TransferGo, 14 Yeni Ülkeye Daha Hizmet Verecek

TransferGo, iş birliği ile Afrika ve Asya'daki ülkeler de dahil olmak üzere toplamda dünyanın 69 ülkesine daha hizmet verecek.

TransferGo'dan büyük iş birliği

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan TransferGo, uluslararası para transferlerini kolaylaştırmak ve bu yılın ilk çeyreğinde 14 yeni pazarda hizmet vermeye başlamak için küresel ödeme platformu Currencycloud ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bunun sonucunda, TransferGo ile Currencycloud iş birliği dünyanın 69 ülkesinde mevcut olacak.

Gelişmekte olan ülkelere yönelik para transferi akışları giderek artıyor ve Dünya Bankası, düşük ve orta gelirli ülkelere yönelik yıllık para transferi hacminin önceki yıla oranla yüzde 9,6 artarak 2018 yılında 529 milyar ABD dolarına ulaştığını tahmin ediyor. Bu tutar, Arjantin'in toplam gayrisafi yurt içi hasılasından fazla.

TransferGo, 14 Yeni Ülkeye Daha Hizmet Verecek

Bununla birlikte, halen daha bürokrasi ve farklı para birimlerindeki para transferlerini işleme koymak için bankalar tarafından talep edilen ücretler, uluslararası para transferlerini zahmetli kılabiliyor.

TransferGo, Currencycloud gibi önde gelen ödeme sağlayıcıları ile olan iş birlikleri sayesinde bu zorluğu ortadan kaldıracak ve Kenya, Japonya, Malezya, BAE ve diğer pek çok ülkeye yönelik para transferlerini herkes tarafından ulaşılabilir hale getirecek.

Currencycloud ile yapılan iş birliği ve küresel genişleme konusundaki görüşlerini aktaran TransferGo CEO'su ve kurucu ortağı Daumantas Dvilinskas şunları söyledi: "Dünyanın bir çok köşesindeki müşterilerimizin birbirinden farklı para transferi ihtiyaçlarının olduğunun farkındayız. Misyonumuz, emek sarfeden bu göçmen toplulukları için alternatif finansal seçenekler yaratmak ve bunlara erişimlerini sağlamak. Currencycloud ile yaptığımız iş birliği, bu farklı ihtiyaçları çok daha büyük ölçekle karşılamamıza yardımcı olacak."

Currencycloud Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Digby Try ise şunları söyledi: "Currencycloud, sınır ötesi ödemelerin demokratikleştirilmesi ve herkes tarafından ulaşılabilirliğini sağlamak amacıyla kuruldu. TransferGo ile olan işbirliğimiz, şeffaflıktan uzak, pahalı ve karmaşık olan uluslararası para gönderim sürecinin çok daha basit bir hale getirilmesinin mükemmel bir örneği olacak."

Okuyucu Yorumları