Traş makinesi şirketi Google'a neden kızdı?

Google, traş makinesi satan bir şirketi kızdırmak için ne yapmış olabilir? Cevap burada...

  • Ali Güngör
Traş makinesi şirketi Google'a neden kızdı?
Flowbee 80'leri yaşatıyor

Texas Corpus Christi'deki bir mahkemede Google'a traş makineleri satan bir şirket tarafından dava açıldı. Flowbee, kestiği saçı emen bir traş alet satıyor. Bu cihaz elektrikli süpürgeyle traş makinesinin birleşiminden oluşuyor.

Flowbee International, Google'ın teknolojisinin bazı firmalara Flowbee'nin ününden ve iyi niyetinden bedavaya yararlanma hakkı verdiğini iddia ediyor. Dava dilekçesine göre tüketiciler Google'a girip Flowbee Mark'ı arattıklarında, Flowbee'nin sitesine yönlendirilmek yerine Google'ın reklam bağlantılarını görüyor. Bu reklamlar da tüketicileri Flowbee'nin rakiplerine ve tamamen alakasız sitelere yönlendiriyor.

Davacının iddiasına göre Google markaların arama sonuçlarında doğru bir şekilde bulunmasını sağlayabilir. Avrupa'da markaların yanlış kullanılmasını engellemek için gerekli prosedürleri zaten uygulayan Google'ın Amerika'da da bu prosedürleri uygulaması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hahaah süper süper

Sana noluyo be adam. Site onların zevk onların dert onların. İstedikleri şeyi çıkartırlar koyarlar. Senin traş makinanımı düşünecekler. Bas parayı en önde çık!

hadi hayırlı tıraşlaR :S

bazı seyle gucun getirisidir...google gucunu kullanıyor dogadada boyledir buyuk balık kucuk balıgı yutar deiştiremezsin...

bu hiç aklıma gelmemişti..gayet mantıklı bir tepki

bu hiç aklıma gelmemişti..gayet mantıklı bir tepki

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play