Telefona "yedek benzin!"

Şarj için telefon kadar büyük bir yedek pil taşımayın; yerine "bir bidon benzin" taşıyın!

  • Cem Şancı
Telefona "yedek benzin!"

Seyehat halindeyken telefonun şarjının bittiği durumlar sık sık yaşanabilir ve çok da can sıkabilir. Özellikle de önemli bir iş görüşmesinin ortasında kesilen telefon çok büyük zarara da yol açabilir. 

Böyle durumlarda telefonu hızlıca şarj etmek için bir şarj cihazı veya uygun bir kablo da bulunamayabilir. Anahtarlık olarak taşınabilen yedek şarj pillerinin boyutunun ise bazen telefondan bile büyük olması, sıkıntı yaratabilir zira, günün birinde önemli bir anda telefonun şarjı bitebilir korkusuyla insanın yanında sürekli kocaman bir pil taşıması çok pratik bir durum değil. Neyse ki, şimdi Fuel isimli yeni bir şarj cihazı bu sıkıntıya son veriyor.

Neredeyse bozuk para büyüklüğündeki ve benzin bidonu şeklindeki bu yedek pil telefonun mini USB arayüzüne takılarak yarım saat kadar konuşma süresi kazandırıyor. Bekleme süresi ise 5 saate kadar uzuyor. 210 mAh kapasitesindeki pil, minik bir anahtarlık olarak da kullanılabiliyor. Minik ama yeterli. İşini fazlasıyla yapıyor.

25 Euro fiyata sahip cihazı online olarak satın alabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Yedek batarya taşımaya üşenen adam bunu da taşımaya üşenir. Ne dertmiş bir kaç gram taşımak arkadaş. Boxerla gezin madem bu kadar yoruluyorsanız :)))

@17 Şub 2014 21:25 ne alaka kardeş?

aynısının iphone için olanı çıksın direkt alırım :D

İyi güzelnde fşyatı anlamsız pahalı.

ezik ios , android , windows phone , symbian , bada yaşasın java

@17 Şub 2014 22:45 her yere aynı yorumu yazan ergenlerden itimat etmeyin

100 TL'ye 210 mAh yedek şarj alana kadar, 2 tane 1800 mAh'lik Duracell şarj cihazı alırım daha iyi. Hem görünüm olarak daha hoş.

Kardeşim almayın artık şu şarjı 2 günde biten telefonları. Şarjı 1 hafta gitmiyorsa almayın ! almayın ki adam gibi pil kapasitelerini geliştirsinler. Hazır olan teknolojileri abartarak göz boyamak kolay. Sıkıyorsa bir yerleri şarjı 2 hafta gidebilen aynı özellikte bir telefon yapsınlar ama kime diyorum ki. Hangi 'Koyun' anlayacak ? Siz hala bluetooth ile veri aktarma teknolojisine bile sahip olmayan telefonlara 2000TL verin. Sonra gelip sızlanmayın telefonumun şarjı 1 günde bitiyor diye...

Abi herkes bilim adamı olmuş burada. Adam diyor telefon almayın da şarj kapasitesini arttırsınlar. Arkadaşım adam yapabilse zaten yapar değil mi? Bu adamlar senin benim kadar işi bilmiyor mu da yapmasın? Bir hafta bir ay şarjı giden akıllı telefon yapsalar o telefon ne kadar tutar bu adamlar hesaplayamıyor mu? Hesaplıyor. Senden benden iyi biliyor işi de. Neden yapamıyor? Demek ki şuan elimizde bulunan teknoloji buna yetmiyor. Eğer becerebiliyorsan sen yap kardeşim aynı akıl-zeka sende de var.

@18 Şub 2014 09:17 Onlar da para kazanmak zorunda.Alım düşerse sorunu çözmek zorunda kalırlar.Tabi başkaları en iyisini bilir demek kolay.Zekaları benimkine yakın olabilir ama ben şu an ki düzene göre konuşuyorum. Capital düzende iş yaptırmak istiyorsan yapman gereken şey hakkında konuşuyorum. Emin ol ki kimse sesini çıkarmazsa o adamlar aynı ürünleri yıllarca satmaya devam ederler.Çünkü ellerindeki düzenden en yüksek karı elde etmek onların asıl amacı. Onların işi bilmeleri önemli değil o yüzden , "yaptırtmak" önemli.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost