Sony PlayStation 4 için tarihi verdi

Sony'nin ne zaman satışa çıkacağı belli olmayan bomba cihazı için artık kesin bir tarih var!

  • Ertuğrul Süngü
Sony PlayStation 4 için tarihi verdi
32 farklı ülkede aynı anda satışa çıkacak

Yeni jenerasyon konsollar kendilerini gösterdi göstereli birçok soru halen etrafta dolaşıyordu ki bunların en başında kesin çıkış tarihleri geliyordu. Nitekim Sony tarafı bu kritik nokta hakkında bir açıklamada bulundu ve takipçileri başta olmak üzere, tüm oyun dünyasında bir defa daha heyecan yaratmayı başardı...

An itibari ile Almanya'nın Cologne bölgesinde gerçekleştirilen, dünyanın en büyük oyun fuarlarından birisi olan Gamescon esnasında Sony'den büyük bir açıklama geldi: Sony PlayStation 4, 15 Kasım itibari ile Kuzey Amerika'da, 29 Kasım itibari ile de Avrupa pazarında satışa çıkacak. Dünyanın kalan bölgeleri hakkında herhangi bir tarih vermekten kaçınan Sony, tatil dönemine kadar toplam 32 farklı ülke pazarında PS4'lerin boy göstereceğinin de altını çizdi. Yapılan bir diğer açıklamaya göreyse, yapılan ön sipariş miktarı şimdiden bir milyonu geçmiş durumda.

Cihazın fiyatının, tanıtımın ilk yapıldığı gün ile aynı, yani 399,99 dolar olarak nitelenmiş olması da içlere su serpti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Hayırlı olsun bakalım

Eylul Ekim Kasim :/ 3 ay

gazamız mübarek olsun :) illa led tv aldırcaklar yani :))

Turkiyeye aralikta gelecek haberiniz olsun

14 günlük(2 haftalık/10 iş günlük) fark ne anlama geliyor oyunların bile çıkışı 2-3 günde tüm dünyanın raflarında satılıyor o 14 günde yurt dışından Avrupa' ya sipariş edenler de olacağından eminim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play