Samsung'un yeni planı: Metal telefonlar!

Uzun süre plastik sevdasından vazgeçemeyen Samsung'un metal telefona geçişi, çok hızlı olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'un satış artırma planı: Metal telefonlar

Samsung, telefon satışlarında Apple'ın yaklaşık 2 milyon birim gerisine düşmüş durumda. Peki Koreli dev, ABD'li rakibini tekrar geçmek için ne yapmayı planlıyor? Sızan bilgilere göre Samsung, önümüzdeki günlerde bizi çok daha fazla metal kasalı telefon ile selamlayacak.

Metal kasalı, daha kaliteli görünümlü, incecik telefonlarla Samsung'un Apple'ı yakalayıp yakalayamayacağını şimdiden kestirmek zor. Ama bu tanıma uyan Galaxy S6 ve Galaxy S6'nın ön siparişleri oldukça iyi seyrediyor. Bunun yanında Samsung'un hisseleri de olumlu yönde bir çizgi seyretmekte.

Alt seviye telefonlarda çok az kar eden ve rekabet edebilmek için fiyatlarını düşüren Samsung'un yeni planı, ilk belirtilere göre işe yarayabilir. Akıllı telefon satışlarındaki düşüşü karşılayabilmek üzere ürün portföyünü genişletmek isteyen firma, önümüzdeki aylarda sağlıkla ilgili cihazlar ve akıllı çamaşır makineleri tanıtmayı da planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

şimdiye kadar çıkanları çöpe atın dediler :)

Yani samsungun göremediğini biz görüyoruz..ben ceo olsam her sene 3 model çıkarırdım fazla değil.karınca sürüsü gibi daha benim bildiğim dünya model çıkarıyor samsung çöp telefonlar diyoruz biz onlara..giriş orta bide amiral gemisi telefonu çıkar kafi..ondan sonra apple'la rekabet etmek niye..yap özgün adam gibi tasarımlar farkın olsun..Apple yellense samsung onu bile taklit edecek bir özgün olamıyorlar..dünya kadar konsept telefon çıkıyor hepside daha güzel piyasadaki telefonların tasarımlarından alsınlar konseptçilerden bir ekip ..

samsung akıllı çamaşır makineleri alınır bak..! :)

Samsung gösterişli ürünlerini piyasaya sürüyor ama bence kullanıcılara en itici gelen yönü teknik destekte çok zayıf kalması. Ürün sattıktan sonra herşey bitti gözüyle baktıkları sürece ilerlemeleri çok zor olacak.

ne yaparsa yapsın sonuçta android

sonunda şambrelden yapmamak aklına geldi

Bende sevdim. Cam+metal kasa güzel oluyor. Birde 64 bit işlemci varsa daha güzel oluyor

O aptal tasarımı metal olarak sunsa ne olur koklu bir tasarım değişikliği gerek her telefon aynı tasarımın az değişiği

şu yeni nexuslari bi yapsın fiyat uygun olunca S6 kadar satar

Usb akıllı mercekli fotoraf çekimi yapılabilir samsung akıllı zoom özelliği yaptı cebe sığmadı ama usb mecekli sistemi güzel olabir üst tarafına takılarak en azından çantada olur alo derken çıkarılabir

Ben akıllı çamaşır makinesine usb girişi eklemelerini istiyorum; böylece banyodayken telefonumu şarş edebilir ve makine için kişiselleştirilmiş yıkama programlarını bir app yoluyla ayarlayabileyim. hatta telefonumu hızlıca sallayarak devri ayarlayabilmeliyim. Veya makinenin içerisine yerleştirecekleri bir kamerayla telefonumdan yıkanan çamaşırları seyredip, gerekirse bir de screenshot alıp instagram a koyabilmeliyim. Çamaşır makinelerinde üstelik eskiden beri metal kullanılıyor, yeni çıkaracakları modelde plastik kullanacaklarını sanmıyorum. Bence çamaşır makinesinin işletim sistemi de Android olmalı, bu sayede kişiselleştirme sınırsız olur.

@16 Mar 2015 04:30 bi duş al, açılırsın, sakin ol geçti.

Çok ama çok acayip 1 milletimiz var 1'i hulyalarda yorumlar atar diğeri zekice 1 cvp yazar insanimiz çok zeki ve sevimli

Sen de yorum yaz