarılı olanı ve bu geliştiriciler için ikna edici. Bunun dışında ABD'deki işe alım talepleri için şurayı inceleyebilirsiniz: http://www.sitepoint.com/best-programming-language-of-2013/. iOS geliştiricilerine dönük talebin hala daha güçlü olduğu görülüyor.

salfish bundan kat kat iyi jolla.com girin bakın telegon süper ve andtoid apk destekli keske tr gelse ilk alacaklardanım samsungdan iydir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir