Şimdi de Galaxy S III'ün arkası...

Galaxy S III'ün arkası, sandığımız gibi plastik değilmiş. İşte onun yerine kullanılan "havalı" madde

Samsung, Galaxy S III'de kullanılan kasanın standart bir plastik değil, daha karmaşık madde olan bir polikarbonattan oluştuğunu onayladı.

Samsung, yaptığı açıklamada Galaxy S III'ün gövdesinin polikarbonattan meydana geldiğini onayladı: "Pil kapağında polikarbonat kullanılıyor. Polikarbonat hafiftir, sağlamdır ve mobil endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır."

"(Polikarbonat) Galaxy S III'ün minimal, organik tasarımını temsil edecek en iyi madde olarak seçildi. Üç katman yüksek kaliteli saf ve temiz polikarbonat ile sadece telefonun estetik görünümü sağlanmadı, aynı zamanda dayanıklılık ve çiziklere karşı koruma da en üst düzeye çıkartıldı."

Galaxy S III hakkında daha fazla bilgiye bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Ne olursa olsun türkiyeye gelen modelde ne gorilla glass 2 nede polikarbonat olur, boşuna heyecan yapmayın, s2 de gorilla glass olmadığı gibi.

Hangi madde olursa olsun tasarım yoksunu bir telefon...

Bir cok kisinin bu telefonu elestirirken hata yaptigini dusunuorum..

Şimdi tam oldu

Geçmişte boyası dökülüp araba kazasından çıkmış gibi gözüken Samsung telefonları düşününce olumlu bir gelişme...

Benim galaxy SII de niye gorilla glass var ozaman ? Galaxy S de kullandım ondada çizik yok hatta maket bıcağı ile dendim sıfır çizik.Siz müsteri temsilcisinee gorilla glass varmı yokmu diye sorarsanız tabi yok der.Gorilla glasss ın ne olduğunu biliyormu onu sor ilk önce...

Bu arada gorilla glass çizilmez cam değil.Çizilmeye dayanıklı bir cam.Bizim türk milletinin kafa yapısında vardır.Ekranın camı çizildimi bu gorilla glass değil deyip kesertirip atar:D:D

Hangi madde olursa olsun tasarım yoksunu bir telefon...
--------------------------------------------------------------------
'Bence tasarım yoksunu bir telefon' demek istedin sanırım. Senin icin tasarım neyi ifade ediyo bilmiyorum ama madem begenmiyosun. Tasarla ve samsunga yolla belki ise alınırsın.

elinize aldığınızda tam bir plastik hissi veriyor. yerim polikarbonatı. kırılcak hissi veriyor. keşke iphone kaplaması yapsaydı. illa bi yeri kusurlu bırakıyor.

Kim ne derse desin APPLE

Ben o kadar parayı gidip de bu telefona veremem, o yüzden beni hiç ilgilendirmiyor, ne kullanırsa kullansın.

herkes galaxy s2 yi plastik kasası yüzünden eleştiriyor ben ise destekliyorum..eğer htc telefonlar kullandıysanız bilirsiniz bir süre sonra metalik kasasının üzerindeki boya kavlamaya ve dökülmeye başlıyor ve çirkin bir görüntü oluşturuyor..plastik madde ise boyayı daha iyi tutuyor..

TASARIMI GÖRDÜKDEN SONRA İSTERSE PLATİNDEN ÜRETİLSİN HİÇ BİR ŞANSI YOK BENİM İÇİN

telefonu elime aldım karıştırdım biraz mükemmel ötesi bişey s2 var değiştirip bunu alıcam kimse daha telefona dokunmadan bişey demesin arkadaşımda 4s var sattı :) bunu bekliyo beraber alcaz inşallah arkadaşımın dediği tek şey birdaha asla iphone almıycam (3g-3gs-4-4s kullanıcısıdır kendisi)

Şu samsung tasarım olayını bir türlü tutturamayacak mı :(

O zaman niye yorym yapiyon

Mobil dünyasında firmaların korkulu rüyası, kullanıcıların yegane dostu SAMSUNG'a en içten dileklerimle başarılar dilerim. (valemur34)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir