Sigaranın baş düşmanı cep telefonu!

Cep telefonunuz ile mesajlaşmanın sigarayı bırakmakla bir ilgisi olabilir mi? Olabiliyormuş...

Mesajlaşmak, sigarayı bıraktırabilir!
Mesajlaşmak, sigarayı bırakmanızda yardımcı olabilir

Cep telefonlarının zararları konusunda birçok şey duyduk. Kimi çok radyasyon yayıyor dedi, kimi psikolojik sorunlar oluşturuyor dedi... Peki, cep telefonlarının hiç mi iyi özelliği yok? Varmış...

Oregon Üniversitesi'ndeki araştırmacıların buldukları veriler sonucunda beyinde sigara içmek isteyen sinirlerin kontrolünün mesajlaşma isteğini de kontrol ettiğini ve bu sayede tiryakilerin mesajlaşarak sigaradan kurtulabileceği iddia ediyorlar. Yani cep telefonunda mesajlaşmak, sigarayı bırakmak isteyenler için bire bir gibi görünüyor.

Araştırmacılar ayrıca uzmanların da sigarayı bıraktırmak için tiryakileri değişik aktivitelere yönlendirmesinin, mesajlaşmayı denemekten daha pahalı bir çözüm olduğunu söylüyorlar.

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

taşınabilir cihazlardan email gönderilebilindiğinden ve sms den daha uçuş olması sebebiyle sms tercih edilmiyor tabi gsm işletmeleri zarar etmeye başlayınca daha çok bu tarz haberler okuyacağız..

aylık 15TL karşılı her yöne 100TL arama ve sms paketi alın ( aylık 20TL otomatik yükleme talimatı olan Turkcell ) kullanıcılarına sorun olmaz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir