Toshiba Blu-ray'i rahat bırakmıyor

Toshiba'nın yeni upscaling teknolojisi DVD'nin asla ölmeyeceğinin sinyallerini veriyor.

Blu-ray'in video formatı savaşını kazanmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen, savaştan yenik durumda ayrılan HD-DVD gazisi Toshiba yenilgiyihala kabul etmiyor. Şirketin yeni DVD oynatıcısı XD-E500, sahip olduğu gelişmiş upscaling teknolojisi ile Blu-ray karşında dimdik ayakta...

Yeni upscaling teknolojisinin sadece DVD upconversion'dan fazlası olduğu ifade edilirken, bu teknolojinin artık birçok resim iyileştirme modunu da içerdiği de gelen haberler arasında.

Yeni teknolojinin DVD'leri 480i'den 1080p'ye çevirebilmesinin yanında, normal DVD'lerin kontrast ve rengini de iyileştiren 3 farklı mod daha bulunuyor.

XD-E500'de, HDMI-CEC bağlantısı bulunuyor, DivX sertifikası destekleniyor, JPEG, MP3 ve WMA formatları oynatılabiliyor.

XD-E500'ün bu ayın sonuna kadar 149.99 Dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulması beklenirken, ürünün Avrupa'ya ne zaman ulaşacağı henüz netlik kazanmış değil.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bluray ucuzlamazsa toshiba cd ye bile geri döner :D

Toshiba bu olayı namus meselesi haline getirdi ama iyi oldu bu inatlaşma yeni teknolojileri beraberinde getirir brovo Toshiba'ya.
TOSHIBA leading innovation>>> EHEHE

sevdim bu işi sanırım birtane edineceğim allah belanı verecek bluray ıhıhı zıhızıhıhıhıhı

iyide film şirketleri artık bluray formatında çıkarıyorlar filmleri. kim alırki bunu? zaten toshibanın bütün eloktronik cihazları bozuk çıkıyor enazından benim kullandıklarım bozuldu :-))

Freddy'nin kabusu gibi Toshiba.Bir türlü ölmüyor.

Bırakcan bu ayaklaı bu saatten sonra kim dvd alır avrupada...

1080 p mi? iyiymiş valla helal.

böyle saçma teknolojiler de ancak bilinçsiz kullanıcılar hedefleniyor. küçük bir fotoğrafın aslı gibi büyütülmesi mümkün değil teknik olarak yetersiz pixel bilgisinden dolayı. Algoritma ne kadar mükemmel olursa olsun kalite arasında dağlar kadar fark olacaktır (renk keskinlik detay ses akıcılık vs.)
Toshiba yenilgiyi kabul etmeli. Blurayde piyasada çok tutmadı daha çok ara bir standart olacak gibi bir sonraki nesil 100+ GB discler de asıl patlama olacaktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir