Telefonunuz, elinizde olduğunu bilecek!

Android'e gelecek olan bu özellik, telefonunuzu tuttuğunuzu anlayacak ve...

  • Levent Öztürk
Lollipop'un yeni özelliği!

Eğer akıllı telefonunuzun elinizdeyken kapanıp kilitlenmesi sizi rahatsız ediyorsa, yakın bir zaman içerisinde Google sizi bu dertten kurtarabilir.

Bir grup Android Police okuyucunun söylediğine göre, Lollipop yüklü telefonlarının Smart Lock güvenliği, artık bir "vücut üstünde" algılayıcısı içermekte. Bu hareket algılayıcısı tabanlı özellik, Android telefonunuzun elinizde veya cebinizde bulunduğu sürece kilitlenmesini engelliyor. Örneğin telefonunuz elinizdeyken ve bir şeyler okurken ekranın bir anda kararıp telefonun kitlenmesi artık yaşanmayacak.

Bu özelliğe ne zaman kavuşacağınız ise henüz kesin değil. Google, bu özelliği, yazılım güncellemeleri yerine, yavaş bir şekilde Google Play Hizmetleri üzerinden kullanıcılara sunmakta. Bu yüzden de doğru zamanda ayarlarınızı incelemeden özelliğin size de sunulup sunulmadığını öğrenemeyebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

elimdeyken anladım da cebimdeyken kilitlenmesini neden engelliyor onu anlamadım(!)

Ama haksızlık bu, akıllı arama özelliği gelince ben Windows'a geçecektim. Buyur buradan yak.

Anlamadigim su ki bu smartlook su an elimdeki cihazda var aktif lollipop kullaniyorum once bir kilit ekrani desen ayarladim sonra bu ozelligi actim masaya biraktim nereye biraktiysam olmadi bu ozellik calismadi, ayni ayarda yuz tanima ozelligini aktif ettim oda bir tepki vermedi ki hos bu yuz tanima ilginc tir kisinin gercek yuzu olmadan ornegin facebooktan alinan fotosuylada acilabiliyor pek ise yaramiyor gibi de var olan bi ozellik nerede hata yapiyorum veya acaba bir guncellemeylemi aktif olacak durum nedir cozemedim.

ktkata gelecek mi

sony z3te var bu özellik

BlackBerry10 da zaten var...

Smartlock'un yüzü algılayabilmesi için ekrana değil tam olarak ön kameranın telefon eğimli durmayacak şekilde objektifine bakmak gerekiyor. Bu şekilde sorunzuz olarak loş ışıkta bile algılıyor.

Cepte kitlense iyi olurdu. Buda sessiz modu kaldırmak gibi saçma olmuş. Google yine saçmalıyor işte.

Sen de yorum yaz