Steve Jobs'u çok kızdıran mühendis!

İlk iPhone'un geliştirilmesi sırasında Steve Jobs'un en çok kızdığı isim, belki de "oymuş"

Steve Jobs'u çok kızdıran mühendis!

Apple'ın efsane lideri Steve Jobs'un hayatını yansıtan pek çok kitap yayınlandı; filmler çekildi. Hepsinde ortak olan nokta ise, Jobs'un ne kadar hırslı olduğunun görülmesi ve bu yüzden, yakınındaki kişileri bile kırabildiği gerçeğiydi. İşte bu durum, iPhone'un ortaya çıkışında da birebir yaşanmış. iPhone'un antenlerini geliştiren Andy Grignon'un anlattıkları, bu durumu kanıtlıyor.

İlk iPhone tanıtımına hazırlıklarının oldukça zorlu geçtiğini söyleyen Grigon, Jobs'un birkaç kez kendisine bağırdığını, "başarısız olmaları halinde bunun nedeninin kendisi olacağını" söylediğini iletiyor; zaman zaman hakarete varan sözleri duymak zorunda kaldığını söylüyor. Jobs'un üzerindeki baskısına değinen Grignon, provalarda her defasında farklı bir şeyin yolunda gitmediğini, bunun kendisi için hiç de iyi bir his olmadığını belirtmekten de kendini alıkoyamıyor...

Ancak tüm bu güçlüklerin ardından ilk iPhone'un tanıtımı ise hiçbir sorun olmadan gerçekleşti ve akıllı cep dünyası iPhone ile önemli yeniliklere kapısını açtı. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

doğru düzgün çalışsaymış o zaman. batmakta olan bir şirketi canlandırmaya çalışıyor adam. bu sıkıntılı zamanlarda da hata yapıyorsan kapının önüne koyulmadığına şükret.

bu haber mi şimdi? veya makale herneyse...

İlk iPhone ve iOS sürümlerine baktığımızda Steve Jobs sinirlenmekte haklı görünüyor. Elinde hiçbir işe yaramayan bir çöp var ve bunu müşterilere yedirerek şirketi kurtarmanın derdinde. Haliyle bu durum insanda ister istemez stres yapar.

İphone'un akıllı telefonlara katkısı olduğu önemli yenilikler: 1) Hassas dokunmatik ekranlar ..... 2) Ben hatırlamaya çalışıyorum. Lütfen siz devam edin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir