Turkcell'den fiyat ayarlaması...

Turkcell, bazı servis ve tarifeleri için "fiyat ayarlaması"na gidildiğini duyurdu.

Turkcell'den fiyat ayarlaması...

Turkcell, kısa mesaj ve bağlı servisleri, bireysel ve kurumsal ses tarifelerinin belirli yönleri ve ön ödemeli kontör kart ücretlerinde bugün itibarıyla ortalama yüzde 3,66 oranında fiyat ayarlaması gerçekleştirdi.

Turkcell'den yapılan açıklamada, bu kapsamda ön ödemeli hatlarda; 100 kontörlük kartın 16,5 YTL, 250'lik kartın 38 YTL, 500'lük kartın 71 YTL, 1000'lik kartın ise 130 YTL olduğu belirtildi.

Açıklamada, ücretlendirmesi değişmeyen Turkcell tarife ve paketleri ise şöyle sıralandı:

- Kurumsal Kobi dakika paketleri ve Kurumsal HerYöne paketleri, şirket içine indirim veren indirim seçeneklerinin aylık sabit ücretleri.

- Bireysel faturalı hatlar için her yöne toplu konuşma dakikası içeren "Herkesle" paketleri.

- Yurt dışında iken yapılan ve alınan çağrı ücretleri.

- Cepten internet ve bilgisayardan internet ücretleri.

Açıklamada, Turkcell'in Kurumsal Kobi tarifesi hariç tarife sabit ücretleri, uluslararası görüşmelerde Grup 1 ülkeleri sabit hatlarına yapılan çağrılar dışındaki aramalar ve faturalı hatlar için her yöne tek fiyat içeren tarifeleri hariç diğer operatör yönüne yapılan aramalarda da ücretlendirmenin aynı kaldığı kaydedildi.

Turkcell'in yeni düzenlenen fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye, www.turkcell.com.tr adresinden, Müşteri Hizmetlerinin 444 0 532 ve 444 0 535 no'lu telefonlarından, TurkcellExtra ve Turkcell Abone Merkezlerinden ulaşılabileceği bildirildi.

Grup 1 ülkeleri; ABD, ABD (Alaska), ABD (Hawai), ABD (PortoRico), ABD (Virjin Adası), Kanada, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsviçre, İsveç, İtalya, İzlanda, Japonya, Lüksemburg, Macaristan, Malezya, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Singapur, Slovenya, Slovakya ve Yunanistan'dan oluşuyor.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bu Turkcell ayda bi zam yapmaya başladı yeter artık...

Turk telekom yıılda bir defa zam yapınca kıyameti koparanlar acaba 3 Ay'a kalmadan zama yapan Cep telefon operatörlerini neden görmez acaba, özelliklede medyamız.
Bu görmemenin arkasında medyanın cep operatörlerindeki payları rol oynuyor olabilir mi?

Yapılan zammı kınyorum.

bu kontör fiyatları çok fazla artmaya başladı.her ay zam geliyor . 2 ay peş peşe aynı fiyata alamıyoruz.ilerde cep telefonunuda kullanamıyacağız

Ver zammı, ver abi, nasılsa alıyorlar 16.5 ytl az bence 100 kontör 20 ytl olsun :)

Sömür bizi Turkcell alıştık biz nede olsa :) Bir yıl içinde bu kadar zam olamaz be.

ya arkadaşlar fiyat ayarlaması yerine zam yazsanız olmuyormuydu
turkcell mi tembihledi yoksa böyle

turkcelle kına gönderiyorum

Dunyanın en pahalı hattı oldu galiba zuhahaa

Sendemi Brütüs?

bu ne ya kapatcam cep telefonunu o olcak

Diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum; her kontör aldığımda zamlanmış oluyor. Ayrıca Vodafone dışındaki operetörlerin GPRS kullanım ücretleri tam bir soygun. Turkcell ve Avea iki adet GPRS ayarı bulundurmakta ve siz ayarları otomatik istediğinizde size pahalı olan ayarı gönderiyor. Avea'da ise şöyle bir problem mevcut ki bu yüzden kullanmamaya çalışıyorum; GPRS'e giriyorsunuz çıkıyorsunuz, 1-2 kontör gitmesi gerekirken bir bakıyorsunuz 10 kontör gitmiş ve her ne hikmetse belli bir süre sonra kontörler tekrar geri geliyor.

Bu konuları CHIP'in incelemesini talep ediyorum. Benim üç şebekeden de hattım var ve GPRS kullanacaksanız Vodafone kullanın derim; 100KB 1 kontör ve de 100 KB dolmadan kontörünüz düşmüyor (Turkcell girmeye teşebbüs ettiğiniz an kontörünüzü alıyor!)

Yapmayın arkadaşlar kontör çok pahalı bişey olacak o kadar hatta ucuza bile konuşuyoruz 16.5 ytl'nin nerden baksanız maliyeti 16 ytl adamların cebine kar olarak 0.5 ytl giriyor yani bi ekmek parası bile değil nerdeyse... Yazıklar olsun bu kadar özverili bu kadar sıkıntı çeken milleti kazıklamaya , soymaya hakkınız yok yeter artık yazıklar olsun. Çekin gidin bu ülkeden sizin teknolojiniz olmadan önce en azından stresimiz yoktu mutluyduk.

daha az konuşup, 3-4 ayda bir yükleriz olur biter. zam yapacaz diye onlar zarar eder..

Ülke Soyguncularla dolu olabilir; fakat bu dünyaya boş ellerle geldik boş ellerle döneceğiz. Stresi bırak onlar dünya malında gözü olanlar yaşasın. Sen yaşamında kendi kurallarınla yaşa ve cep telefonunu denize at!

Canınız Sağolsun, Bizim zaten elimiz mahkum kızsak bağırsak ne yazar :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir