En sevmediğimiz 5 tür yazılım güncellemesi!

Yazılımların güncellenmesi genelde iyi bir şeydir. Ama bu 5 güncelleme bizi deli ediyor!

En sevmediğimiz 5 tür yazılım güncellemesi!

Yazılım güncellemeleri hayatın bir gerçeği, ancak hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlayan güncellemeler, bazen fazlasıyla can sıkıcı olabiliyorlar. İşte en sevmediğimiz tür 5 yazılım güncellemesi.

1. Firmware güncellemeleri

İster iOS'un yeni bir sürümü olsun, ister Xbox yazılım güncellemeleri, yükseltme sırasında her şeyin yolunda gideceğini bilseniz de bir yandan endişe de duyarsınız. Sanırız güncelleme sırasında çoğumuzun aklından şu sorular geçmştir: "Ya güç kablosunu düzgün bağlamadıysam?" "Ya elektrikler kesilirse?" "Ya güncellemeden önce her şeyi gerektiği gibi ayarlamadıysam?"

Firmware güncellemeleri ne kadar sorunsuz gerçekleşiyor gibi görünse de, işlerin yolunda gitmeyip cihazımızın bozulma ihtimali, yürek hoplatmaya yetiyor.

2. Windows güncellemeleri yüklerken lütfen bekleyin

Laptop'unuzu yanınıza alıp hemen evden çıkmanız gerekiyor. Ama o da nesi, bilgisayarı kapat demenizle birlikte Windows, sonu görünmeyen güncellemeleri yüklemeye başladı. Çalışır haldeki bilgisayarınızı çantanızda taşımak istemiyorsanız, güncellemelerin yüklenmesini beklemekten başka çareniz yok.

Güncelleme var, ancak size değil!

3. Sizde olmayan cihazları desteklemeye yönelik uygulama güncellemeleri

En sevdiğiniz uygulama için yeni bir güncelleme var! Belki de yepyeni işlevler sizi bekliyor. Ama hemen heveslenmeyin, çünkü açıklamada "iPhone 6 için optimize edildi" cümlesinden başka hiçbir şey yazmıyor.

4. Daha iyi hale geldi ama bazı işlevler gitti

Her yazılım güncellemesinin korkunç yanı, bazen alıştığınız düzeni baştan aşağı değiştirmesi ve hatta daha kötüsü, bazı işlevleri ortadan kaldırabilmesi. İşin kötü tarafı, tüm bunları muhtemelen güncellemeden sonra fark edeceksiniz ve geri dönmek için çok geç olacak.

5. Adobe Reader güncellemeleri

Gelmiş geçmiş en çok güncellenen yazılım olmaya aday Adobe Reader, her defasında görünümünde hiçbir şey değiştirmeyerek hevesimizi kursağımızda bırakıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Adobe reader guncellemelerinde koptum cok dogru :D

benim güncellemeler ile alıp veremediğim birşey yok hepsi kapalı programlardakileride kapadım 1-2 hafta ara ile geceleri bilgisayarı manuel olarak güncelliyorum bana yetiyor hem güncel sistem kullanıyorum hem saatlerimi verme yerine gündelle dedikten sonra uyuyorum sabaha bilgisayarı yeniden başlatıyorum bitiyor :):

Guncelleme delisi olarak katiliyorum

Yeni Windows kurduğumda 5.5 gb'lık 119 güncellemeyi görünce gülme krizine girdim. Mac'in gözünü sevim. Kur 10.8.1'i. Tek güncelleme paketi ile sadece 900 mb veri indirip 3 yılda cerilmiş tüm güncellemeleri kuruyorsonuz.

firmware güncellemelerinin sevilmediğine samsung kullanıcıları mı karar verdi? güncelleme alamadıkları için sevmiyormuş gibi davranıyorlardır yazık.

Adobe Reader hakikaten o kadar güncelleme alıp da hiçbir değişiklik yapmamayı nasıl başarıyor. Ve arsızca güncelleme için ısrar ediyor :D

Windows en sevmediğim özelliği kapanır iken ya da açılışta zorla yüklenen güncellemeler.

Ya ofis 2013 güncellemeleri... Her ay en az 500 mb güncelleme dayatıyorlar.En son 780 mb tı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir