Turkcell-Vodafone-Avea: 3G için her şey hazır

3G önümüzdeki hafta nihayet hayatımıza giriyor: Turkcell, Vodafone ve Avea'nın hazırlıkları burada.

Önümüzdeki hafta 3G haftası!

Türkiye'de iletişim tarihinde bir milat olarak değerlendirilen üçüncü nesil (3G) teknolojisinin 30 Temmuz itibariyle uygulamaya başlayacak olması dolayısıyla 3 GSM operatörü arasındaki yarış iyice kızıştı.

Gelecek haftanın ilk günlerinde Türkiye 3G teknolojisi açısından oldukça hareketli günlere tanıklık edecek. Operatörler 3G hazırlık sürecinde yoğun bir tanıtım,reklam ve promosyon atağına kalkarken, abonelerini 3G teknolojisine dönüştürmek için de kampanyalar düzenliyorlar. Turkcell 3G için hem bireysel hem kurumsal müşterilerinden beklenenin çok üzerinde bir erken başvuru talebi aldığını açıkladı. GSM operatörlerinin yürüttüğü kampanyalarda mobil internette en hızlı kim teması yanı sıra, 3G ile ne tür ürün ve hizmetlerin sunulacağı öne çıkıyor.

Vodafone ve Avea 3G uygulamaları ile ilgili hazırlıklarını ve sunacağı hizmetleri 27 Temmuz Pazartesi günü aynı saatlerde kamuoyuna açıklamaya hazırlanıyor. Turkcell ise 28 Temmuz Salı günü düzenleyeceği basın toplantısıyla 3G teknolojisini kamuoyu ile paylaşacak. Turkcell ayrıca 29 Temmuz akşamında da Genel Müdür Süreyya Ciliv'in katılımıyla İstanbul'da 3G gecesi düzenliyor.Turkcell uzun zamandır " Merak Etmiyor musunuz" başlığıyla sürdürdüğü kampanya çerçevesinde 3G teknolojisini 30 Temmuz'un ilk saatlerinde 81 ilde aynı anda başlatacağını açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

ash, Dr. Oak ve Pikhacu :) vee 3g... tanıdık geldi.

peki ön kayıt yaptırınca ne oluyor? neden kayıt yaptırıyoruz??

yenilik dediğimiz kolaylık saglıyacak dediğimiz herseyi pahalıya kullanıyoruz cok acı durumdayız...

bi tanesinin sitesini ziyaret eddimde mobiltv demis yanlis anlamiyorsam ya cin telefonu alip 100 milyona izlencek bisey bu gereksiz he bunu deilde 3 g ile ttnet rakip i olmayi deneseler connect kartlari ttnet gibi en azindan tahadutle verseler rakip olsalarda.. bizde faydalansak ama durum suki bence 3g gene garibana yardimi dokunan bisi olmucak..

gereksiz 3g neyimize. bide telefonmu değiştireceğiz durup dururken

Görüntülü konuşma mı, Slide Show mu.

İnşallah beklediğimize deyer.

Biz Turkcell Connect kart var. 1 dk'da bir indirildi bağlantı hızı 28 Mbit falan yazdılar. İlk saatlarde ve geri kalan bazı günlerde çok giren çıkan olur ve bizim internet gene yerlerde sürünü ama 468,40 Kbit'ten iyidir.

Sanki dün yok olacak onun için geri sayım yapıyoruz. O kadar çok abartılıyorki bu sistem. Abartıdan başka bir şey değil. Fiyatları görünce eminim hepinizin dudakları uçuklayacak.

avrupada 3g plus cıkmıs biz daha yeni 3g ye geçiyoruz...
hele bide fiyatları görunce vayyy halimize:D

30 temmuz 2009 00:01 de başlıycam video izlemeye eğer 3G ile giremezsem vay haline turkcell :)))

2001 yılından beridir japonlar kullanıyor. Biz 2009 oldu hala geçemedik. Gelince de pahalı gelecek. Enayi gibi pahalı kullanmayalım da fiyatları düşsün bence.

Gelene kadar 3G nerde nerde dersiniz, gelincede millet 3g+(plus) 'a geçti biz daha yeni geçiyoruz o zaman hiç geçmeseydik. Geliyor işte hala şikayet ediyorsunuz...

fiyatlar 7.75 kuruş bütün operatörlerde yani aynı

Gülüyoruz ağlanacak halimize; elin Japonu dahi güler bu halimize, biz gireli 8 sene oldu,siz daha yeni giriyorsunuz diye...
3G Yİ HERKES ÖVÜYOR AMA KİMSE FİYATLARDAN BAHSETMİYOR.
3G NİN AVANTAJINI, 3G FİYATLARI KISA SÜREDE DEZAVANTAJA YÖNLENDİRECEKTİR.

aveadan ümitsizim :) boşuna uğraşıyor .
turkcell zaten a sınıfı ihaleyi kendi aldı hakkını verir umarım .
vodafone dünya devi ama türkiyede hala popüler değil umarız ki kampanyalarıyla bizi şaşırtır.

İçimden bir ses internet bağlantı hız ve fiyatları tam bir hayal kırıklığı olacak diyor. Fiyatları hala açıklamamalarında vardır bir keramet.

piyasaya envayi çeşitleri çıkar...

Daha birkaç sene öncesinden 3G yi ağzının suyunu akıtarak bekleyenler vardı.Umdukları ise 3G gelince TTNet in ADSL fiyatları rekabetten dolay düşecek olması.Onlara o zaman da gülyordum şimdi de gülüyorum.Size söyleyeyim.En düşük ücreti veren Avea bile (C Tipi Lisans) 214 Milyon Euro verdi bunun için.Bunun acısını kimden çıkaracaklar sanıyorsunuz?Tabiki yine bizim daha ne olduğunu bile bilmeden birşeye sazan gibi atlayan, önünde koskocaman televizyon varken cep telefonundan televizyon izleyen zavallı halkımızdan.
Bunu halka yedirebilmek için de daha şimidden allandırıp ballandırıyorlar.(özellikle şu Turkcell in saçma 3G reklamına sinir oluyorum).Adamlar uçak üretip onla uçarken biz hala daha araba nasıl kullanılır onu öğrenmeye çalışıyoruz.Anlayacağınız arkadaşlar olayın özeti 3G o övdükleri kadar bizlere fazla avantaj sağlamayacaktır.sadece görüntülü konuşma ve de yüksek hızda veri iletimi(İnternet) dışında pek bir extra getirisi olmayacaktır.Kaldı ki bu özellikleri kullanacak olan yaş kitlesi de belli.

DİKKAT ARKADAŞLAR 3G ŞEBEKESİ HER YERDE YOK SADECE İL MERKEZLERİ VE ZENGİN MUHİTLERDE MESELA ANKARA ETİMEGUTTA YOK BUNU ŞU AN ANLAYABİLİRSİNİZ TELEFONUN ŞEBEKE ARAMASINI SECİN GÖRÜRSÜNÜZ MESELA BİLKENTTE BULUNAN ŞEBEKELERDE TURKCELL3G YAZIYOR FAKAT ELVANKENTTE YOK BU YÜZDEN HEVESLENMEYİN VE VE İPTALİNDE PROBLEM CIKARTATAKLARI 3G YE ABONE OLMAYIN İNSANLARI ALDATMAYIN ESKİ DÜZEN OYUNLARINA VATANDAŞ UYANDI ARTIK. VE O KOCA ŞİRKETLERİ BÖYLE HİLELERLE GÜVENSİLEŞTİMEYİN VATANDAŞA NEİSE ONU YAZIN SÜREYYA BEY FİYATLAR ADLS DEN AŞAGI OLACAK DEDİ FAKAT ŞİMDİ KIVIRIYORLAR AMAN DİKKAT!

herkez neden kendini GARİBAN görüyor?
madem garibanız neden evinizde internet bağlantılı güncel oyunları çalıştıran saatlerini garibalıktan kurtulmayı sağlayacak parayı kazanmasını gerekirken sosyal ağ sitelerine video yüklemekle geçiriyoruz Türkiye nin bütün vatandaşları gariban demek vay bea.

turkcellin şu son reklamna tahamül edemiyorum.hele ortadakikız yokmu uzaylı gibi çok sinirimi bozuyor.

3G yi eleştirenler herkesten önce kullanmayı abone olmayı nasıl işlediğini merek etikleri için kullancaklar.günlerdir fiyatları konusunda zaten bilgi verilirken şu kadar para olacakmıs şöyle olcakmış böyle olcakmış demek yerine biraz takip edin zaten öğrenirsinz.bir arkadaş demiş 7.75ykr diye çok doğru çünkü rekabet kurulu kararıyla ortak bir noktada buluşmak adına böyle bir fiyat politikasına gidildi.
böyle bir uygulama çıktı diye kimse kötülemesin.kullanan kullanır kullanmak istemeyen zatem kullanmaz eksik yada yanlış bilgilerle insanları yönlendirmesek herkes çok yakında zaten öğrenicek.az kaldı hemde çok az.cepte internet keyfini yaşayan biri olarak süper buluyorum çünkü 3G ye geçtim ve kullanıyorum.hatta pc bile denedim.kesinlikle adsl den iyi.en azından heryerden bağlanıyosun.internete girmek için ev telefonu açtırıp konuşmadan 19 tl ödemiyceksiniz.dediğim gibi dileyen kullanır dilemeyende ilerde kesin kullanır =)

Ki... Japonya 4.5g kullanıyor yakında 5g ye geçecekler...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Önümüzdeki hafta 3G haftası!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir