Samsung'tan Apple stili Edge reklamı!

Galaxy S6 Edge'in nasıl üretildiğini gösteren yeni Samsung videosu, Apple'ın videosunu anımsattı!

Oynat Samsung'tan Apple stili Galaxy S6 Edge reklamı! Galaxy S6 Edge'in nasıl üretildiğini gösteren yeni Samsung videosu, Apple'ın videosunu anımsattı!

Samsung, Apple'ın açtığı davaların da etkisiyle Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge gibi en yeni cihazlarında tasarım değişikliğine gitmişti. Ancak yeni yayınlanan bir reklam vidosu, Samsung'un Apple'dan esinlenmekten henüz tamamen vazgeçmediğini gösterdi.

"Designing Possible" adındaki yeni reklamda İngiliz aksanlı bir ses, yeni Galaxy S6 Edge'in üretim sırasında hangi işlemlerden geçtiğini anlatıyor. Video, akla hemen Jony Ive'nin konuştuğu Apple videolarını hatırlatıyor. Bazı sahneler, 10.000 dolarlık Apple Watch Edition'ın videosundakilere oldukça benzediği için, Samsung'un Apple'dan esinlenmiş olduğunu düşünmemek güç.

Apple Watch Edition videosundan bir kare

Apple'ın videosunda yer alan erimiş metalin kazandan dökülmesi ve cihazın gövdesinin şekillendirilmesi gibi sahnelerin benzerleri, Samsung'un videosunda da var. Samsung'un reklamlarında Apple'ın fanlarıyla sıkça uğraştığını, onların mağazalar önünde kuyruklar oluşturmasıyla dalga geçtiğini biliyoruz. Koreli firmanın farklı bir fikir denemesi elbette iyi, ancak yeni reklam, Apple'ınkilere sanki gereğinden fazla benziyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Edge in tasarimi basarali ama kullanisliliktan odunvermek gerekiyor

ah samsunk ah işin gücün çalıp çırpmak....

samsungun appledan esinlenmeyerek yaptığı bir şey söyleyin bana.

@04 Mayıs 2015 20:04 S-Pen ve Note serisi yeterli bence.

uzak doğuda çin ve kore de fikir kopyalaması yapmak çok doğal bir olay bu olay uzak doğu için özelin genelleşmesidir.

bunlar haber değeri taşımıyor dostum artık biliyoruz zaten samsungun apple dan esinlenmeden bişey yapamayacağını

O kadar da çalmaya benzemiyor kazan ve erimiş metal sadece Apple da mı var havalı bir şekilde üretim hattını anlatmış yeter ama bu kadar anti-samsung çu olmayın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost