Tablet PC'lerde önemli soru işareti!

HP, Apple ve şimdi de Dell... Ama hepsinde Türk kullanıcıların aklını kurcalayan bir mesele var...

  • Halil Mollaoğlu
Dell Mini 5: Yeni bilgiler ortaya çıktı
Dell Mini 5: Şık, ufak tablet PC (kaynak: engadget).

Dell'in iPad ile başlayan yeni akıma ayak uydurmakta geç kalmayacağı yeni bir şey değil. Firmanın ince tablet PC'sinin ismi Mini 5. Şimdilik cihaz hakkında bilinenler şu şekilde: WVGA çözünürlüğünü(800 x 480 piksel) destekleyen 5 inç büyüklüğünde ekran, otomatik odaklamalı tümleşik 5 Megapiksel kamera ve görüntülü chat için ikinci bir VGA kamera.

İnternette Dell'in tanıtım broşürlerinden alınmış resimler de ortaya çıktı. Resimlerde cihazı farklı renklerde görmek mümkün. Ayrıca Dell Mini 5'in en azından ABD sınırları içerisinde Amazon programları ön yüklü olarak geleceğine dair dedikodular da var. Örneğin e-kitap okuyucu (Kindle uyumlu), MP3 indirme veya video akışlarını izlemeye yönelik programlar gibi.

Mini 5'in tam olarak ne zaman pazar olgunluğuna ulaşacağı, diğer teknik detayları ve fiyatının ne olacağı henüz belli değil.

CHIP Online'ın yorumu:
Çeşitliliğin artması ve rekabet tüketici açısından yararlı; ancak akılları kurcalayan mesele, Amazon ve benzeri firmalar tarafından sunulan pek çok abonelik hizmetinin sadece ABD'de geçerli olması. Türk kullanıcılara sadece donanım mı sunulacak? Bekleyip göreceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hp slate win7 kullanacak. dell ne kullanacak acaba ? afişten gördüğüm kadarıyla bir linux sürümü gibi gözüküyor. herhangi bir bilgi var mı bu konuda ?

türkleri kim kaale alıyo zaten teknolojik bi gelişme olurken...75 milyonun üzerinde nüfusun olduğu bir ülkeyi kaale almadan en azından türkçe dil desteği olmadan piyasaya sürmek bana biraz bu ülkeyi hafife almak gibi geliyor.

Umarım linux kullanır

Ben android 2.1 diye biliyorum.

Android kullaniyor dell mini 5

İyi de 5 inc bir ekran için 800 x 480 az değil mi 3 inc ekrana bile sığdırıyorlar 480 800 pixeli

Tablet yerine cep telefonu olarak çıkartsalarmış keşke, zira çok küçük bir ekranı var. HTC HD2'nin ekranı bile 4 inch'ken piyasaya Tablet PC çıkarıp 5 inch ekran koymak komik kaçıyor, hele ki iPad'in ekran boyutları düşünülürse iyice komikleşiyor.

Sen de yorum yaz