Türk Telekom, TT175 cep telefonunu tanıttı!

Türk Telekom Grubu parmak izi özelliğine sahip ilk operatör markalı cihazı olan TT175'i tanıttı.

Türk Telekom, TT175 cep telefonunu tanıttı!

Türk Telekom Grubu, kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175'i düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Türkiye'de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175, metal gövdesi, 5,5 inç full HD çözünürlüğündeki ekranı, gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile performans ve tasarım olarak sınıfının en iyisi. 13 MP arka, 5 MP ön kamera ve Kamera+ uygulaması ile çok kaliteli fotoğraf çekme özelliğine sahip.

Sadece Türk Telekom Grup mağazalarında müşteriyle buluşacak olan TT175, KDV dahil 899TL'lik peşin fiyatıyla 3 Aralık'ta satışa sunuluyor. TT175'e sahip olmak isteyenler, Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek avantajlı kampanya ve taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilecekler.

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir: "Türk Telekom Grubu'nun mobil markası Avea ile başladığımız, 'kendi markamızla akıllı telefon üretme işine' bugün artık 'Türk Telekom' markası ile devam ediyoruz. Entegrasyon sürecimizin çok önemli sonuçlarından biri olan TT175, bu kapsamda elde ettiğimiz bilgi birikimi ve en son teknolojinin bir ürünü olarak ortaya çıktı. Yola çıkarken amacımız her bir müşterimizin, akıllı telefon deneyimini uygun fiyata yaşayabilmesiydi. Bu amaçla kat ettiğimiz yolda, cihazlarımız ve marka işbirliklerimiz ile akıllı telefon deneyimini her seferinde bir üst noktaya taşıdık. Akıllı telefon penetrasyonunda çok uzun süredir devam ettirdiğimiz birincilik, bu konuya verdiğimiz önemin ve ulaştığımız başarının en somut kanıtı. TT175 sadece mobil müşterilerimize değil; internet ve ev telefonu sahibi müşterilerimize de hitap eden bir marka olacak."

Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk: "Türk Telekom Grubu olarak, yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturma felsefemizi 175 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle birleştirerek TT175'e imza attık. TT175, gerek yüksek performansı ve şık tasarımıyla, gerekse 899TL'lik fiyatıyla, Türk Telekom Grubu hizmetlerinin ayrıcalıklarını yaşamak isteyen tüm müşterilerimiz için uygun bir tercih olacak. TT175, müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını analiz ederek ortaya çıkardığımız; operatör markalı cihazlarda bir ilk olan parmak izi özelliği, yazılımı ve donanımı ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz."

Türk Telekom Grubu, 175 yıllık tecrübesi ile teknoloji liderliğini simgeleyen ve kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175'i, 30 Kasım'da düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Parmak izi okuma özelliğine sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175'in tanıtıldığı gecenin ev sahipliğini, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk üstlendi. Sunuculuğunu Öykü Serter'in yaptığı gecede, pop müzik sanatçısı Bengü davetliler için çok özel bir konser verdi. Gecede düzenlenen yarışmaya katılan ve ilk beşe giren davetlilere TT175 hediye edildi.

Erkan Akdemir: "TT175, 175 yıllık deneyim, müşteri odaklı yaklaşım ve akıllı cihaz konusunda elde ettiğimiz bilgi birikiminin en son örneği"

Türk Telekom Grubu'nun kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175'in arkasında büyük bir teknoloji ve tecrübe olduğuna değinen Erkan Akdemir: "Bundan tam üç yıl önce, Türk Telekom Grubu'nun mobil markası Avea ile akıllı telefon pazarına girdiğimiz günden itibaren çok hızlı yol aldık. Bu bakış açımızın bir sonucu olarak bugün müşterilerimizin üçte ikisi akıllı telefon sahibi. 2015'in üçüncü çeyreğinde akıllı telefon penetrasyonumuz yüzde 64. Bu rakamlar, Türkiye'de 11 milyona yakın kişiyi bugünün teknolojisiyle ve geleceğin fırsatlarıyla buluşturduğumuz anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde bu rakamları daha da yükselteceğiz. Piyasaya çıktığı ay 'en çok satan akıllı telefon sıralaması'nda birinci sıraya oturan cihazlar yapmaya devam edeceğiz. TT175'in yeni rekorların da kapısını açacağına inanıyoruz" dedi.

Akdemir sözlerini söyle sürdürdü:

"Nisan ayında başlayacak 4.5G akıllı telefon pazarı için büyük fırsatları beraberinde getirecek. Liderliğini üstleneceğimiz bu yeni mobil dönemde de, sahip olduğumuz frekanslar ve Türkiye'nin 81 ilini birbirine bağlayan 206 bin km'lik fiber optik altyapımızla yine fark yaratacak ve müşterilerimize gerçek 4.5G deneyimi biz sunacağız. 4.5G teknolojisine uyumlu bir cihaz olan TT175 ile de müşterilerimizin bu yeni mobil döneme hazır olarak girmelerini sağlayacağız."

Dehşan Ertürk: "TT175 ile yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz"

Dehşan Ertürk ise Türk Telekom Grubu'nun ilk akıllı telefonu TT175 ile ilgili şu bilgileri paylaştı: "Dünya sürekli daha akıllı bir geleceğe doğru gidiyor. Birçok işimizi akıllı cihazlar sayesinde yapar olduk. Bunların beraberinde getirdiği konfora ve rahatlığa da çok kolay alışıyoruz. Bize sunulan her yenilik beraberinde yeni bir deneyim, yeni özellikler ve servislerin yanı sıra yeni ihtiyaçlar, yeni beklentileri de beraberinde getiriyor. Bunun en güzel örneğini akıllı telefonlarda yaşıyoruz. Tüketicilerin akıllı telefonlara gösterdiği ilgi olağanüstü. Grup olarak, mobil alanda ortaya koyduğumuz doğru stratejiler ve uygun teklifler sayesinde akıllı telefon sahiplik oranında 4 yıldan uzun bir süredir Türkiye'nin lider operatörüyüz. Hem kendi markalı cihazlarımızla hem de üretici işbirliklerimizle akıllı cihaz pazarına yön veriyor, liderlik ediyoruz. Türk Telekom Grubu olarak, şimdi de yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturma felsefemizi 175 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle birleştirerek TT175'e imza attık. TT175, gerek yüksek performansı ve şık tasarımıyla, gerekse 899TL'lik fiyatıyla Türk Telekom Grubu hizmetlerinin ayrıcalıklarını yaşamak isteyen tüm müşterilerimiz için uygun bir tercih olacak. TT175; müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını analiz ederek ortaya çıkardığımız; operatör markalı cihazlarda bir ilk olan parmak izi özelliği, yazılımı ve donanımı ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz. TT175 ile yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz ve cihazımızı Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek taksitli ödeme seçenekleriyle satışa sunuyoruz." 

Türk Telekom Grubu Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül ise gerçekleştirdiği sunumda TT175'in sahip olduğunu öne çıkan özellikleri hakkında şunları söyledi: "TT175, Türkiye'de kendi sınıfındaki cihazlarda bir ilk olan, metal tasarım ve 0,5 saniyede kullanıcısını tanıyan yüksek hızlı parmak izi okuyucusuna sahip. Cihazın yazılımını ve donanımını; 5,5 inç Full HD ekranda eğlenceyi ve üretkenliği ideal seviyeye taşıyacak bir tasarım anlayışıyla bir araya getirdik. Yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar ve profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile fotoğraf çekim deneyimini en üst noktaya taşıdık. Tüm bunların yanında TT175'e özel tasarlanmış kişiselleştirilebilen arayüz, el yazısıyla akıllı arama, kolay kullanım modu, TT175'e özel olarak tasarlanmış uygulama simgeleri, TT175'in sahip olduğu özelliklerin yalnızca bir kısmını oluşturuyor."

TT175'in özellikleri:

Yüksek hızlı parmak izi okuyucusu ile kendi sınıfında bir ilke imza atıyor...

TT175, Türkiye'de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olma özelliği ile 0,5 milisaniyede kullanıcısını tanıyor. Aynı zamanda şık metal gövdesi, 5,5 inçlik full HD ekranı ve gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile mükemmel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Yüksek çözünürlüklü kameralar, yetenekli Kamera+ uygulaması

TT175 sahip olduğu ön ve arka kamerasıyla kullanıcısına her an kaliteli fotoğraf çekme imkânı sunuyor. 13 MP olan arka kamerasında otomatik odaklama ve LED flaş yer alıyor. Bu kamera ekrana dokunarak netleme, yüz algılama, HDR ve panorama gibi özelliklere sahip. Hareket algılama yeteneğine sahip 5 MP'lik ön kamera elle yapılan "V" işaretini hemen algılıyor ve 3'ten geriye doğru sayarak fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor. Ön kamera çekiminde kusursuz fotoğraf elde etmek isteyenler için ayrıca güzel yüz modu da bulunuyor. TT175'in ana kamerası profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile kullanıcılarına yüksek kalitede fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra, video montajlama, ek bir uygulamaya gerek duymadan kolaj yapma ve ortam ışığına göre renk ayarlayabilme gibi yaratıcıklarını açığa çıkaran bir kamera deneyimi sunuyor. Üç farklı renk seçeneğine sahip TT175'e çok yakında.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geliyor...

Yalnızca Türk Telekom Grubu mağazalarında satışa sunulacak olan TT175; silver, dark grey ve gold olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip. Cihazda yer alan duvar kâğıtları Türk Telekom renklerini ve motiflerini içeren, aynı zamanda mobil trendlere uygun modern tasarımlar arasından Türkiye'deki kullanıcılar için özel olarak seçildi. Android Lollipop işletim sistemiyle sunulan cihaza çok yakında 6.0 Android Marshmallow güncellemesi de gelecek.

TT175, Türk Telekom, TTNET veya Avea faturasına ek taksitlerle satın alınabilecek

Sadece Türk Telekom Grubu mağazalarında satışa sunulacak olan TT175, KDV dahil 899 TL peşin fiyatla veya Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek avantajlı kampanya ve taksitli ödeme seçenekleriyle satın alınabilecek. TT175 ile birlikte Avea müşterilerine 3 ay ücretsiz Tivibu Cep Avea, 3 ay ücretsiz TTNET Müzik, 1 ay ücretsiz Avea Lig aboneliği ve cihazı ilk ay satın alanlara yeni yılda kullanabilecekleri 50 TL değerinde Google Play alışveriş hakkı hediye edilecek.

TT175 alana 4.5G SIM kart değişimi ücretsiz

4.5G teknolojisini destekleyen TT175, gelecek yıl Türkiye'de hizmete girecek olan 4.5G servisleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. TT175 satın alan ve mevcut SIM kartı 4.5G uyumlu olmayan müşteriler için SIM kart değişim hizmeti ise Türk Telekom Grubu mağazalarında ücretsiz olarak sağlanacak.

TT175 - Teknik Özellikler

Ekran : 5,5 inç Full HD Kamera : 13 MP arka / 5 MP ön Hafıza : 2 GB RAM /16 GB Dahili

Hafıza Batarya : 3.000 mAh İşlemci : 1.3 GHZ 8 Çekirdekli İşlemci Bağlantı : 4.5G Uyumlu

Boyutlar: 155.3mm X 77,2 mm X 8,55 mm, 160gr

Renk Seçeneği : Silver, Dark Grey, Gold

Diğer : Metal gövde, Parmak izi okuyucusu, Kişiselleştirilebilir Özel Arayüz

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 55 Yorum

Huawei üretimidir tıpkı turkcell t50 ,vodafone smart vb gibi

@SonKraLL zte üretimi

Türk Telekom ile çok mecbur kalmadıkça iş yapmak için deli olmak gerekir. Türk Telekom un düzgün sunduğu tek bir hizmet söyleyebilecek kimse var mı?

@03 Aralık 2015 01:34 Var! Doğru dürüst sunmadıkları hizmeti faturalandırma! Bak bu işte kimse onunla yarışamaz! :))

turk telekom grubundan birileri okuyorsa şunu bilin ki bu memlekette nefret edilen şirket sıralamasında en öndesiniz. sizinde telefonununuzunda canı cehenneme. uploadları iyileştirin, ttneti kayırmayın, akn denen saçmalığı gerçek adil bir hale getirin.

@03 Aralık 2015 02:44 Merhaba; Memleketin en nefret edilen şirketinin Türk Telekom olduğunu düşünüyorsanız, memleketin sadece sizden ibaret olduğunu düşünüyorsunuz demektir. TTNET'i kayırmayın derken ne demek istediğinizi anlamadım. TTNET'i kayırdığına dair en küçük bir şüphe duyduklarında direk BTK'ya şikayet eden onca ISS firması varken TTNET'i veya başka bir ISS firmasını kayırabileceğini düşünmek mantıksız. AKN denen şeyi BTK belirliyor. Çok üzerinde konuşmaya gerek yok.

@03 Aralık 2015 14:17 Sende TTnetin borazanlığını yapma! Güneş balçıkla sıvanmaz. BTK kimin emrinde? Haririye koşulsuz vermişler, dikensiz gül bahçesi dilediğini yapıyor! TTnet'i bana değil sosyal çevrende en yakınlarına sor, kamuoyuna sor, olumlu birşey duyma ihtimalin var mı? Fanboyluk yapma başka kapıya...

Uzak doğu Asya'da ne kadar piyasada tutmamış kelepir varsa getirip müşterisine yutturan Telekomdan değil ürün almak kapısından geçmem. Umarım kimse rağbet göstermesin. Telekom 3-5 kuruş yatırım yapıp önce altyapıyı Fiber ile değiştirsin, halen ANKARA'da telefon kablosu üzerinden internet sağlıyor, utanmadan birde 16 Mbit sözü veriyor. İnternet hızı ortalamasında Afrika ülkeleri ile aynı sıralardayız. AKN rezaletini Tüketici mahkemesine götürecek bir Hukukçu yok mu? Sizde mağdursunuz!

@03 Aralık 2015 07:54 sırf eleştirmek için eleştiriyorsun.bu özelliklere sahip bir telefonu aynı fiyata alabiliyormusun? Ve ttnet haricinde kaç tane adsl kullanabileceğin şirket var?

@04 Aralık 2015 00:16 Telekom'a iş başvurusu mu yaptın? Her önüne gelene ayar vermeye kalkışmak hiçte hoş değil, orkestra şefliği yapma! Elbette Pro yada kontra olma hakkınız var ama ayakları yere basan eleştiri yapın. Hariri hayranlığı mı, organik Telekom bağlantısı mı bu ne?! Telekom'dan başka alternatif yoksa bu onun tekelci yapısını ispat eder, ona bu hakkı verenler utansın! Lafı çelme infra strüktürel yatırım var mı, yok! Yoksa Trollük yapma!!

@04 Aralık 2015 00:16 Telekomdan telefon alan kim, bu ne hayal mahsulü böyle! Başka hizmet sunucularda var elbette onlarda Telekom kadar tüketiciyi enayi yerine koyan, haklısın Telekom yalnız değil, şimdi bu durumda sizce ne yapalım??! Ölümü görüp sıtmaya razı mı olalım? Telekom kötü ürün ve hizmet veriyor, bunu söylemek tüketici olarak demokratik hukuki hakkım. Telekom'u canhıraş savunduğunuza göre, izin verin görevinizi tahmin edeyim, kızgın içeri giren müşterileri sakinleştirme görevi!

@04 Aralık 2015 00:16 Birader bu fiyata bu telefonu bulamazsın demişsin, söylediğine kendin bile inanmıyorsundur! Yanımda olsan çıkar telefonunu göster diyeceğim, piyasada prestiji yüksek belli bilindik markalardan birini kullandığından hiç şüphem yok. Kendin kullanmadığın, eşine dostuna hediye diye almayacağın bir ürünün niye propagandasını yapıyorsun. Tüketicinin tercih hakkı yok mu, ürün algısını niye mahkum etmek istiyorsun? İnsanların tercih hakkına saygı duyalım.

Türk Telekom altyapısını geliştirsin önce. Mektup gönderir gibi internet kullanıyoruz.

@03 Aralık 2015 11:21 alt yapı konusunda Avrupa ve ABD deki fiber alt yapının toplamindan daha fazla alt yapı şuan Tr de bulunmakta bilginize .

@04 Aralık 2015 13:28 Hadi ordan! Daha bugün verilerle açıklanan internet altyapısı ve hızlarını gösteren ülkeler haberini okudum, Türkiye bırak orta sıraları listenin en altında saygın (!) yerini koruyordu. Sana mı inanacam yapılan araştırmaya mı? Hangi ABD'den bahsediyorsun, galiba geçen yılki Türkcelin mobil internet reklamını Telekom zannettin, Helga ABD'de Uninin bahçesinde ağaca yaslanmış filmi indirmek için oflayıp puflayıp beklerken, Ayşe 4.5G hızı ile indiriyor. :))

@03 Aralık 2015 11:21 mektup gönderir gibi internet kullanıyorum diyen arkadaş TT çalışanı olarak sahada görüyoruz normal şartlarda 24mb çalışması gereken bir abone sırf bina içi tesisatı kötü diye 8 mb üstü calismiyor o kadar kotulemeyin derim

@05 Aralık 2015 00:01 Bir kurumu sırf içindesiniz diye mümkünse övmeyin. Nasıl internet hizmeti verdiğini herkes çok iyi biliyor Telekom'un. Arkadaşın söylediği araştırmayı açın da okuyun.

ttnet müdürü sen boşver telefon birleştirmesi yapma interneti sağla eşek yükü para veriyoruz karşılığı sivrisinek

Size abone olduk bütün bilgilerimizi reklam firmalarına sattınız, bir de parmak izi verelim de bizi dünyadan silin.

zte nin 170 dolarlık telefonunu almışlar üstüne bi telekom yazıp 900 tl den satacak arkadaşlar, hayırlık işler size.

arkadaşlar inşallah satmaz falan demeyin bu satmazsa bize düşük akn ve yüksek fatura olarak dönücek, o yatırımı bi yerden çıkarmaları lazım :)

@04 Aralık 2015 06:22 Yani diyorsin ki Telekom bize bu hıyarı yedirecek öyle yada böyle, bizim tek tercih hakkımız var o da, hıyarı tuzlu mu tuzsuz mu yemek, karar vermek!

O değil de, resimdekiler sanki, kaçakçılıktan yakalanmışlar da, kaçak malla resimleri çekilmiş gibi poz vermişler : )

@06 Aralık 2015 00:35 Kafalarıda proporsiyonel bedenleri ile orantılı değil sanki fotoshop, hay sen çok yaşa emi! :)))

8 senelik ttnet kullanıcısıyım hicbir sikayetim olmadi su anda 100 gb li akn li internete 65 tl oduyorum cokmu ayrica 13 mbit e ulasiyorum bence kotu degil

@07 Aralık 2015 03:30 Size 100, bize niye aynı fiyata AKN 50 GB, 16 mbit sözü verildi hız 6 mbit? Bizim başımız tarama özürlü yani kel mi? Şimdi anladınız mı, tüketici niye TTNet denilince böyle zıvanadan çıkıyor. Sizin gibi birkaç tane mutlu azınlık var diye TTnet müşteri memnuniyeti sağlayan bir müessese olmaz. İstisnalar kaideyi bozmaz.

ne bu telekom düşmanlığı anlamadım hiç yoktan muhatap buluyorsun. ya diğerleri

@07 Aralık 2015 20:17 Diğerlerininde ondan aşağı kalır yanı yok diye Telekom'a özel muamale mi yapılsın? Telekom hizmet kalitesini yükseltmeli altyapıya yatırım yapmalı, bunlar hakaret değil tüketicinin talepleri, bunları dillendirmek TTnetin yararınadır. Aslında yapıcı eleştiri, bunun TTnet'i motive edip kamçılaması ve daha iyiye yeni konseptler üretmesine vesile olacaktır.

@07 Aralık 2015 20:17 Mevzubahis olan Telekom idi, katılımcılarda olumlu olumsuz görüşlerini belirtmişler, diğerleri kötü ise onunda gözünün yaşına bakılmaz. Trafik polisi bir ihlalden sizi çevirince, aha şu gidende hızlı gitti durdur ceza yazsana, niye bana yazıyon diyemezsin, o an özne sensin, memurda zaten tınmaz, seninki de o hesap, yoksa kimsenin Telekoma özel bir buğzu yok!

Telefonu Aldım Kullandım Yazısı Hariç Heryeri Harika Şurda Gelen AKK Dir TTNET Bahanesi yapan andaval insanlar gelip insanları kararından döndürür kesınlıkle fason uretım değildir orta segment uretımde ilk sıralara oynayan telefon . ÖNERİRİM Bu arada telefonun yurtdısı çıkartma fiyatı 210 $ Dır

@08 Aralık 2015 17:07 Sizin gibi düşünmeyenler andaval ise, onların nazar-i itibarında acaba siz ne olursunuz? Görüşünüze katılmayan insanlara andaval deme lüksünüz yok beyefendi. Ben beğendim alacağım diyorsanız tercih sizin alın buna herkes saygı duyar, beğenmeyenlere zorla güzel mi dedireceksiniz, ha andavallık arıyosanız işte bu ahmaklıktır! Tercihlere saygılı olalım görüşlere ha keza!

Ya aslında olay sadece Türk Telekom ile sınırlı değil. Özelleştirme adı altında satılan tüm kurum yada kuruluşlara bakın. Hepsi vatandaş aleyhine işlemlerde en başta. Özelleştirme doğru yada yanlışı tartışmıyorum. Ancak Gaz özelleşti vatandaşın cebinden artık daha fazla para çıkıyor. Elektrik öyle Telekom öyle Su keza yine aynı. Dünyanın her yerinde nereye giderseniz gidin özelleştirme sonucu tekel kırılır rekabet başlar ve fiyatlar düşerek halk menfaatine işler sistem. Bizde ise tam tersi. ++

@Passw0rd Ekonomide devletin sırtında kambur görülen, arpalık görülen, KİT'ler özelleştirildi sonuçta Hazinenin cebine 3-5 kuruş girdi ama kazığın büyüğüde hem çalışanlara hem de ülkeye girdi. Kardemiri çalışanlara verdiler ülkenin en karlı işletmesi oldu! Sonuca birde sosyal devlet açısından bakıldığında tam bir felaket, gelir dağılımındaki bozukluk ülkeyi ne hale getirdi. Herşey rant değildir, önce insan ve vatandaşın çıkarı gelmiyorsa sonuç Telekom gibi yatırımsız tekelci yapıya dönüşür.

++Bizde ise tam tersi. Özelleştirme olunca sayaç okuma bedeli gibi, işlem ücreti gibi, hatta neredeyse kırtasiye parası gibi bir sürü ücret yansıtılarak faturalar şişirilir. Hatta bazı kurumlarda ödenmeyen faturalardan sonra kesim işlemi yapılmadığı halde kağıt üstünde açma kapama adı altında ücretler tahsil edilir. Yıllarca halka ücretsiz diye yutturulan bir sürü destek hizmetler astronomik rakamlarla halka sunulur. Devlet de maalesef bu konuda kılını kıpırdatmaz. Sanki dut yemiş bülbül. +++

Halbuki olması gereken nedir? Özelleştirdin mi. Eyvallah. O zaman kontrol mekanizmasını devreye sokacaksın ki halkın menfaatine olsun bu özelleştirme. Özelleştirmeye karşımıyım. Hayır. Değilim. Ama kontrolünü yapıp halkın menfaatine işletirsen değilim. İki akrabam birisi 20 yıldan fazladır PTT/Telekom personeli. Biride özelleştirmeden sonra 11 yıl 11811 de görev yaptı. Eski PTT/Telekom çalışanı akrabam bilinmeyen numaralar servisinde eskiden memurlarımız 50 bilemedin 100 müşteriye baktımı ++

50 bilemedin 100 müşteriye baktımı bugün benim mesaim bitti der kenara çekilir çay kahve içerdi diye anlatırken özelleştirme sonrası 11811 de görev yapan ise ya ben bugün 1300 müşteriye cvp vermişim dedi. Şimdi ben bu zihniyetteki işletmeyi tabi ki özelleştirirm. Ancak sonucunda kontrol mekanizmasını devreye sokarım ki haksızlık olmasın. 50 telefona bakan memurun 26 kat fazla işini yapan yani 26 memurun işini yapan kişinin şartlarını iyileştiririm halka daha ucuz hizmet sağlamaya çalışırım.+++

@Passw0rd İşverenin cephesinden olaya böyle yaklaşılmaz. Ahmet çok iyi performans gösterdi, Ayşe hep dalga geçti, ne yapalım şu son işide kaytaran Ayşe'ye vermez yine özverili çalışan Ahmet'e verir, kimin yaptığı değil kimin sorunsuz en kısa zamanda yapacağı onu ilgilendirir! Kaytaran personeli motife etmeye çalışmak yerine toptan özelliştirme pireye kızıp yorganı yakmaktır, bizde olan özelliştirme budur! Sonucunu ve külfetini şimdi milletçe biz çekiyoruz, keşke akrabaların başıboş kaytarsaymış

Yani demem şu ki özelleştirme doğru yapılmalı doğru kontrol edilmeli. Neden dünyanın en pahalı elektrik, su, telefon, gsm, internet ve gazını kullanalım ki. Yazık değil mi bu güzel ülkenin güzel insanlarına. Telekom telefon yaptırmış satıyor. Ne güzel. Olsun tabi ki. F/P olarak gayet de güzel bir cihaza benziyor. Burada asıl demek istediğim tüm hizmetler halkın aleyhine olunca lehde yapılanlar bile göze görünmez. Önce hem kuruluşlar hem devlet düzenlemelerini halk menfaati yönünde yapmalıdır.syg

@Passw0rd iyi bir işletme personelini hizmet verdiği yerde sürekli eğiterek, iyi ücret vererek motife etmeye çalışandır. Ayrıca elde ettiği karın bir kısmını altyapıya yatırmıyorsa bu konuda yasal boşluk varsa bu durum hoş görülemez, bu konuda sizinle hemfikirim. Özelleştirmeye kısmen karşıyım, rentabl olacam diye ilk başta vahşice sömürmek akıllarına geliyor. Rentabilite elbette olacak fakat İstihdamla hizmet kalitesini artırarak müşteri memnuniyeti ve makul internet ücreti yasal düzenlenmeli.

@Passw0rd Ulusal haberleşme ve iletişim ağı özelleştirme diye yabancılara satıldı nasıl olsa kaymak tabaka kriptolu iletişim kuruyor kafi görüldü! Ulusal menfaat bunun neresinde, geçen yıl Almanya ve ABD gibi ülkelerin T.C. i nasıl dinledikleri ayyuka çıktı, bu normal mi? Altyapıya göstermelik bir yatırım var göz boyama (!) sürekli kar peşindeler, yasal düzenleme yok, internet ücreti anayasal iletişim hakkı gözetilerek devletçe güvence altına alınmalıydı!

@Passw0rd İletişimde özelleştirmenin getirdiği sorunlar metropol kapitalist ülkelerde de aynı rotayı izliyor. Tekelci Alman T-Komun altyapısı özellerede açıldı, bu defa 15 EUR istedi hat başına aç-kapa harcı, AYM'ye götürdüler, iptal ettirdiler. Bu defada Fiber altyapı yatırımı sıfıra indi! Yasal düzenleme olmadıkça yabancı yatırımcı ülkeyi babasının çiftliği gibi kullanır, Türk T-Komda paralel aynı seyri gösteriyor! Türkiye'de İnternet ücreti Avrupadan daha pahalı, peki emeğin alım gücü nasıl?

Çoook pahalı satıyor. Bu telefondan en az 500 tl kar yapıyor türk telekom.. Çinde aynı özellikteki telefon 115 dolar....resmen kazık bu

ben aldım çok pişmanım ses kötü kamera çok berbat sakın sakın almayın geri verecem benden söylemesi

@15 Aralık 2015 21:21 Bu türden tüketici şikayetinin, medeni cesaret gösterilerek burada yazılması takdire şayandır. Başkaları olsa ben yandım onlarda yansın diye düşünür, duyarlılığınız için teşekkürler üstad.

telefonun reklamı güzel almayı düşünüyordum ta ki yorumları okuyana kadar 100/ 90 olumsuz malesef pis kokular geldi burnuma

Bende ikitane alacaktim kullanan arkd varsa birkac kelime ile anlatabilirmi

@23 Aralık 2015 06:48 Olumsuz yorum yapanların çoğu cihazı kullanmadan ahkam kesenler....beyenmiyorsan alma kardeşim ....Ben şahsen gayet memnunum...TELEKOM kötü de diğerleri çok mu iyi.? Bakın işinize.....

tek kelimeyle berbat sakın alma ben aldım iki gün kullanmadım donukluk yarrattı tamire git gel yapıyor değiştirmiyorlarda param haram olsun

On numara bi cihaz butun ozellikler mrvcut bana gore iyi bincahaz donmuyo kasmiyor jarzda iyi daha ne olucakk

Arkadaşım bi kaç yıl önce kotalı internet kullanırken bi ara pc bozuldu ve iki üç ay boyunca interneti kullanmadık. Buna rağmen kotayı aştığımız gerekçesiyle fazladan faturalandırma yaptılar!

Kesinlikle berbat ses kotu on kameraigrec bin pismanim aldigima acaba geri iadesi varmi

TT yi övmem. Cihazla ilgili yazayım. Cihaz işlemci olarak çok iyi kasma takılma donma ısınma yok. Asphalt 8 sorunsuzca oynanıyor. Evet cihazın ön kamera gerçekten kötü arka kamera idare eder. Daha önce sony xperia kullanıyordum kamerayı onunla kıyaslayınca mide bulandırıcı. Ama hız konusunda gayet iyi. Ekran gayet güzel. Şarj iyi gidiyor. Wifi ve 3g hızı gayet başarılı. Adında türk geçen bir telefonun klavye uygulamasında türkçe karakterlerin olmaması kötü sony de alışmıştık ne güzel.

Ben bir aydir tlf kullaniyorum ama memnun değilim.rehberi aciyorum 10 sn. Sonra isimler çikiyor.arayan kişi nin isim görünmüyor konuşma ortasinda isim çikiyor. Ön kamera çok kötü. Arka kamera çok geç odaklanip çekim yapiyor .donmalar çok oluyor.not defteri yok radyo yok.ben aldigim için pismanim.

arkadaslar ben bu telefonu alacam iyimi

Bu tlfnun tv bağlantı özelliği varmı bana bilgi verirmisiniz arkadaslar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play