Satınalma Rehberi: Uydu Alıcı

En doğru uydu alıcıyı seçin; evinizdeki HD televizyonunuza eziyet etmeyin!

HDTV'niz için en ideal uydu alıcı

Yeni bir HD televizyon aldınız fakat uydu alıcınız hala SD görüntü alacak şekilde tasarlanmış. Bu gibi bir durumda elde edeceğiniz görüntüde pikselleri teker teker saymak mümkün olacaktır ve bu da gerçekten rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Bu tür sorunların önnüe geçmek için ilk tavsiyemiz bir HD uydu alıcı almanız. Fakat burada ufak bir sorun var: Turksat 3A üzerinden HD yayın yapan kanallar, yerli platformlar tarafından şifrelenmiş durumda. Bu bağlamda ya yerli platformların size verdiği uydu alıcıya bağlı kalmalı ya da satın alacağınız uydu alıcının yerli platformlar ile uyumlu olduğuna emin olmalısınız.

Burada yasa dışı bir durum yok. Örneğin D-Smart, farklı uydu alıcılar için CI modülü satmakta. Böylece firmanın sizi kullanmaya zorladığı Next YE-15000'i kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Her ne kadar bu uydu alıcı gayet başarılı olsa da söz konusu kanal geçişleri ve genel performans olduğunda piyasada çok daha iyi alternatifler var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Yeni LCD TV alacaksanız DVB T/C/S desteğini birlikte sunan CI+ ve ethernetli ürün tercih ederseniz yanına HD kutu almanıza gerek kalmaz. Artık yeni TV lerde Linux işletim sistemi hakim durumda.

iyi güzel yazılmısta mkv izlemek için once dts ses codeklerını desteklemesi lazım lakin gunumuzde dts ses codeklerı daha yaygınlastı ac3 artık pek rastlanmıyor mkvlerde o yuzden medya oynatıcı almak lazım dts ses codeklerı ıcın dts desteklememesi bile ses codeklerını ses sistemine yollamıyor dts destekleyen cihazlar sadece ses sistemine yolluyor çözdürmek için tabi bunun yanında optik out da olması lazım cihazda

Keşke dahili DVB alıcı özelliği olan TV lerden de bahsediyseydi çünkü artık neredeyse her yeni TV de 2009 dan beri standart olmaya başladı. yakında harici alıcıya gerek olmayacak.

Arkadaslas size tavsiyem dreambox ve vu marka cihazlar.kesinlikle pisman olmazsinix.

Ben tüplü televizyon aldım. Plazmadan hiç farkı yok. Cam gibi görüntü.

Benimde şu an 55 ekran bir televizyonum ve yayınlarıda karasal olarak alıyorum. :)

dreambox alın server yükletin maçları izleyin.

en iyisi SUNNY NORMAL UYDULAR JET GİBİ HIZLI VEYA DIGILINE

72 Ekran flat Tüplü televizyon satın aldım ben de, ve scart bağlantıyla kullanıyorum, aktörlerin saç tellerini sayamasam da görüntü kalitesi plazmayla başa baş. :)

bende tüplü tv yi duvarın içine soktum plazma yaptım...görüntü ? oooo plazma gibi :P

Iyi de ben zaten genelde Sci-Fi dizilerini izliyorum. Uyduda hicbiri yok ki. Sagolsun internet. :D

dreambox yalan d-smart şifrelerini kıramıyor artık, dijitürk e para verilmez. geçen 40 liraya uydu chazı aldım sırf kanallar net çeksin ve diğer uyduda bulunan CCN turk Haber turk gibi kanalları izlemek için ilerleyen zamanlarda smart tv ler le birlikte yenilikler olacaktır internet üzerinden yayınlar vs. en güzel çözüm o olacak örnek ttnet tvbu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir