SMS göndermek artık yasak!

İnternet yasaklarına alıştık ama SMS gönderme yasağını ilk defa görüyoruz...

  • Ömercan Çelikler
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde SMS engellendi!
MINUSCA'dan alınmıştır.

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde SMS mesajlarının iletimi ve gönderimi hükümet tarafından engellendi. Yasağın bir kaç gün önce uygulamaya geçtiğini fakat uluslararası haber ajanslarının yasağı yeni servis ettiği söyleniyor.

Agence France-Presse'nin haberine göre, SMS'ler güvenlik tehdidi yüzünden engellendi. Ülkenin başkenti Bangui'de büyük çaplı grevlerin ve şiddet olaylarının SMS ile organize edildiğine inanan ülkenin Başbakanı Andre Nzapayeke, kurmaylarına ,"SMS'i engelleyin." dediği iddia ediliyor.

AFP'nin elde ettiği bilgilere göre engelleme bir kaç gün sürecek fakat operatörlere Güney Afrika Cumhuriyeti Telekomünikasyon Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "SMS kullanımı diğer bir duyuruya kadar durdurulmuştur" deniyor. Kullanıcılar SMS göndermeye çalıştıkları zaman, "SMS'e izin verilmiyor" uyarısını alıyorlar.

Bağımsız haber ajansı VICE'ın raporlarına göre Güney Afrika Cumhuriyeti'nde çıkan olaylarda en az 15 kişi öldü. Ülkede din ve mezhep farklılıklarının neden olduğu bu şiddetin ne kadar süreceği hala belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

o ülkede niye yaşıyorlar madem.

@07 Haz 2014 21:11 seçme hakkın var mı ?

onlar bizden gericiymişler müjde'? Van münit Tayyip.

Orta Afrika Cumhuriyetininden güney Afrika şirketi olan MTN hattımı kullanıyordum. Yıl 2012

bizde de yakında yasaklanır ona doğru gidiyoruz

Simdi cikar biri biz halimize sukredelim der

@08 Haz 2014 00:17 beğenmiyorsan güle güle amerikaya bilader kendi üllkesine düşman olanların adı bellidir

Orta Afrika mı Güney Afrika mı?

01:52 aynen bu ülkeyi beğenmeyenler gidebilir bence de. ya sev ya terket birader. işinize gelirse. tayyibi ya seveceksiniz ya gideceksiniz. ironi yapmıyorum ciddiyim...!

@08 Haz 2014 12:47 miting başı 50 lira alacagım diye 800 lira maaşla geçinmeye çalışan tiplerden. yazdıgı cümleden bunu anladım. Atatürk mü örgütlenip savaşa girdi yoksa deden mi? ya sev ya terk et diyerek babanın malından mı kovuyorsun?

Buna gericilik denmez bence böyle saçmalık olmaz ayrıca tebrikler amerika orayı da savaşa sürükledin sıradaki biz miyiz?

@12:47 işini düzgün yapmıyorsa biz değil işini düzgün yapmayanlar gitmelidir ama ne yazıkki dini sömüren ve meslek ahlakı olmayan kimselerden dolayı bu durumdayız demokrasi var ama bilgisizlik yüzünden işe yaramıyor iki çuval kömür için oy veriyorlar o kömürlerin nasıl ucuza mal olduğu da geçen ay anlaşıldı hatırlatırım.

tanıdık geldi

Sen de yorum yaz