SDFix ile SD karta tam erişim mümkün!

KitKat ile sınırlanan SD karta erişim izinlerini geri isteyen Android kullanıcıları... İşte çözüm!

  • Cem Şancı
SDFix ile SD karta tam erişim mümkün!

Android Kitkat kullanıcıları, önceki Android sürümlerinde alıştıkları kadar rahat SD karta ulaşamıyorlar. Güvenlik gerekçesi ile SD karta yazma işlemini sınırlandıran Google, kullanıcıların SD karta rahatça dosya atıp almasını bir hayli zorlaştırdı.

Eskisi gibi SD karta kolayca dosya yüklemek isteyenler içinse şimdi mobil bir uygulama var. SDFix isimli uygulama, işletim sisteminde yer alan yazma engelini kaldırarak, kullanıcıların Android telefonlarını harici veri deposu gibi kullanabilmelerini sağlıyor. Ancak uygulamanın işini yapabilmesi için, telefon ya da tabletinizin root'lu olması gerektiğini de hatırlatalım...

Uygulamaya Google Play üzerinden, bu linkten ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Açık kaynak özgürlüktür haaa? :D

Cm11 de böyle bir sıkıntı yok. Sadece resmi sürümlerde var sanırım.

Serefsizligin Google casindan baska birsey degil, sanane benim SD kartimdan?

Ne CM'da ne de orijinal Samsung romlarında böyle bir kısıtlama yok. Flash bellek bile takılan cihazın sd kart erişimini kesmekle çok saçma bir iş yapmışlar hangi cihazda varsa artık bu olay...

Nasıl bişey ki bu? Bende Nexus7 var internetten sd karta istediğimi indiriyom, usb kablo bağlayıp pc'den dosya atabiliyom nerde engelleme var? (Android 4.4.2 yüklü.)

@30 Mar 2014 11:37 Beyin bedava diyecegimde sana beyin taksalarda ise yaramaz, Nexus 7'nin SD kart girisi mi var saf seni.

Goggle tam manasıyla zırvalamış.kitkat guncellemesi aldıktan sonra sd kartta yüklü olan navigasyon haritalarını görmüyor ve erişilemiyor.cihaz bellegi çok kızıtlı.bu yüzden root yapıp uygulamayı yüklemek şart oldu.

Hafıza kartını sadece bilgisayardan birşey yüklemek için mi kullanacağız. S4 Kitkat 4.4 ten sonra hafıza kartı yazma erişimi engellenmiş böyle birşey olduğunu bilsem hiç güncellemezdim. Tek kelimeyle rezalet.

Roomlu olmayan cihazlara bir çözüm yokmu arkadaşlar ?

Fasarya işe yaramıyor

Ansı sikşmiş google telefonları yüksek hafızalı almamıza zorluyorlar.4 gb romlu tlfnu çöp ediolar.Yeni alın,telofon şirketleri kazansın diolar.Heep bizim cebimizle oynuyorlar.

Simdi olay su:androidin yeni versiyonlarinda hem dahili hemde harici olarak hafiza karti bulunuyor ...diyelimki dahili hafizasi 8gb butun uygulamalari bu dahili hafizaya indirebiliyorsun sizin hafiza kartina yukleme gibi bir luksunuz yok...hafiza kartina tasima olayi var fakat bu resim muzik video yada bir belge seklinde...kesinlikle bir uygulamayi hafiza kartina tasiyip dahili hafizayi rahatlatamazssiniz...ama tabiki rot olaylari bu konuda imdadimiza yetisiyor

Sen de yorum yaz