Steve Jobs'un yatı yelken açmaya hazır

Steve Jobs'un ölümünden sonra bir türlü beladan kurtulamayan "yüzen saray", artık serbest!

  • Berk Toparlak
Steve Jobs'un yatı yelken açmaya hazır

Steve Jobs'ın öldemeden önce yaptırmaya başladığı ancak hayattayken son halini göremediği yatı, bu yılın başlarında tamamlandı. Ancak "Venus" isimli lüks yat, Jobs ailesi ve tasarımcı Philippe Starck arasınaki anlaşmazlık yüzünden bir süredir Hollanda limanında rehin durumdaydı.

Venus'ün ünlü tasarımcısı Starck'a, işçilik masraflarıyla birlikte 132 milyon dolara mal olan yattan yüzde 6 yani 7,9 milyon dolarlık pay verildi. Ancak Starck, yatın aslında daha pahalıya mal olduğu ve kendisine 3 milyon dolar daha verilmesini öne sürerek Jobs ailesiyle mahkemelik oldu.

Şimdilerde ise Le Monde'un haberine göre, iki taraf arasındaki anlaşmazlık çözüldü ve Venus artık engin denizlere yelken açmaya hazır. Starck'a istediği parayı vererek yatlarına kavuşan Jobs ailesi, 80 metre uzunluğundaki Venus'ü büyük ihtimalle Amerika'ya götürecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

İşte Steve Jobs kalitesi adam eser üretmek konusunda çok başarılı

STEVE JOBS VARKEN TAM BİR APPLE AYRANIYDIM. ÇÜNKÜ O YENİLİK İNSANIYDI. YENİ BİR ÜRÜN TANITACAĞI ZAMAN, O ÜRÜNÜN ADINI DAHA ÖNCE DUYMAZDIK, ÜRÜNÜ GÖRMEZDİK. YANİ BİR GİZLİLİK POLİTİKASI VARDI. NE ZAMAN ONU KAYBETTİK, O ZAMAN HERŞEY BİTTİ. ADAMIN YAPMAM DEDİĞİNİ ŞİMDİ ÇIKARIYORLAR. JOBS BABANIN İZİNDEN GİDİLMİYOR. NE DİYEYİM, ALLAH RAHMET EYLESİN. GİDEN GİTTİĞİYLE KALIYOR...

keşke sevgili büyük üstad'da bu muazzam yüzen sarayını görebilseydi....

JOBS TAN SONRA BENDE SAMSUNG AYRANI OLDUM DDDD

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play