Telefondan TV'ye Ultra HD!

Yeni teknoloji sayesinde, Ultra HD çözünürlüklü içeriği cebimizden, kablosuz olarak izleyebileceğiz!

Telefondan TV'ye Ultra HD

İspanya'da düzenlenen MWC 2013 fuarında tanıtılan yeni bir teknoloji, telefon üzerindeki Ultra HD içeriğin, destekleyen televizyonlarda izlenebilmesini sağlıyor. Wi-Fi üzerinden çalıştığı için herhangi bir kablo gerektirmeyen sistemin, cihazlar arasında veri gönderimi yaparken telefonun pilini çok zorlamadığı da iddia ediliyor.

LG'nin geliştirdiği sistem, veri gönderimi sırasında içeriğin çözünürlüğünü televizyonunkine uygun hale getirdiğinden, uyumsuzluk sorunu ortadan kalkıyor, veri kaybının önüne geçiliyor. Sistemin, veri gönderimi yapabilen benzerlerinin yarısı kadar enerjiye ihtiyaç duyduğundan, telefonların sınırlı enerji kapasitesi üzerine fazladan yük bindirmediği de gelen bilgiler arasında.

Bu yeni teknolojinin ne zaman piyasada olacağı, hangi telefon ve televizyon modellerini destekleyeceği henüz belli değil. Ama şurası kesin ki teknolojiden faydalanabilmek için bir LG telefona ve belki de LG televizyona ihtiyacımız olacak.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

O değilde arkadaki kızın tepkisi sanki ışınlanmayı icat ettilerde onu tanıtıyorlar gibi :D

evet çoktan yaptık bu işi,pc ve laptop lada kablosuz film aktarımları gayet güzeldi.LG 3d TV de mouse ve klavyede çok iyi çalışıyor.Nero mediahome 4 proğramı ile herşey mümkün:-))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir