Tek bilgisayarda 10 masaüstü!

Sanallaştırmada sınır yok: LG'nin yeni monitörleri tek bilgisayarı 10 bilgisayara bölmeyi başarıyor.

LG SmartVine N serisi monitörlerin satışına başlandı. 16, 17 ve 19 inç olarak piyasaya sürülen yeni monitörlerin en önemli avantajı NComputing özelliği taşıyor olması. NComputing özelliği sayesinde bir bilgisayara istediğiniz kadar monitör ekleyebiliyor ve sanal masaüstleri ile ayrı ayrı çalışılmasını sağlayabiliyorsunuz.

NComputing teknolojisi yeni değil ancak LG SmartVine N serisi bu sistemle tam uyumlu bütünleşik monitör olduğundan pazarda bir ilk.

Dahili sanallaşma teknolojisinden faydalanmak için ana bilgisayara, sanal masaüstleri için 2 adet X550 PCI kart ve vSpace yazılımını kurmanız gerekli. Sonrasında standart bir VGA kabloyla bilgisayara bağlanan SmartVine N serisi monitörlere klavye ve farenizi takmanız yeterli oluyor. Böylece tek bir bilgisayarda 10 farklı masaüstü çalıştırmak mümkün hale geliyor...

19 inç SmartVine N serisi monitörün Amerika satış fiyatı 199 dolar. Özellikle çağrı merkezleri gibi hizmet sektörleri için uygun çok daha hesaplı olan SmartVine, kamu kuruluşları ve eğitim alanından da oldukça tasarruf sağlayabilecek bir çözüm.

Amerika Kaliforniya'da The Redwood City isimli bir firmada kullanılan bu teknoloji sayesinde %60 donanım, %70 bakım/onarım ve %90 elektrik maliyetinden tasarruf yapıldığı belirtiliyor.

Sercan Uzun

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Süpermiş ama Türkiye' deki fiyatı ne kadar olur bilmem :). Uygun olursa
evde internet kafe kurarım XD.

Alıntı "%60 donanım, %70 bakım/onarım ve %90 elektrik maliyetinden tasarruf yapıldığı belirtiliyor." Mükemmel bir sistem çok hoşuma gitti ama kullanıcı denetimin çok iyi olması lazım özellikle işyerleri için

Benim evimdeki sistem bunun dual olanı tek kasa iki monitör ama aynı kullanıcı masaüstü :D

işte teknoloji diye ben buna derim.

"19 inç SmartVine N serisi monitörün Amerika satış fiyatı 199 dolar"
----------------
bu ekran bu fiyata ise türkiyede ekran alanlar az kazıklanmıyor demektir...

Millet gene çekemeyecek ama Linux da bu özellik var. Hem de donanımdan bağımsız. Compiz de istedğiniz kadar farklı masaüstü oluşturabilirsiniz.

Bunu sanal masaüstüyle karıştıranlar var. Ben de ilk baş öyle zannettim ama buradaki olay farklı. Tek bir bilgisayarı 10 ayrı kişi kullanıyor. Bir nevi sunucu üzerinde çalışmak gibi birşey aslında.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir