Telaffuzunuzu test eden iPhone uygulaması!

Türkçe ve İngilizce telaffuzunuzu geliştirmek istiyorsanız, bu şaşırtıcı uygulamaya göz atmalısınız!

Telaffuzunuzu test eden iPhone uygulaması!

Sestek, son kullanıcıya yönelik olarak geliştirdiği mobil uygulamalara bir yenisini ekledi. Articulator isimli uygulama, App Store'da iPhone kullanıcıları için ücretsiz olarak yerini aldı.

Sestek Articulator, telaffuzunu geliştirmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Türkçe ve İngilizce desteği sunan uygulama, ifadeleri telaffuz etme biçiminize ve tonlamanıza bakarak bu iki dilde telaffuz becerinizi ölçüyor ve yorumluyor.

Uygulamayı kullanmak oldukça basit. Türkçe veya İngilizce dil seçiminin ardından uygulama ekranında ifadeler gösteriliyor. Kullanıcı bu ifadeleri sesli olarak telaffuz ettiğinde, Articulator'un konuşma tanıma teknolojisi devreye giriyor ve telaffuzu analiz ediyor. Bu noktada kullanılan teknoloji hem ifadelerin doğru okunmasını hem de tonlamayı kontrol ediyor. Ardından da kullanıcıya telaffuzunun iyi, kötü veya orta düzeyde olduğunu bildiren yorumlar iletiliyor.

Apple App Store'da ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Articulator uygulaması, temel olarak iPhone için geliştirilmiş olsa da iPad ve iPod touch sahipleri tarafından da kullanılabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Android için de isterizzzzzzzzz

@orhanbayram la ne uğraşıyon iosa geç

Vay anasını gözüne bak hele,,

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir