Turbo Internet hayal değilmiş

Bir Türk yazılımı artık videolarda beklemeye son veriyor. %60'a varan gerçek hızlandırma mümkün

Turbo Internet hayal değilmiş
Turbo Internet 1.1.32 Vadettiği performansı veriyor...

Hepimiz herhangi bir dosya indirmek için GetRight, FlashGet gibi çok parçalı hızlandırıcılar kullanmışızdır. Ama bu gibi yazılımlar sadece dosya indirmekle sınırlı kaldı bugüne kadar.

Bir Türk yazılımı bu engeli aşmış gibi görünüyor. Turbo Internet yazılımı tüm tarayıcılarla, tüm video siteleri veya video aktarımı yapan her siteyle çalışıyor. Tıpkı dosya indirme yöneticileri gibi birden çok kanal ile dosyayı internet tarayıcınıza aktarıp, videoların yükleme çubuğunu adeta koşturuyor.

TurboInternet sadece videolarla değil, sayfa açılım sürelerini de kısaltıyor. Hatta diğer indirmelerinizi de hızlandırıyor. İsterseniz Bant genişliğinizi de belirli limitler altında tutmanızı sağlıyor...

iTunes ve Steam de dahil, hemen her türlü video sitesi hatta CHIP Online HD fragmanlarında test ettiğimiz yazılım, XP, Vista ve Windows 7 (hem 64 bit, hem 32 bit) ile de tam uyumlu.

TurboInternet yazılımı 14 gün denemek ve daha detaylı bilgi için:
İndir: Turbo Internet

Okuyucu Yorumları

Toplam 41 Yorum

işe yarıyor.

arkadaş bu programın ilk tanıtımını yaptıgınızda da denemiştim bi işe yaramıyor hatta birak bi işe yaramayı var olanı da daha kötü ediyor bi kac video yükleme denemsinde oldukca başarısızdı normal acılma yüklenme hızı bu programla olan hızdan cok daha iyidi. benim netim 1 mgbit ama yok ben yinede denemk istiyrum diyenler denesin.

Ne hızlandırması benim neti öldürdü.. Video izletmiyo :D

yakında düşer torrente :) ama çok ucuz keşke satılsa :) 2 yıllık 30 küsür müymüş neymiş telefondan yükleme ile :)

birçok program bu slonganla piyasaya çıkmıştı onlarda olduğu gibi buda sadece sözde kurdum denedim gözler görülür hiçbir fark yok birçok benzeri programda olduğu gibi (cfossped gibi) minimal veri kayıplarını önleyip daha az kayıplı internet kullanmaktan arada bir ping atmaktan başka hiçbir cacığı yok buda sloganındaki 60 kat daha hızlı internet sloganının yalan olduğu gösteriyor benden tavsiye kimse para verme enayiliği yapmaya kalkmasın

Çok kasıyor çalışınca bilgisayarı

video açmayı hızlandırmak istiyorsanız Speedbit Video Accelerator kullanacaksınız. Beleş sürümün 480 p videolara kadar hızlandırma sağlıyor. Full sürümün 720 ve 1080p videoları da hızlandıryor.

kurmam ile silmem bir oldu ....

Harika.... Yemin ederim bu eskisinden daha iyi çalışıyor. Paylaşım için teşekkürler

adım gibi eminim ki birçok çekemeyen yazıyor bunları. programı indirdim kurdum ve nasıl kasıyormuş nasıl ediyormuş anlamadım? acaip acaip yazmış millet burada hayretle okuyorum. chip acaba bu sizin kendi testiniz mi?

adamlar dehşet iyi ve kullanışlı program yazmışlar herkese de tavsiye ediyorum. sözün kısası helal olsun

Benim 8mbitde yavaşlatma yaptı,Normalde 6 sn açılan chip sayfası,17 sn de acıldı
:Normalde parça parça resimler vs geliyor,ama turbo zımbırtısı açılınca bekletip bekletip bir anda hepsi geliyor..
Videolarda da tam performans veremiyor ne yazıkki..Türk yazılım destek veriyoruz ama daha gelişmesi gerek sanırım..

gerçekten işe yaryor. bunu daha önce duyurmuştunuz o zamandan beri kullanıyorum. waka waka videosunu 720p youtubede normalde 4.19 dk doldurmuşken turbo internet ile 35 sn gibi süğper hızda doldurdu. birden fazla video açarak ne kadar fark ettiğini gözle görebilirsiniz. ama artık ücretli olması ve ücretininde yıllık 22 lira gibi bişe olması kötü tarafı. 2 haftada bir yenisini kurmak lazım..

Denedim iyimis. Nasil calisiyor? Tsk

işe yaramıyo diyen bilmeyipte konuşuyor,, ben ömür hayatımda böle başarılı programa ilk defa rast geliyorum, kalkan simgesi yeşile vurduğunda flv videolarının downloadını köke vurduruyo,, siteden videolara tıklayın takılmadan sitelerden videoyu seyredin,, bazı kuşlar videoyu download etmekle karıştıranlar var, o tür dawnloadları hızlardırmıyor doğal olarak...

1mpit interneti olanlar zaten bir şey farkedemezler :P
10mpit te kesinlikle fark var.

evet gerçekten youtubuyi açınca ilk önce yavaş gibi birden turbo kırmızı saniyeler içinde sonda oluyor gerçekten süper tavsiye ederim

Bende interneti hızlandırmaktan çok yavaşlattı.

Mukemmel. Simdi denedim heycan yaptm. Yalniz download da super hizlandi. 16 m kullnyorum. Yarin sirkette deniycem ilk is

Yuh iyimis. 14 gun mu bu simdi??

şuan internet kafedeyim proğramı kurmadan önce 6mb iken şimdi 8mb ye kadar çıktı

arkadaşlar trky dns ayar programı kullanın telekomun boş denesini buluyor oldukça basarılı

gerçekten inanılmaz. özellikle 1080p video seyrederken deneyin su gibi akıyo sanki bilgisayardan seyrediyorum

gerçekten daha önce hiç görmediğim hızları gördüm ilk başta 1 mbps hızda indiriyo sonra birden 8 9 hatta 10 mbpslere çıkıyo, tavsiye ederim.

8 mbps hızım var bu programla 25 mbps hızı gördüm.

İşe yarıyor fakat çeşitli downloader araçları ile indirme yapınca berbat ediyor hatalar çıkıyor tam anlamı ile diğer programlara uyum sağlamıyor.

Sizin CHIP fragmanlarda denedim. Bütün hattı neredeyse alıyor muhteşem. Ben böyle bir video izlemedim hiç. Fiber ile bağlıyım şuanda kuzenimin evinde 100mbps super online ile denedim. türbo internt kapalıyken 1-4mb arası açıkken 58mb gördük. zaten deneyemedik ki video bitiyor hız artana kadar. helal olsun ve tebrik ediyorum yapanları.

program güzel ama yıllık fiyatları mevcut yani her sene ödemek zorunda olunan bir ücreti var.ben şahsen bi kere ödeme yapıp programı kullanmak taraftarıyım.her sene ödeyemem ...

ayda 2 tl gibi bir rakama geliyor. yaptığının yanında sudan ucuz. 2 yıllık aldım ama bakiye yetmedi yarın sabah alıcam babamın cebinden :)

Tamam iyi güzel de. Videolarda gerçekten iyi ancak, çok bekletiyor. Ayrıca turbo internetle gezdiğim birçok site açılmıyor. Sadece turbo internet ile açılmıyor. Bu da sinir bozucu. Nerdeyse gezdiğimim onlarca sitenin yarısı açılmıyor. Gerçekten anlamsız ve saçma bir durum. :S

Win 7 64 bitde problemler çıkartıyor. Program da bazı dosyaların çalışmadığı iletisi çıkıyor. Kaldırdım. Almaya değmez.

program adının hakkını vermiş. çok beğendim ve satın aldım. tebrikler ve paylaşım için teşekkürler

Sonunda kurdum denedim. Faydalı yanları da var zararlı yanları da var. Zararlı yanları olmasa geçer not verecektim ama malesef sorunlarda çıkabiliyor.
Bazı dosyaların içi boş çıkıyor nedense. dosyayı indir diyorsunuz cidden 60 kat hızlı yüklenmiş gibi yükleme ilerliyor ama açıyorsunuz ki dosya bozuk veya hiç yüklenmemiş.
Youtubeda yaptığım denemelerse güzel sonuç verdi. En ufak bir takılma yaşanmadı yüklemelerde.
Sonuç olarak ücretsiz olarak ilgi gösterilebilirdi ama ücret istemek hoş değil. Bence deneme sürelerini en azından 6 aya çıkarmalılar. Ben bir süre daha kullanacağım ama gelecek görmediğimden deneme süresi dolmadan silerim. Ama 6 ay deneme olsa belki 6 ay bağımlılık yapar bir daha silemezdim. :)

XP 64 Bitte de sorun çıkarıyor. Kurdum, yüklendi. Çalışıyor gözüküyor ancak devreye girmiyor. Uyarı falan vermiyor ancak kırmızı kalkan simgesi hiçbir şekilde yeşile dönmüyor ve hız artışı olmuyor. 64 Bit Sistemlerde çalışmıyor diyebiliriz yani . . . 32 Bitte denedim devreye girdi. 60 kat olmasa da biraz hız farkı oluyor tabi. Fakat 25 liraya satın almaya değmez bence.

win7 64bit home var diğer bilgisayarım da 64bit pro. gayet başarılı çalıştı ve çalışıyor bende. iş yerinde de vista var gidince kurcam ona da. senelik 25 tl çok uygun bir rakam yapanların hakkını vermek lazım. benim 12 günüm kaldı süre sonunda alıcam 2 senelik.

teşekkür ediyorum

Ben windows 7 64 bitte denedim. Videolarda gayet başarılı. Ama mesela turbo internet devre dışı iken bir video yüklemeye başladınız. Baktınız çok yavaş ilerliyor. Turbo interneti açıyorsunuz 7mbit hızla video tamamlanıyor. Ama bir önceki yüklemenin kaldığı yere gelince video takılıyor ilerlemiyor. Videonun tamamı yüklenmiş görünsede video o noktada takılıyor. Mecburen başka bir browserda tamamen turbo internet ile yüklediğinizde sorunsuz izleniyor. Sonuç olarak facebookta önüne gelen videoyu izleyenler için gayet faydalı. Denemenizde fayda var. Bu arada benim internet ttnet 8 kat hızlı internetten. Tabi bir önceki yazımdaki eleştiriler aynen geçerli. Gene de bir deneyin videolarda.

hızı 2nin altında olanlara faydası olmaz sanırım. benimki 4 bazı sitelerden dosya indirirken site sınır koyuyor misal 0.5 hız. bunu arttırabilir mi.

Cok guzel gercekten de. Mac ve ipad destegi de cikar umarim.

Bayağıdır turbo interneti deniyordum ki son günlerde internetten soğumaya başladım. Sayfalar nedensiz yere kasılıyor. i google sayfasında tekerlekle sayfa kaydırırken bile donmalar oluyor filan. Farklı tarayıcıda deniyorum gene aynı. Birde ne göreyim görev yöneticisinde turbo internet core2duo işlemcinin %50 kullanımını kapmış hesaplayıp duruyor ne hesaplıyorsa artık. Geri kalan ücretsiz kullanım süresini mi hesaplıyor ne yapıyor anlamadım. Bunu görmemle beraber anında programı uninstall ettim. Tarayıcılar tümden bağlantıyı kaybetti. Tarayıcılar internete bağlanamaz oldu. Bilgisayarı kapatıp açınca normale dönebildik. Zaten ulaşılamayan bir sayfaya denk geldiğimizde de tarayıcıda sorun var filan diye turbo internetin hazırladığı bir sayfa görünüyor. Ordan kara listeye almıştım zaten bu programı. İşlemci kullanımını görünce kaçınılmaz son gerçekleşti.
Ama şunu diyeyim ki gerçekten işe yarayan yanları var bu programın. Gene de uninstall etmememe yetmedi.

Nasıl diyim uzun bir süre deneme sürümünü kullandım windows xp win 7 iki bilgisayarımda da kullandım
İyi yanı - Internette video izlerken gerçekten hızlı bir şekilde izleme imkânı sağlıyor
Kötü yanı - Internet hızlanmıyor istediğiniz kadar hızlanıyor diyin hızlanmıyor.
- Kesinlikle bir dosyayı biryere upload yaparken "Facebook upload" en basitinden deniyebilirsiniz upload ya yaptırmıyor yada 30 kat daha yavaş upload yapıyor vimeo vs sitelerindede aynı şekilde biryere upload yaparken programı kapatıyordum
- Anlam veremediğim = Win xp ve win 7 de hiç şu logonun 1 dakika boyunca yeşil olduğunu görmedim bir kırmızı oluyor bi yeşil oluyo video izlerken ve download yaparken gidip geliyor yeşil ve kırmızı logo diğer kullanımlarda sabit kırmızı kalıyor.
-Şu bağlantı hızını seçin olayınada bir anlam veremedim programda otomatik seç varsa neden bağlantı hızını seçte var buda garip geldi
-Neden ücret kısıtlaması getirilmiş o dahada saçma bir olay çünkü bu programın çok daha iyileri ve %100 verim sağlayan programlar ücretsiz mevcut her yerde.Programı biraz geliştirseniz gerçekten internet hızını arttırsanız düşünülebilir ücret vermek ama ne derseniz diyin iyi yanından çok kafa karıştırıcı ve garip garip huyları var programın.

Aslında yaptığı pek fazla bişey yok. hatta yavaşlatıyor bile..modeminizdeki tüm slotları kullanmaya çalışıyor. mesela idm gibi indirme yöneticilerinden birini kullanıyorsanız sizin için sıkıntı, çünkü idm in normalde kullanacağı yeri o kullanıyor. Fakat dedikleri gibi video kısmında başarılı bir program. idm in kullandığı parçalama yöntemini videolar için kullanıyor. Şikeyetlerde bulunulan kasma sorunu ise bu parçaları birleştirmede ortaya çıksa gerek.. Çok daha geliştirlmesi lazım..

programı ilk kullanan kişilerdenim. donanımhaberde daha programın resmi sitesi bile açılmamışken deneme sürümünü, bizzat programı yazan kişi paylaşmıştı. videolar için iyi fakat indirmelerde faydası yok. speed test'te yapılan testlerde de uçuk rakamlar ortaya çıkıyor ki bu da speed testin gönderdiği dosyayı parçalayıp bi anda birleştirince ortaya çıkan hız. videolar için işe yarar bi program fakat indirmeler için çok şey beklemeyin. programı yazan kişi bize yakında ftp desteğinin geleceğini söylemişti...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play