Trump'tan "interneti kapatalım" önerisi

ABD'nin yeni başkan adayı Donald Trump'tan "ilginç" bir öneri geldi: İnterneti kapatalım!

  • Onur Seven
Trump'tan "interneti kapatalım" önerisi

Amerikan başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçiler'in aday adayı Donald Trump, seçim konuşmalarını birbirinden ilginç (!) önerilerle süslemeye devam ediyor. Trump Güney Karolina'da yaptığı konuşmasında Amerikan vatandaşlarının IŞİD'e katılmasının önüne geçmek için, internetin kapatılması gerektiğini söyledi.

Trump açıklamasında ABD'nin "internet yüzünden çok sayıda vatandaşını kaybettiğini, bir şeyler yapmanın vaktinin geldiğini" söyledi. Cumhuriyetçi aday özellikle bazı bölgelerde internetin engellenmesi gerektiğini düşünüyor.

Peki Trump interneti nasıl kapatmayı düşünüyor? Trump meselenin özüne vakıf olduğunu düşündüğü Bill Gates ve benzeri isimlerden yardım alarak internetin kapatılabileceğini söylüyor.

Sözlerinin eleştirileceğini söyleyen Trump "Şimdi ifade özgürlüğü, ifade özgürlüğü diyecekler, Bunlar ahmak insanlar. Bizde ahmak çok" dedi.

Amazon patronu Jeff Bezos ise Amerikan'ın IŞİD problemine bir çözüm getirmek yerine Trump için bir çözüm getirebileceğini söyleyerek Twitter üzerinden "Blue Origin roketinde bir yer ayırabiliriz #sendDonaldtospace (Donald'ı uzay gönder)" twitini paylaştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Ya tabi yediğiniz her halt anında gündem olunca her yeri istediğin gibi sömüremiyorsun değil mi...

Amerikalılar aklı başında zeki insanlardır. Muhafazakar Cumhuriyetçiler bile bu zihniyetteki bir adama oy vermeyecektir eminim. Öyle olursa Amerika'nın Kuzey Kore'den İran'dan Rusya'dan farkı kalmaz. Amerika demokratik ve özgür bir ülkedir. Amerikan halkı bu ruh hastasının iktidar olmasına izin vermeyecektir.

Gerçekten mantıklı. Benim görüşüm bütün dünyada internetin kapatılması..

@09 Aralık 2015 19:04 ve bunu da İnternet'le yazıyorsun... İşte aradığım kafa bu.

@09 Aralık 2015 19:57 Ama bir sorum var. Acaba bu tip kafaların içinde ne var ?

@09 Aralık 2015 21:18 boşluktan bile beter bir şey zira boşluk bile bir şeyi ifade eder Mantıksızlığın cisimlenmiş hali ne olacak

@09 Aralık 2015 19:04 Dünya düzdür diyen dayı sensin değil mi sensin sen bu cehalet başka kimde var

Donald Trump iyice zırvalamaya başladı geçen gün Müslümanlar ABD'ye sokulmasın, Meksika sınırına sınır örecen bunuda Meksidan finanse edecem diyerek tüm dünya'da alay konusu oldu bugünde internet yasaklanmalı. Oldu olacak parayı kaldırmayı vaad et, kimse yolsuzluk arsızlık rüşvet, soygun yapamasın! Tam bir saray soytarısı! Cumhuriyetçilerin adayı değil aday adayı bazıları adayı gibi yorum yapmış. Zamanı geldiğinde aklıbaşında birini aday yaparlar. O zamana kadar biraz gülmek herkesin hakkı!

işte böyle adamlar amerikanın başına gelmeliki onları yetişe bilelim..

Bunun gibiler devlet yönetmek ile şirket yönetmeyi aynı şey zannediyor.

Pinokyo bile insan oldu, bu hala odun kalmış. :)))

seni başkan yaptırmayacağız!

1- Meksika sınırına duvar örecek 2-Müslümanları ülkeye sokmayacak 3- İnterneti yasaklayacak hepside harika faşizan ütopyalar! 4- Yeni fikri muhtemelen; ABD'de yaşayan müslümanları AB örneğinde olduğu gibi TR'ye gönderecek, Afro_Amerikalı siyahileride DNA testi yapıp ait oldukları Afrika ülkelerine! Çılgınlıkta sınır yok! Fransız Le Penn, Rus Jirinowski ve bunu aynı hücreye koyup kamera ile seyredecen, Rating rekorları kırılır kesin! Faşist ideoloji için beyne gerek yoktur omurilik soğanı kafidir

Dünya, medeniyeti, deli ve maceraperestlere borçludur. Keşke bir şans verilsede Dünyanın altını üstüne çevirse, üstünden bir fayda görmedik belki altında her şey daha iyi olur kimbilir. :)) Hitlercikler, Mussolini, Franco bozuntuları Dünya'nın gidişatına kafalarına göre gem vuramaz, Aday adayları her türlü saçmalığı yapmakta hürdür, Devlet olma ciddiyeti 21. YY'da böyle bir deli saçmalığına izin vermez. Mercimek kadar beyni olduğu ortaya attığı saçmalıklardan belli, aslında yoruma değmez!

Hayvanat bahçesinde hangi yaratıkların arasında barınabilir bu iki ayaklı yaratık?

Adamın her ne kadar önerilerini beğenmesinizde bu adamın aptal olduğunu göstermez. Adam emlak kralı ve (kendi) yaptığı yatırımlarla kral olmuş. Öneriler bize göre bu ülkeye göre ütopik gelebilir. Amerika'da belki bir kesimin istediği şeyler bunlardır. Yine güzel ülkemin güzel insanları kendi ülkesine bakmadan başka ülkenin ne yapıp yapmayacağı konusunda kendini yorum yapmaktan alıkoyamıyor.

@10 Aralık 2015 13:45 Güzel ülkenin insanları yorum yapmış, e sende pek geri kalmamışsın! Bana kara diyen dilber saçların kara değil mi (Karacaoğlan) bak şiiri bile var! İğneyi kendine çuvaldızı başkalarına batır! Ülkenin insanları apolitik değil ülkede ki gelişmelere de duyarlı! Bu arada emlak kralı bilmem ne, Zenginler akıllı olur hipotezide takdire şayan, miras kalmadığına emin misiniz?! Her zengin ABD'li ise populist politika yapıyorsa bizim ülkemizden değilse susalım öyle mi?! Emrin olur!

@10 Aralık 2015 13:45 Ele verir talkımı, kendi yutar salkımı! Tüm yorumları severek okudum onlar hiç değilse kafa yormuş fikir üretmiş, siz ise sadece onlara ayar vermeye kalkışmışsınız. Bir yerde herkes aynı şeyi düşünüyorsa orada hiç kimse hiçbir şey düşünmüyor demektir. Yorumcular adama methiye dizse eminim bu defada karşı görüş belirtirdiniz. Bu oportünizmdir! Bırakın insanlar hür bir şekilde düşüncelerini ifade etsinler, görüşlere saygılı olalım.

@10 Aralık 2015 13:45 Sende yorum yapmaktan kendini alıkoyamamışsın, güzel ülkemin güzel insanı, kendini sıradışı görme. :)

@10 Aralık 2015 13:45 Helal olsun sana şu ana kadar okuduğum en akıllıca yorumdu. Birde cevap yazmışlar sana alakasızca. Ben anladım seni kardeş. Orası Amerika burası Türkiye. Kendi ülkemizin kafasıyla düşünüyoruz, oranın kafasıyla düşünmeliyiz bencede, orayı anlamak için.

@11 Aralık 2015 12:01 Demek birikmiş politik bilincimizle bir ABD ve Türkiye iç politikasındaki nüansı anlayamamışız, Ekonomi-Politiği boşuna okumuş, o kalın kitapları hiç anlamamışız, arkadaşa da haksızlık etmişiz, onu bir tek empati kurarak siz anlamışsınız, bak şimdi üzüldüm! Bozacının şahidi şıracı olurmuş!

@11 Aralık 2015 12:01 hık dedicinin, pık dedicisi olurmuş! Puanlama platformu değil burası, demokratik zeminde söylenen hangi tespit yanlış onun altını çizip, yanlış burada doğrusu bu demek yerine, kökten ucuzca oranın ABD buranın Türkiye olduğu gerçeğini göremiyorlar demek, haksız itham olur. El oğlunun yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz zannedermiş. Uzağa idrar atma yarışı yapmıyoruz, katılmasak da insanların görüşlerine saygılı olalım.

@11 Aralık 2015 12:01 Genel olarak, bir metni, bir haberi, motivasyonu, bilinmeyen veya anlaşılmayan bir eylemi, bir mesajı, bir olayı,vs., inceleyip açıklayarak değerlendirme, belli bir bakış açısından hareketle anlamlandırma. Olgulara, metinlere ya da olaylara ilişkin, konuyu anlaşılır hale getiren, teorik veya anlatısal açıklamaya ''YORUM'' denir! Diğerleri fikir belirtmiş, sen ve arka çıktığın değerli yorumcu ise otorite olmaya kalkışmış, farkı izanınıza sunarım!

@10 Aralık 2015 13:45 Varsayalım; küçük Emrah İstanbul'da Emlak kralı, ''Suriyeli mültecileri ülkelerine geri göndereceğim, Suriye ve Irak sınırına duvar öreceğim, Hristiyanları Türkiye'ye sokmayacağım'' dese, bir de MV adayı olsa, demek zeka onda, adam emlak kralı, karizma var, ses de güzel diye şakşakçısı olurdunuz! Bununla taraftar bulamaz mı, pekala bulur, Mülteciden bıkmış, Şanlı Urfa, Gaziantep Hatay'da epey oy alır. Peki bu söylem normal mi Absürd mü? Bunun ABD'si Türkiyesi olmaz üstad

Sırf seçim için gündem yaratma peşinde, interneti kapatmaya ne gücü yeter nede mevkisi... NSA internet sayesinde elinde kişilerin özel bilgilerini depolayıp ve profilleri oluştururken Trump ne çekmişse iyi çekmiş... internetin fişini çekecekmiş:)

Amerika asrın liderine hazırlanıyor demek ki

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play