Tim Cook'un maaşına 80 bin dolar zam geldi!

Apple'ın CEO'su Tim Cook'un maaşına gelen "ufacık" zam bile, bakın kaç dolara denk geliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Tim Cook'un maaşına 80 bin dolar zam geldi!

Apple CEO'su Tim Cook'un maaşı, sadece yüzde 1.9'luk bir zamla 80.000 dolar arttı. Cook'un maaşındaki bu artış bile ortalama bir ABD'li vatandaşın bütün bir yıl boyunca kazandığı miktarın yaklaşık iki katı.

Firmanın Securities and Exchange Commission'daki en son başvurularına göre Cook, 2013'te Apple'ı yönetmek için 4.25 milyon doları servetine katmıştı. 2012'de ise bu rakam, 4.17 milyon dolar idi.

Cook'un 2013'te eline geçen taban maaş, 1.4 milyon doları buluyor. Bunun yanında CEO, 2.8 milyon dolarlık performans primini de almaya hak kazanmış durumda. ABD İşgücü ve İstatistik Bürosu'na göre ortalama bir Amerikan, evine yılda 45.790 dolar götürüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

az lan bizim burada zam verince kutular yetmiyor

Bence genel maaşı az bile.Top oynamasını bilmeyenler bile senelik ne kadar para alıyor ki bu kişi apple CEO'su.

sana mı verince?

Ben bu paraya çalışmam derdim. Ayıp ya sana Apple. Adama doğru düzügün bir artış yapsaydınız.

Yarışı kazanan Jokey midir? yoksa At mı ?.. Apple bu bakış açısı ile hareket ediyor belli ki..Apple Jokeyi (CEO) Atlarının (yazılım,tasarım vs.. tüm çalışanlarının) günlük yem vs.. bakımlarını yaptırıp tüm parsayı kendi topluyor.. Fakat Atlarını satarken de yine Jokey milyonlarca dolar kazanıyor.. Sonuçta kazanan hep Jokey oluyor..Çünkü Atlar, Jokey ne verirse onu yer, içer, ne yaparsa razı gelmek zorunda ve paraya ihtiyaçları yoktur evet doğru fakat bunu şirket politikası haline getirmek doğru mu?? İster eleştirin istediğinizi söyleyin fakat Apple çalışanlarını bu şekilde görüyor.!

ortalama bir Amerikan, evine yılda 45.790 dolar götürüyor.. herkez bunu es geçiyor 5 senede kazanmıyoruz biz

tr'de 4 senelik para :D :D .D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost