Snap İkinci Spectacles Sürümü İçin Hazırlanıyor

İlki başarılı olamasa da, ikinci Spectacles için hazırlıklar neredeyse tamamlanmak üzere!

  • Levent Öztürk
Snap ikinci Spectacles için hazırlanıyor...

Cheddar'ın söylediğine göre Snap, bu yılın ilerleyen zamanlarında Spectacles ürününün ikinci bir sürümünü yayımlamaya hazırlanıyor. Spectacles'ın 2.0 sürümü kaliteye odaklanacak ve genel olarak performans geliştirmeleri, su dayanımı ve yeni renkler ile sunulacak.

Ayrıca cihazın üçüncü bir sürümü için de firmanın planları bulunuyor. Söylenilenlere göre bu üçüncü sürüm, yeni bir tasarım ile test ediliyor ve muhtemelen malzemesi alüminyum olacakken, 3D derinlik etkisi için çift kamera düzeni kullanılacak.

Cihazın üçüncü sürümü muhtemelen daha üst düzey piyasayı hedefleyecek ve deri bir kılıfa, cihaz içi GPS'e ve şu andaki fiyatın iki katından fazlasına sahip olacak. Bu cihaz için Luxottica ve Warby Parker gibi firmalar ile de ortaklık görüşmeleri yapıldığı söyleniyor.

Snap, gelecekteki Spectacles için AR yeteneklerine yatırım yapmayı planlıyor ve söylenilenlere göre Snapchat'in var olan AR Bitmoji avatarları ve lenslerini akıllı gözlükler ile bir araya getirmek istiyor.

Firmanın ilk akıllı gözlük denemesi çok etkili olmamıştı ve "yüz binlerce" ilk nesil Spectacles'ın yayımdan üç ay sonra hâlâ satılmadığına dair raporlar bulunuyordu. Ayrıca Snap verilerinin gösterdiğine göre, cihazları satın alan kişiler de birkaç hafta içerisinde cihazları kullanmayı bırakmışlardı.

Snap'in, bu gözlüklerin yeni bir sürümünün bu durumu nasıl değiştireceğini düşündüğü ise henüz belli değil. Yeni gözlüklerin 2018 üçüncü çeyrekte yayımlanması bekleniyor ancak eğer Snap bir kez daha hedeflerini ıskalarsa, bir erteleme yaşanabilir...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play