Tüm Android'lere parmak izi sensörü!

Android cebinize siz de parmak izi sensörü ekleyebilirsiniz. Ama bu sensör, biraz "çakma" bir sensör

Tüm Android'lere parmak izi sensörü!

Apple  kullanıcıları bu aralar iPhone 5S ile gelen parmak izi tarayıcısına sevinse de bazı Android kullanıcıları Motorola Atrix gibi modeller sayesinde yıllardır telefonlarına parmak izleriyle hükmedebiliyorlardı.

Ancak hala parmak izi teknolojisine geçiş yapamamış Android kullanıcıları için yeni bir çözüm var. Telefon kamerasından parmak izi taraması...

ICE Unlock Fingerprint Secure isimli Android uygulaması sayesinde, telefonu kilitlemek veya açmak için, parmak izinin telefonun kamerasında taranması mümkün oluyor. Bu yöntem elbette klasik bir parmak izi tarayıcısı kadar etkin bir yöntem değil ancak biraz zorlama da olsa, işe yaradığını söylemek mümkün. Ayrıca, uygulamada bir şifreli kilit açma alternatifi de bulunuyor. Böylece acil durumlarda telefonun kamerasının parmak izini tanımasını beklemek zorunda kalmadan şifre girerek telefonu açmak mümkün oluyor.

Uygulamayı Android uygulama marketi Google Play'de bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Android'e parmak izi sensoru falan gelmesin guvenilir bir isletim sistemi degil acik kaynak kodlu ici virus dolu sanki yarim birakilip yayinlanmis gibi bir isletim sistemi kisaca android'e guvenmeyin apple fan boy degilim ama ios'a guvenin bence bu parmak izi konusunda...

@04 Şub 2014 16:51 Apple trollüğüne gerek yok...

@04 Şub 2014 16:51 Appel'a güvenin diyorsun da geçenlerde apple NSA bilgi istedi diye 3000 kişinin verisini çekip veren şirket.

Şaka mı bu ya..

Bu parmak izi teknolojisinin çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum . Zaten yeterince fotoğraflarımızla mesajlarımızla yorumlarımızla fişlendik . Bu parmak izi ile iyice biolojik kimliğimizi fişlicekler..

"Android'e parmak izi sensoru falan gelmesin guvenilir bir isletim sistemi degil acik kaynak kodlu ici virus dolu sanki yarim birakilip yayinlanmis gibi bir isletim sistemi kisaca android'e guvenmeyin apple fan boy degilim ama ios'a guvenin bence bu parmak izi konusunda..." ins cnm ya ;-) ne seker seysin sen oyle yasin kac senin bebisim?

@04 Şub 2014 23:40 Android kullanıcısı olarak katılıyorum.

@04 Şub 2014 23:40 Apple güvenin demişsin de icloud skandalından haberin yok sanırım.

İndirmeyin parmak izinizle ne yapabilirler bilmediğimizden tehlikeli bir durum yine siz bilirsiniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir