Seagate'ten bir üzücü karar daha

Seagate bir yandan sabit diskleriyle fırtına gibi eserken, diğer yandan üzücü kararlara imza atıyor.

  • Halil Mollaoğlu
Seagate 1100 kişiyi daha üzüyor
Seagate: Firma 1100 işçi daha çıkarıyor.

Sabit disk üreticisi Seagate, 1100 kişinin daha işine son veriyor. Firma daha ocak ayında 800 çalışanını işten çıkarmak zorunda kalmıştı. Şimdiki adım kısa bir süre önce duyurulan yeniden yapılanma planıyla bağlantılı.

İşten çıkarma süreci Temmuz 2009'a kadar tamamlanmış olacak ve Seagate'in tahminlerine göre yaklaşık 73 milyon Dolara mal olacak. Fakat bu müdahale sayesinde sene sonuna kadar ortalama 125 milyon Dolar tasarruf yapılacak.

Seagate ocak ayındaki işten çıkarma süreciden sonra ABD'deki bir araştırma merkezini kapattı ve firma çapında maaş indirimine gitti. Buna rağmen firma nisan ayının sonunda yüzde 33'lük bir gerileme ile 2,1 milyar Dolar ciro elde edebildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yeni harddisk ihtiyacım olmasına rağmen artık SSDleri bekliyorum. 1-2 yıl beklemem gerekse de, sonuçta 2 yıl sonra çöp olacak bir HDD almak istemiyorum.
Seagate de biran önce SSD pazarına girse iyi olur.

Önce itibarını düzeltsinler..

2 yıl olmasada max 4 sene içinde zaten çöp oluyor aldığın ürün. Sen 2 sene sonra 500 luk SSD alicaksan tahminimce 2 sene sonra kıt kanaat yetmeye başlayacak. Hep böyle olmuyomu sanki. Millet megabaytlık hardiskleri nasıl dolduracaz diye düşünürken şimdi terabaytlar yetmez geliyor.

Sunucularımızda seagte.
Kişisel kullanımda Western Digital öneriyorum herkese.

Şu anda sunucularda 15K 300 gb modeli Raid 10 düzeneği var.
Mükemmeller. Ama kişisel kullanımda kesinlikle WD.

seagate miş western digital miş hepsi max. 4 yıl sonra yukardada dendiği gibi çöp oluyo ama bende kaç senelik samsung un 1 gb. 40 gb 80 gb diskleri var halada sağlam şıkır şıkır çalışıyo elimde bide quantum firebalp 20 gb yap baya öksürüyo ama hala daha iyi çalışıyor.western digtal de kullandım ama 1 yıl geçmeden öksürmeye başlamıştı.

samsung mu? :D Samsungla ilgili bir anket yapılsa ankette de Samsung deyince aklınıza ne geliyor diye. herkesten farklı cevaplar alırlar. Bence bir firmanın UZMANLIK alanı olmalı. Samsungun uzmanlığı ne? (elektronik deyipte kimse beni güldürmesin ozaman yılların sony'sine philips'ine yazık olur)
İş makinası mı? - bellek mi? - ses sistemi mi? - LCD mi?
buzdolabı mı? - çamaşır makinası mı? - telefon mu?
HDD mi? - pick up kamyonet mi?

sizin samsung 'unuz hangisi :D:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir