TransferGo En Dikkat Çekici 5 Start-Up'tan 1'i

TransferGo en dikkat çekici 5 start-up'tan biri olarak gösterildi.

TransferGo en dikkat çekici 5 start-up'tan 1'i

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, İngiltere'nin saygın start-up mecrası olan The Next Web tarafından İngiltere'deki şu an en dikkat çekici 5 start-up'tan biri olarak gösterildi.

The Next Web, özellikle dünyanın dört bir yanından start-up'lara yer veren ve bu start-up'lara başarı yolculuklarında destek vermeyi amaçlayan bir medya şirketi. 2006'dan bu yana varlığını sürdüren The Next Web, şu an sadece haberlerle değil konferans ve çeşitli etkinliklerle de dünya çapında start-up'ların gündemini belirleyen oluşumlardan biri olarak tanınıyor.

The Next Web'in "5 hottest start-up in the United Kingdom-İngiltere'deki en dikkat çekici 5 start-up" araştırmasında TransferGo, bu 5 firma arasında yer aldı. The Next Web'de TransferGo ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Yurt dışına para göndermek mi? Bunu bize iki yıl önce söyleseydiniz gözlerimizi yuvarlar ve 'Asla! Bu çok zor bir işlem' derdik. Ama artık çok basit. Çünkü uluslararası para transferleri artık baş ağrısı değil. TransferGo bu işlemi kolay ve neredeyse keyifli hale getiriyor. Hızlı, kolay, gizli maliyetler olmadan ve gerçek döviz kurunu kullanarak. TransferGo kurulduğundan beri deyim yerindeyse ışık hızıyla büyüyor ve kesinlikle durmuyor. Son olarak 2018 yılı içerisinde, gerçek zamanlı işlemlerde Ripple xCurrent blockchain teknolojisini kullanarak Hindistan'a da havale koridoru açtı ve hizmet verdiği tüm ülkelere TransferGo FREE ismiyle tamamen ücretsiz para transferi servisini başlattı. Ayrıca B Serisi fonda 17.5 milyon dolar yatırım topladı."

47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul'da ofisleri olan TransferGo'nun şu an için globalde 900 bini aşkın müşterisi bulunuyor. Şirketin, portföyüne günde 1.000'den fazla yeni müşteri katılıyor. 2018 sonu itibariyle toplam işlem sayısı 3 milyonu geçen, para transferi hacmi ise 1,3 milyar euroyu aşan TransferGo, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Türkiye pazarında da faaliyetlerine başlamıştı. TransferGo o günden bu yana Türkiye'de ve Türk nüfusun çok olduğu Avrupa ülkelerinde de yoğun şekilde kullanılıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost