Sinyal sorununu kimse mi göremedi?

Bomba gibi iki açıklama: "Biz Steve Jobs'a antenlerin sorunlu olduğunu söyledik, ama dinletemedik."

  • Gökay Özbudak
Steve Jobs uyarıları dinlememiş...
Sorunu görenler olmuştu...

iPhone 4'teki sinyal sorununa şaşırıp, koskoca Apple'da bu sorunu önceden görebilecek bir kişi bile yok muydu diye düşünenlerdenseniz, size Apple'ın bu konu hakkından birden daha çok kez uyarıldığını söyleyelim.

İlk uyarı Ruben Caballero isimli Apple'da yüksek kademelerde çalışan bir mühendis ve anten uzmanından geldi. Caballero'ya çok yakın bir kaynaktan alınan habere göre, anten uzmanı bu sorun için Steve Jobs dahil şirketin en üst kademelerine başvurmuş. Ancak Apple bu sorunu göz göre göre kenara itmiş. Caballero hala Apple'da çalıştığı için bu konu hakkında bir yorumda bulunmadı.

...Ve kulak ardı edilen ikinci uyarı

Apple'a gelen ikinci anten uyarısı ise AT&T'den oldu. Bazı haberlere göre AT&T de erken test aşamasında antenle ilgili sorunları Apple'a iletmiş ancak sorunlar yalnızca iletilmekle kalmış.

Apple'ın bu sorunu görmezden gelmesinin sebebi olarak, iPhone 4'ün anteninde yapılacak herhangi bir değişimin telefonun boyutlarına ve ağırlığına da yansıyabileceği gösteriliyor. iPhone 4'ün şu anki anteni, ağırlık ve boyuttan tasarruf etmek için telefon çerçevesinin etrafında döndürülmüş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Steve abi bununun dikine daha ne kadar gidecek bakalım.

Steve Jobs'un egosu yüzünden başına gelmeyen kalmadı

nedense hiç şaşırmadım :D

Para hırsı böyle bir şey işte. Doymuyorlar da.

işte apple sırf görüntü için dandik biş iyaptı fanlarına yüksek paraya sattı sorunu bile bile görmezden geldi yakında fazla uzun sürmez yaklaşık 4 ay sonra birtane daha üretr ve insanlar onuda alır .Biz boşuna yorum yapıyoruz ne apple bu huyundan vazgeçer ned e fanları apple almakdan

memnun olan alsın , memnun olmayan almasın, zorlamı arkadaş.

iphone forever, çeksede alacam, çekmesede, kime ne, milletin parasından size ne ki .

Bu adamın (Steve Jobs) neden zeki olmadığını bu haber kanıtlar nitelikte. MS fanı değilim ama bu adamda gates kadarr beyin olması imkansız...

adamlar resmen insanları mal yerine koyup mal satıyorlar ve birde bu markayı herşekilde savunuyorlar alın işte aldığınız mal meydanda size gösterilen ilgi ortada.... iphone devride böylece bitti.... android devri geldi : )

Bu bir söylenti bunun farkındasınız değil mi? Chip sen de diğer yabancı haber siteleri gibi söylentiler üzerinden gideceksen.... Resmi açıklamalara bakmadan hareket edeceksen...Apple değil de biz yanmışız gibi...

sorun yoook, sorun yoookkk...!!!
nasılsa apple kulanıcıları alışık bööööle şeylere caaanım...!!!
bi 2500 TL daha verir iphone 5 alırlar, dokunurmu onlara yaaa...

hahahahaaa...

geçiniz, iphone forever üstüne tanımam

teknolojiden anlayan iphone un ne olduğu iyi bilir.

ya buna hiç anten koymasalardı bile gene böyle iphoneciler olduktan sonra peynir ekmek gibi satardı..:)

ağırlığı ve boyutu değişseydide bu sorunlar olmasaydı bence

Tamam anteni telefonun çevresinde dolaştırabilirsiniz de neden dış çerçeveye temas ettiriyorsunuz?! Dış metalle temas etmeyecek şekilde, esnek pcb kullanarak metalin iç yüzüne yerleştirebilirdiniz. O zaman elle bir reaksiyona girmeyeceğinden böyle bir sorun da oluşmayacaktı. Hadi onu geçtim, telefon 2-3 mm kalın veya geniş olsa ne olacak kardeşim. Bana sorarsanız telefonun pil ömrü daha fazla olacaksa 2mm daha kalın olsun mesela. Sıkıştıra sıkıştıra herşeyi sorun haline getiriyorlar.

1985de de lisaların çöpe atılmasına sebep olmuştu...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play