Steve Ballmer, Win 8 hakkında bunları dedi!

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, Windows 8'den ve dahasından müthiş ipuçları verdi!

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft CEO'su Steve Ballmer, New York'da yapılan ve dünyanın çeşitli yerlerinden programcı öğrencileri bir araya getiren yarışma Imagine Cup'da şirketin gelecekteki ürünleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Imagine Cup finallerine ilk kez katıldığını söyleyen Ballmer, Windows 8'e şöyle değindi: "Hey, Windows 8 nedir? Onu nasıl sürüyoruz? Neyi gerçekleştireceğiz? Olağanüstü olan şey ne? Onu nasıl yayınlayacağız? Onu nasıl daha iyi, daha iyi ve daha iyi bir hale getirdik? Evet, rekabet içerisinde olduğumuz başkaları da var. Daha iyisini, daha iyisini, daha iyisini, daha iyisini ve daha iyisini yapmak zorundayız. Bu çok heyecanlı, çok heyecan verici bir şey." Ballmer daha sonra, Windows 8'den şöyle bahsetti: "Windows 8 oldukça önemli olacak. Eylül ayındaki Build konferansında bu konuda daha çok şey öğreneceksiniz." Söylentilere göre Microsoft, Build konferansında Windows 8'in ilk beta sürümünü yayınlayabilir.

Konuşmasının ilerleyen dakikalarında Ballmer, Windows Phone hakkında da şunları söyledi: "... Nokia ile ileriye bakıyoruz. İkinici jenerasyon telefonlarımız bu Noel'de geliyor ve insanlar daha önce hiç hayal etmedikleri şeyleri yapabiliyorlar." Bulut tabanlı ofis paketi Office 365 hakkında da konuşan Steve Ballmer, 12 ay önce büyük kurumların buluta taşınmayacağını söylediğini ancak şimdi ise bunun gerekliliğini farkettiğini vurguladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Nedense hiç heyecanlanmadım. Reklam gerekli bir şey...

Patronları yine Steve Ballmer'ı yalanlayacak mı bakalım?

Patronları mı? Steve Ballmar zaten CEO. Yani hâli hazırda üstü yok...

Win8 için erken olduğunu düşünsem de Microsoft'un garip bir planı var herhalde...

Windows 8 masaüstüler için şu an için çok gerekli olmasa da tablet dünyasında Microsoft'un hiç rolü olmadığı için çok gerekli. Tablet dünyasına farklı bi açı getireceğini düşünüyorum çünkü Windows 7'den beri Microsoft başarılı bir grafik çiziyor. Bi de eğer Nokia, Mango'lu telefonlarını güçlü donanımla güçlendirdiği takdirde Microsoft'un bu konuda da başarılı olacağını düşünüyorum.

ayni seyleri 40 kere geveleyince gercek mi oluyor saniyorsun

Windows 8 laptoplar icin tam bir fiyasko kesinlikle kullanmayin kendinize eziyet etmis olursunuz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost