Sihirli kalem Inking Türkiye'de

Yazı ve çizimleri anında elektronik ortama aktaran sihirli kalem Inkling, Türkiye'de satışa sunuldu!

Sihirli kalem Inking Türkiye'de

Medyasoft, Wacom'un tasarım dünyasına yenilik getiren kalemi Inkling'in Türkiye satışına başladı.

İlk bakışta normal bir tükenmez kalemden ayrılmayan Inkling, beraberinde gelen küçük aparatı sayesinde herhangi bir kağıt ya da karalama defteri üzerinde gerçekleştirilen yazı ve çizimleri elektronik olarak kaydediyor. Duyurulduğu günden itibaren Türkiye'de de merakla beklenen Inkling, kağıt üzerindeki her bir dokunuşu 1024 piksel çözünürlükte kayıt ediyor. 19 gram ağırlığındaki kalemi ve 39 gram ağırlığındaki algılayıcısı ile taşıma kolaylığı sunan Inkling, dahili 2 GB hafızası sayesinde binlerce yazı, çizim ya da tasarımı saklayabiliyor. Üründe kaydedilen çalışmalar USB 2.0 üzerinden aktarılırken, şarj işlemi de aynı yolla gerçekleşiyor.

Enerji konusunda da hayli cimri olan Wacom Inkling, tam şarjla 8 saat kullanım olanağı sunuyor. Yapılan çizimleri Sketch Manager yazılımı ile raster ya da vektör halinde bilgisayara aktarılmasını ve sonrasına düzenlenmesini sağlayan ürün, PC ya da Mac bilgisayarlar ile sorunsuzca kullanılabiliyor.

Çalışmaların Adobe Photoshop, Illustrator ya da Autodesk Sketchbook ile katmanlar halinde yeniden düzenlenmesine olanak tanıyan Sketch Manager yazılımı belgelerin tek tuşla e-posta olarak gönderilmesini, isteğe göre yine tek bir tuşla JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG ya da PDF formatında kaydedilmesini de sağlıyor. Kağıt üzerindeki fikirlerin hayata geçmesi için sağladığı kolaylıklarla tasarım dünyasında yeni bir dönem başlatmasının yanı sıra üstün özellikleriyle zamandan da tasarruf ettiren Wacom Inkling, Medyasoft güvencesiyle 499 TL'den satışa sunuldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sayfaya yazdığım düz yazı da acaba word ya da bir başka program ile bilgisayar metni haline dönüşüyor mu acaba? Yoksa yalnızca o sayfanın el yazısı (bir nevi)fotoğrafı mı çekiliyor?

180-190€ luk cihazı burada 500TL ye satıyorlar, memleket iyice fıkra gibi bir hal aldı... :)

""180-190€ luk cihazı burada 500TL ye satıyorlar, memleket iyice fıkra gibi bir hal aldı... :) Ziyaretçi Bugün 15:14 "" akıllım zaten 190 yuro = 418 TL yapıyor ve üzerine zaten vergi biniyor. aradaki kalan fark ise kargo ve gümrük. oda toplamda 50 TL bile yapmıyor. daha ne istoyon gardaş.

çinliler talidini yapar 50 lirayada satarlar

İlk geldiğinde hepsiburada.com da 700 tlydi oha dedim sonra zaten kaldırdılar sonrada fiyatı 500e düşmeye başladı diğer yerlerdede.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir