Standart Android uygulamasına yeni tasarım!

Google'ın standart Android uygulamalarından biri daha tasarım değiştiriyor! İşte sızan görüntüler...

  • Ercan Uğurlu
Google'ın yeni Takvim uygulaması böyle olacak!

Yukarıdaki resmi gördünüz mü? Görünüşe göre Google'ın Android işletim sisteminin Takvim uygulaması, yakın bir gelecekte tasarımını değiştirip bu resimdeki gibi olacak. Google'ın Takvim uygulamasının yeni arayüzü ve özelliklerini test ettiği notlardan sızan ekran görüntülerine göre, çok sade ve pastel renklerin hakim olduğu bir tasarım yeni Android sürümünde bizleri bekliyor.

Takvimde göze çarpanlar arasında yalnızca tasarım değişikliği değil, öne çıkan bilgiler de bulunuyor. Daha ilgi çekici bir arabirime sahip olan yeni Takvim uygulaması, özellikle etkinlikler, doğum günleri ve hatırlatıcılar üzerinde iyileştirmeler sunuyor. Diğer yandan direkt olarak Google+ entegrasyonuna da sahip olan Google Takvim, böylece sosyalliği gözeterek çevrenizdeki kişilerle ilgili daha çok bilgilendirme sunacak. Google'ın yeni Takvim uygulamasını, daha tanıtacağı pek çok şeyle birlikte haziran ayındaki Google I/O Konferası'nda göreceğimizi sanıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Güzel olmuş

valla süper , eski takvim uygulaması kullanışlı değildi fakat resimdeki gayet güzele benziyor :) , bu birde nexuslarla birlikte gelen takvim uygulamasımı yoksa normal cihazlarda gelen takvim uygulaması (nexuslardaki play store'den indirilebiliyor. ve ek olarak başka takvim uygulaması mevcut not: nexus 4 kullanıyorum

Ahahahahahah iOS gibi olmuş

sade pastel renkler keskin kutucuklar 3lü çizgi yerine 3lü nokta şeklinde ayrıntı penceresi buuu bana fazlasıyla WP8i hatırlatıyor eeee google sonraki hedef ne renkli canlı kutucuklarmı

Ona benzemiş buna benzemiş diyen arkadaşlar. Bu bi tasarım dilidir. Gayet normaldir. Saçmalamayın.

Uçmak lazım böylelerine. Yok ona benzemiş yok şuna benzemiş. Bir yürü git arkadaşım. Arabanın tekerleğide ilk icat edenin yaptığına benziyor. Kopyalamışlar lan. Harbi diyorum kopyalamışlar. Yahu siz daha trend nedir bilmez misiniz? Flat tasarım trend olur herkes ona göre tasarım yapar. Sonra bir diğeri de ona göre yaptığı zaman vay şuna benzemiş buna benzemiş. Bu bir tasarım anlayışıdır. Flat tasarım trenddir. Eğer adam flat tasarım yapıyorsa illa ki bir diğerinin yaptığına benzeyecek. Tasarım değil kullanılan öğeler benzeyecek. Örneğin pastel renkler vb. Yaşınız kaç anlamıyorum ki. Çocuksanız çocuk der geçeriz de 30 yaşında ki adamında böyle şeyler söylemesi ya da söyleyeceğini tahmin etmek düşündürüyor insanı nasıl bir kafa var diye!

Sen de yorum yaz