Samsung'dan katlanan ekranlar için önemli adım

Samsung, katlanabilir ekran konseptinin en büyük sorununu ortadan kaldıracak adımları atıyor!

  • Cenk Atlı
Samsung'dan katlanan ekranlar için önemli adım

Teknoloji devi Samsung, nihayet kavisli ekran teknolojisi alanında yaptığı yatırımların karşılığını almaya başlıyor. Firmanın Galaxy Note 7 için düz ekran konseptini tamamen geride bırakacağı belirtiliyor.

Diğer yandan kavisli ekranların da aslında sadece bir başlangıç olduğu anlaşılıyor. Zira firmanın asıl hedefi esnek ve katlanabilir ekranlar. Firmanın aldığı yeni patentler katlanabilir ekranın getirdiği olası zorlukların üstesinden gelecek gibi görünüyor.

ETnews'te yer alan habere göre bir tür "yapay kas" işlevini gören ilk patent birbirine bağlı bir dizi plaka formunu alıyor. Bu yapı ekranın eğilmesinde ve bu esnada bütün bileşenlerin korunmasında büyük bir kolaylık sağlıyor.

İkinci patent ise üst ve alt olmak üzere iki bölüme ayrılabilen bir esnek ekran. Bu esneklik sayesinde cihaz tam ortasından bir yapay kası kullanarak katlanabiliyor.

Bu iki patent sayesinde katlanma esnasında bileşenlerin zarar görme sorunu ortadan kalktığı için artık gerçekten katlanabilir ekranlı cihazlarla karşılaşmanın yolu açıldı diyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Samsung tizen ile birlikte Iphone u yerinden edebilir.

Sen de yorum yaz