Şarj sorunu yaşayan iPhone'lulara müjde!

Apple'dan şarj sorunu yaşayan iPhone kullanıcılarına müjde gibi patent!

  • Ercan Uğurlu
Şarj sorunu yaşayan iPhone'lulara müjde!

Akıllı telefonlar ne kadar kullanışlı cihazlar olsalar da konu pil ömrü olduğunda bize "çektirdikleri" acı bir gerçek. Şarj konusunda en fazla mağdur olanlar ise iPhone kullanıcıları elbette. Ancak Apple aldığı yeni patentle onların bu çilesini sona erdirecek gibi görünüyor.

Apple yıllardan beri pil ömrüyle ilgili sorunları en aza indirgemek için yazılım güncellemeleri yayınlıyor, ancak pek başarılı olamadığı bir gerçek. Sonunda yetkililer bunu anlamış olacaklar ki bu konuyu daha profesyonel bir biçimde ele almaya karar vermişler ve patent yoluna gitmişler. Böylece halihazırda patent şampiyonu durumunda olan Apple, patentleri arasında bir yenisini de pil tasarruf yöntemi ile katmış bulunuyor. Ancak bu yöntem gerçekten işe yarayacak gibi görünüyor.

Apple, aldığı yeni pil tasarruf patentiyle birlikte iPhone kullanıcılarının şarj sıkıntısını en aza indirgeyecek bir yöntem peşinde. Zira bu patentle birlikte iPhone'lar şarj yönetimini artık "öğrenecekler". Kullanıcı alışkanlıkları üzerine kurulu bir yöntem üzerinde çalışılacağına ve bununla birlikte pil sorununun ortadan kaldırılacağına işaret edilen patentle, iPhone'lar kullanıcılarını takip ederek hangi saatlerde daha çok yolculuk ettiklerini veya uyumaya gittiklerini öğrenecek. Örneğin iPhone sahibi daha çok akşam 19:00 ila 21:00 saatleri arasında uçak seyahatlerinde bulunuyorsa veya gece 11:00 gibi yatağa gidiyorsa, iPhone bunu öğrenerek otomatik olarak pil tasarruf moduna geçecek.

Sizce iPhone şarjı bu yeni patentle yeterince direnebilir mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Adam gibi bi batarya koysunlar daha kolay olmazmı..

@29 Tem 2013 17:16 olmaz o zaman bısey yapmaları gerekır

@29 Tem 2013 23:27 sen yapsana o zaman

tasarruf sağlayarak şu anki şarjının dayanma süresinden biraz daha fazla olacaktır. Daha fazlasını yapamaz.

Güzel fikir ama yeterli değil. Çözüm contorium 'da gizli. 1 birim contorium ile 1 yıl çalışır telefon =)

@orhanbayram ohoo youtubeda iyi kandirmislar seni

Bu iş çalışabilir. Pil kalitesi ve fiziksel yapısıda değişmeli.

bunu şu an android de snapdragon battery uygulaması yapıyor...

Diren iphone diren :)

Boş hikaye,en azından türkler için. Ellerinde 7/24 whatsapp açık,sürekli 3g açık.Sorsan kapatmayı bilmez.

Sonuçta kullanınca çabuk birtecek :), bu bir çözüm değil, kandırmaca.

androidde programdan çıkmadan home tuşuna basınca kısa sürede programı görev yöneticisi otomatik olarak kapatıyor ıphone da ise bu yöntem adına birşey yok arka planda sürekli çalışıyor program o yüzden şarjı erken bitiyor ve en fazla 7 saat kullanabiliyorsunuz şahsen kullanıyorum

@29 Tem 2013 22:03 android activity pause kodları var multitasking sırasında aktifleşiyor.. iphone programlama yapmadım ama ben bu konuda birşey göremedim multitasking i süper yapıyor yapmasınada bildiğiniz uygulama arkaplanda tamamen açık pil yiyor hız yiyor ohoo

kuru kuruya patent ne ışe yarar ki

adam akıllı pil yapacaksın malzeme koyacaksın apple benim sp niye 2 gün gidiyor tüm iphone lularda dalga geçiyorum

iphone 5 ve samsung S4 sahibi olarak iphone'u 1,5 ile 2 gün de bir şarj ederken S4 1 ile 1,5 gün içerisinde şarj etmem gerekiyor. Pil konusunda en iyi gördüğüm ve kullandığım note2 olmuştu. Ancak bir arkadaş arka plandaki uygulamarı iphoneun kapatmadığından bahsetmiş; zaten iphone arka planda gerçek zamanlı bir multitasking yapamıyorki.

Adamlar fikirlere patent alıyorlar bu çok saçma. Yap getir patenti al arkadaş. Şimdi bu aple 5 yıl bu işi beceremese kimse de yapamayacak. İlerlemenin önünü kesiyorlar.

Sen de yorum yaz