Trump'tan bir garip açıklama daha!

ABD başkan adayı Donald Trump, ilginç ve dinleyenleri gülümseten garip açıklamalarına bir yenisi daha eklendi!

Trump'tan bir garip açıklama daha!

ABD'nin başkan adayı Donald Trump, gerçekleştirdiği İskoçya gezisinde bazı ilginç - hatta bazı kişilere göre eğlenceli - açıklamalarda bulundu. Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden ayrılmaya hazırlanıyor ve bu karar için referandum düzenlenmiş durumda. Varsayımları ile ünlü olan ABD başkan adayı Donald Trump, Cuma günü İskoçya'ya indiğinde, halkın AB'den ayrılmak için heyecanlı olduğunu söyledi.

İskoçya'yı gezen Trump, attığı tweet'te halkın oylarla çılgına döndüğünü söylerken "onların ülkelerini geri aldıkları gibi biz de Amerika'yı geri alacağız. Oyun yok!" cümlesini kurdu.

Trump'ın kurduğu cümlelerdeki tek sorun ise, İskoçya'nın yüzde 62'ye yüzde 38 oy farkı ile Avrupa'da kalmayı tercih etmesi. Öyle ki, ülke Birleşik Krallık'ı bile terk etmeyi planlıyor ve Birleşik Krallık'tan ayrılıp AB'de kalmak için yeni bir referandum düzenlenecek.

Ancak Trump'ın tepkisindeki belki de en ilginç düşünce, Avrupa'da kalmanın bir şekilde liberal bir şey olması ve ayrılmanın muhafazakarlık anlamına geldiği düşüncesiydi.

Ayrıca Birleşik Krallık'ta yönetim şu anda muhafazakar partinin elinde bulunmakta ve referandum oylarına bakıldığında, genel olarak, liberallerin ayrılma oyu verdiği ve muhafazakarların AB'de kalma oyu verdiği görülüyor.

Trump'ın tweet'lerinin arkasındaki düşünceler henüz açıklanmamış olsa da, bunun başkan adayın ilk ilginç iddiası olmadığı rahatlıkla söylenebilir...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu herifi başkan yapacaklar ve ortalık karışacak bakın görün

Trump başkan olursa Dünya'nın çekeceği var..

Güzel gaf yapmış. Eski Alman Cumhurbaşkanı Adenauer, Papa'yı Havaalanından uğurlarken eşinize benden selam götürün demiştir. (Papa'lar evlenmez!), Trump Birleşik Krallığın doğal sınarları olarak İskoçya'yı gördüğünden ordaki Referandumu burda da geçerli görmüştür belki de ironi yolu ile gönderme yapmıştır. Bazen politik gaflar bilinerek yapılır, Trump başarılı bir seçim propagandası yapıyor herkesin şapşal gördüğü bu adam ABD'de başkan olacaktır, bekleyin görün.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir