Samsung Z2'den yeni görüntüler

Samsung'un merakla beklenen Tizen'li ikinci cebi Z2, ortaya çıkan fotoğraflarda çok net göründü!

Samsung Z2'den yeni görüntüler

Samsung'un Tizen platformuna sahip olacak olan yeni Tizen Z2 isimli cep telefonunun geçtiğimiz birkaç hafta önce de haberini yapmıştık hatırlarsanız. Samsung'un bu serisiyle Sony'nin "Z" serisinin isimlendirmesini kullanarak kafa karışıklığı yarattığı bir gerçek, fakat elbette Samsung'un bu seride yer verdiği modeller birer amiral olmaktan çok uzak. İlk Z1 modeli'ni hatırlayacak olursanız, 4 inçlik 800x480 piksel çözünürlüğünde bir ekranı vardı. Bu seriyi özel yapansa, Samsung'un Tizen işletim sistemini taşıyor olması.

Samsung, Z1'den sonra şimdi de Tizen'li yeni Z2 modelinin çalışmalarını sürdürüyor. Telefonun yeni görselleri de ortaya çıktı ve bu görsellerde Z2, Galaxy S3'e oldukça benziyor. 32 bit'lik 4 çekirdekli işlemciyle gelecek olan Z2, 1 GB RAM ve 2000 mAh gibi ayrıntıların sahibi.

Tizen 3.0 işletim sistemiyle çalışacak olan Z2, 540x960 piksel çözünürlüğünde TFT-LCD ekranla gelecek. Samsung Z2'yi bu yılın ilk yarısı bitmeden göreceğimiz düşünülüyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Türkiye ye gelir ve fiyatı iyi olursa alınacak telefon fakat amoled olsa daha iyi olurdu. Bence tizen li amiral gemisi yapsa daha iyi olacak.

Bence Samsung Tizenli amiral gemisi yapmalı

ahh samsung ahhh.. daha piyasaya çıkmadan kasası soyulmaya başlamış bile :\

Hantal androidden çok çektim.Windows ise çok yavaş..Tizen ile gelir gelmez alacağım ilk telefon...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost