Türk bilim adamının başarısı

Sabancı Üniversitesi'nden Doç. Dr. Batu Erman "Marie Curie Mükemmeliyet Ödülü"ne layık görüldü.

  • Ongun Batuhan Altan
Türk bilim adamının başarısı

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Batu Erman, "Marie Curie Mükemmeliyet Ödülü" alarak en iyi araştırmacıların arasına girdi.

En iyi araştırmacıları Avrupa Araştırma Alanında toplamak amacıyla 2003 yılından bu yana verilen "Marie Curie Excellence Awards/Marie Curie Mükemmeliyet Ödülü (EXA)" ilk defa bir Türke verildi.

Erman, "Moleculer Biological Targeting of T Lymphocyte Signal Transduction and Development" isimli çalışması ile Avrupa'da 5 araştırmacı arasına girerek bu ödülü almaya hak kazandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

vay be, helal olsun...
ama keske kazanan projesi hakkında biraz daha bilgi verilseydi...

Helal olsun adama. Tebrik ederim.

Ne kadar zavallı bir toplumuz, bilim adamının başarısı türk diye haberlerde çıkıyor demek ki hiçbir şey yapmıyoruz, böyle şeylerin sürpriz olmaması lazım..

@18 Mart 2008 Salı, 20:57

Oturduğunuz yerden konuşmak kolay. Bu tip olaylara böyle tepkiler verilip desteklenmediği sürece hiç kimse motive olmaz. Bence asıl zavallı senin gibiler.

Gerçekten "Marie Curie Mükemmeliyet Ödülü" benimde hep hayalimi süsleyen bir ödül idi. Ben alamadım batu bey almış, hayrını görsün ne deyim.

Ziyaretci, Senin Turklugunden ve basari azminden suphe ederim.
Elalemin gavurlari kazaninca TV'ye cikiyor, Sen bu sitede cikti diye zavalli ediyorsun milletimizi. Kendini bil!

ben ziyaretciye katılıyorum bence doğru söylüyor bu aynen şu olay gibi "avrupa avrupa duy sesimizi" olayı gibi, hani maçlarda kazandığımız zaman böyle slogan atarız ya. Hiç avrupada türk takımları yenildiği zaman onlar "türkiye türkiye duy sesimizi" diyormu..

Bence bu eziklik, tamam haberlerde çıkması kötü birşey değil motivasyona faydası olur ama motivasyonu devlet yapsın toplum başka türlü yapsın öyle oturduğun yerden gurur duyması kolay..

Bizim üniversitedende bir hoca böyle ödül alsa boğaza atlarım artık .
Zaten okuldan iki atım atınca önümüz deniz , anlayan anladı neresi .
Şimdi okulu yazsam mesajı yayınlamazlar :D

ne araştırıcaz görev ne söyleyin bidakiyılda alırız :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play