Testlerde A7 işlemciye toz yutturdu

Nvidia'nın yeni mobil işlemcisi Tegra K1, benchmark'larda A7 ve Snapdragon 800'ü ezip geçti!

  • Cem Şancı
Tegra rakiplerini ezip geçiyor

Nvidia'nın mobil işlemcisi Tegra K1, benchmark testelerinde, Apple'ın 64 bit mobil işlemcisi A7 ve Snapdragon 800'ü neredeyse ikiye katladı.

192 çekirdeğe sahip olan Nvidia işlemcisinin "System on a Chip" (SoC) tasarımı, rakip işlemcileri performans olarak çok geride bırakıyor. 1080p çözünürlüklü video oynatmada, Tegra K1, A7 ve Snapdragon 800 işlemcilerin performansının neredeyse iki katına yakın performans sergilediği dikkat çekiyor. 64 bit A7 işlemcisi iPhone 5S'te, Snapdragon 800 işlemcisi ise Nexus 5 telefonlarında kullanılıyor.

Nvidia'nın Tegra K1 işlemcisi Temmuz ayında piyasaya çıkacak olan Lenova ThinkVision 28 tabletinde kullanılacak. 28 inç boyutundaki dev tabletin profesyonel kullanımlar için büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

lan sanki bunu telefon ve tablet için yapmışlar. Kim kullanacak o kadar büyük tableti. iMacin ekranından daha büyük

@14 Oca 2014 18:51 "28 inç boyutundaki dev tabletin profesyonel kullanımlar için büyük ilgi görmesi bekleniyor." Okuma ozurlumusun?

@14 Oca 2014 22:04 okumamıştır dahi

şimdi bu işlemciye kim linux sürümlerini derleyecek. yeni işlemci yeni işletim sistemi sürümleri. hep bunlar sıkıntı işte.

@14 Oca 2014 21:16 android linux tabanlı değil mi güzel kardeşim?? sen sıkıntı yapma adamlar hazırlar

gecer cunku bu tam gucte calisan telefon icine koymaya musait olmuyan bir islemci ileride telefonlarada uyarlanicakmis

Her yeni işlemcide aynı şey yazılıyor. Sonra bakıyorsun o süper işlemciyle rehber açılırken takılma yaşanıyor. Bir şeyler yanlış ama ne?

tegranın daha önce sunmuş olduğu işlemcilere bakınca bunada fazla güvenemiyorum a7'den iyi olma konusunda ise geçen yıl çıkan bir işlemciye göre donanım konusunda daha iyi olması kimseyi şaşırtmamalı fakat iş sadece donanımda bitmiyor kullanılacak işletim sistemide donanım performansını etkileyecektir ama dediğim gibi daha önceki 2 tegra faciasından sonra buna temkinli yaklaşıyorum.

Smartbox larda manyak olur bu yaaa 127 ekran android düşünsenize artik klavye mause ta kullaniliyir androidde hiç düşünmeden alirim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost