"Star Wars kadar meşhuruz!"

Activision'un yeni CEO'su, yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Peki hangi oyun?

  • Ertuğrul Süngü
Call of Duty ve Guitar Hero iki büyük dev.
StarWars geçmişte neyse, Call of Duty de şu anda o.

Dünyadaki en büyük oyun yayın devlerinden bir tanesi olan Activision'un yeni CEO'su Eric Hirshberg, IGN'ye verdiği son röportajda sektörün iki büyük Franchise'ı olan Call of Duty ve Guitar Hero hakkında konuştu.

Konuşmasında Call of Duty furyasının, film sektörünün en büyüklerinden olan Star Wars kadar önemli olduğuna değinecek kadar da ilerye gitti.

Hirshberg; "Call of Duty serisi resmen doğanın bir gücüdür. Günümüz jenarasyonuna da en az geçmişte Star Wars'ın kendi jenarasyonuna olduğu kadar yakın. Bence bu seri çok özel ve dünyadaki herhangi bir müzikal ya da film bazlı seri, Call of Duty'le başa çıkamaz." dedi.

Guitar Hero içinse; "Bu tür oyunların hepsi bir anda türedi ve popülerlikleri inanılmaz bir şekilde arttı. Benim bu serinin en sevdiğim yönüyse yenilikçi oluşu. Yaptıkları işlerde hiçbir zaman yok olmayacak bir süreklilik var." diyerek bir yandan da Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen; Guitar Hero: Warriors of Rock'a da birkaç göndermede bulundu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Cod medal of honor dan daha sonra gelmiştir sırf bu bile star wars olmasını engeller.Star Wars ise benzerleri yokken yaratılmıştır.Öncü olmuştur.

Cod serisi abartıldıkça abartıldı ve böyle talihsiz bir açıklamada duyduk sonunda.Milyon tane 360 sahibi oynuyor diye star wars olunacaksa halo daha önce haketti bunu.

O zaman farmville de star wars hey allahım ya...

Yuh be utanmasalar star wars neki deyecek. Ne yüzsüzler.Önce beceriksiz yazılımcılarınla oturda serverindaki hacklari engelle.Millet exploit çalıştırıp ortalıgı karıştırıyo.Hem sizin star wars gibi bir seriyi yakalamak için bayagı bir YARDIRMANIZ lazım. :) Herkes rütbesini bilsin.Ona göre konuşsun.

Gerçekten Star Wars kadar değerli ve ünlü bir oyun

Valla okurken bu adam başka dünyada yaşıyo dedim. Çok satmaları doğanın gücü filan olduklarını göstermez CoD'dan MP modlarını çıkar geriye bişey kalıyo mu hiç? max 1 ay oynarsın oyunu sonra bayar ki yeni oyunların MP'leri de eskisi gibi tatlı gelmiyo bana en güzeli Cod2ninki. Hayal kurmaya dvam etsin onlar.

codu seviyoruz....

yok artık, daha neler. iyi saçmalamış.

haklı olabilirdi yalnız sorun şu ki call of duty nin tahtı sağlam değil, infinity ward ın ayrılması ve özellikle ea medal of honor tier one gibi güçlü bir oyunla dönecek olması, bad company nin de aynı şekilde ea tarafından dağıtılıp alternatif rakip olması activision nun işini zorlaştıracaktır. kısacası dengeler her an değişebilir.
bu sektörde çok uzun süredir lider call of duty, kolay da değil fps belki de en önemli oyun tarzı ve uzun süreli başarılar artık kalıcı olmayabilir.

Bence adam kafayı yemiş. Tamam cod serisi güzel hepsinide oynadık ama 33 yıldır hala popüler olan Star Wars nereee cod serisi neree ? Kasılmaz ki bu kadar da :)

Bence adam kafayı yemiş. Tamam cod serisi güzel hepsinide oynadık ama 33 yıldır hala popüler olan Star Wars nereee cod serisi neree ? Kasılmaz ki bu kadar da :)

Yok artık daha neler.

Star Wars bir hayat felsefesidir, COD ise 1500 adam vurup bitirdiğin saçma sapan bir oyundur. Star Wars oyunlarının sayısı 2 hanelidir.

Adam iyi sıkmış havaya :P
Star wars'ı geçtim, dünyada sadece ışın kılıcını tanıyanların sayısı bile call of duty'i bilenlerden fazladır...

"tamam, biz olduk." dediğiniz an düşüşünüz başlamış demektir.

Mustafa Akın google arama sonuçlarından bile anlarsın hangi oynun üstün oldugunu 4 ever Call of Duty

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play