Seagate'ten 12TB'lık sabit disk!

Seagate, 12TB'lık devasa boyutlu yeni sabit diskini ortaya çıkardı!

  • Levent Öztürk
Seagate devasa hard diskini tanıttı...

Seagate, yeni bir hard disk tanıttı ve bu ürün, muazzam bir şekilde 12TB hafızaya sahip. Başka bir deyiş ile eğer devasa bir depolama cihazı arıyorsanız bu ürün size göre olabilir.

BarraCuda Pro ürünü, 4K videolar ve bol miktarda RAW fotoğraf dosyası gibi devasa boyutlu içeriklerini saklamak isteyen üreticileri hedef alıyor. Ayrıca Seagate, bu devasa hard diskin satışlarını büyüyen AR ve VR popülerliği ile de desteklemeyi planlıyor ve bu ürünü bu tür medya içerikleri için de ideal bir depolama cihazı olarak gösteriyor.

Hard disk sürücüsü 7200rpm dönüş hızına ve daha hızlı yükleme zamanları için 256MB cache boyutuna sahip. Ayrıca Seagate, BarraCuda'nın yanı sıra yüksek kapasiteli depolama için Guardian Serisi'nin bir parçası olan IronWolf 12TB hard diskleri de tanıttı. IronWolf, birden fazla kullanıcının erişimine izin vermekte ve bu da dosya paylaşımı ve uzaktan erişimi cihazın satış avantajlarının arasına yerleştiriyor.

Ortalama bir kullanıcı için 12TB'nin devasa olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çoğu kişinin depoladığı fotoğraf ve videolar bile genellikle bu boyuta yaklaşmıyor. Bu yüzden de BarraCuda'nın günlük kullanıcıları hedef almadığı söylenebilir.

Seagate BarraCuda 12TB Pro'nun fiyatının ise 530$ olacağı ve 5 yıllık garanti ile sunulacağı söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

2 yıllık veri kurtarma garantisinide ekleseydiniz çok iyi olacaktı bu ürüne ait olan.

SSD teknolojisini geliştirip daha ucuz yapacaklarına halen eski teknolojiye yatırım yapıp sıcak tutarak ellerindeki stokları bitirme ve para kazanma derdindeler... Allah ıslah etsin, 60 TB SSD'ler çıkmış, halen 12 TB harddisk ürettik diyorlar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost