Telefonu görmeden açmayın!

Türk Telekom Videofon servisi görüntülü telefon konseptini Türkiye'ye getirdi.

Görüntülü konuşma devri

Ev ve işyeri telefonları gibi sabit hatlardan kullanılan Türk Telekom Videofon servisi, ayda 29 YTL karşılığında kullanıcılara karşılıklı olarak ses ve görüntülü haberleşme imkanı sunuyor. Eğer Türk Telekom ev/iş telefonu hattı sahibi ve geniş bant internet kullanıcısı iseniz, Videofon cihazını Türk Telekom'dan temin ederek bu servisten kolayca faydalanmanız mümkün.

Videofon ile; kendi görüntünüzü ve görüştüğünüz kişiyi aynı anda ekranda görebiliyorsunuz. Hatta bu cihazlarla internette dolaşabilir, e-posta gönderebilir, görüşme esnasında karşı tarafın fotoğrafını çekebilir, SIM kart okuyucu özelliği ile cep telefonunuza kayıtlı ev/iş numaralarını cihaza kopyalayabilirsiniz. Dilerseniz, karşı tarafa görüntünüzün gitmesini engelleme şansınız da var.

Türk Telekom, Videofon hizmetinin Mayıs 2008 içerisinde verilmeye başlanmasını hedefliyor. Başvurular, hizmet verilmeye başlandığında tüm Türk Telekom ofis ve bayileri ile müşteri hizmetlerinden yapılabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

''Dilerseniz, karşı tarafa görüntünüzün gitmesini engelleme şansınız da var'' demişler var tabi kameranın önüne barmağını koy görüntün gitmez. :-D muhahaha

Bu videolu konuşmanın dakikası kaç para olcak bilen varmı ?

Ayrıca bu özeligi tanıtan cem yılmaz reklamı muhteşemdi :D

29 ytl Sınırsız kullanım içinmi. Bunun dışında konuşma ücreti talep ediyorlarsa gerçekten ateş pahası. Ayrıca bu sistemin ihalesi ne zaman yapıldı. ben duymadım. 3g adı altında gsm operatörlerinden milyonlarca ytl talep ediyorlar. Bunun için nekadar para ödenmiş acaba.

konuşmasını dakikasını bilmiyorum ama tek bildiğim bu telefonu kullanabilmek için evine adsl bağlatıyorsun ve görüntülü görüşmeyi adsl hattın üzerinden gerçekleştiriyorsun..bilgisyarı ve kamerası olanlar için hiçbir gereği yok.. saçmalığın daniskası yani..

reklamları harika ama ayrıntılar reklam gibi değil.

Ülkemzde aşırı bir enfosyon yaşanmaya başladı. Vatandaş kandırma ve soyma yöntemleri enflasyonu. Baş mimarıda özelleştirildiğinden bu tarafa türk telekom.

Her şeyyapılşta br şeyyediliş tekniği öğreniyoruz. Bakalım türk telekom bu kez nasıl bir teknik geliştirmiştir.

bence bu en az dk sı 1 ytl den çıkar ve hiç te raklamdaki gibi akıcı görüntü olmaz hani turkcellin bi reklamı var dı görüntülü konuşmayla ilgili onu sonra sokakta denedileer ayn ona döner iş önce internetin hızını artısrısn

Telekom daha birkaç yıl önce bu uygulamayı başlatmış ancak pahalılığı ve pratik olmaması nedeniyle rağbet görmeyince de vazgeçmişti. ve yine öyle olabilir.. Şİmdi sanki yeni bir uygulamaymış gibi gösterilmesine şaşırdım doğrusu..Telekom bence yeni uygulama başlatmak yerine mevcut hizmetlerin kalitesini yükseltmeye çalışsa ve uyguladığı ücret tarifelerini gözden geçirse daha iyi olur kanaatindeyim

Bu özellik için ADSL hattı bağlatılmasını istiyorlarsa ve üzerine de konuşma için para alıyorlarsa tamamen saçmalık ötesi birşey

ADSL hattı bağlatacaksam açarım bilgisayarımı, bilgisayarımla internet üzerinden görüntülü konuşurum. Gene telekomun milleti soyma girişimi daha. Her ay sabit hatlardan aldıkları sabit ücret gibi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir