Türk bankalarını dolandıran hacker mahkemede

Geçtiğimiz Eylül ayında Antalya'da yakalanan Ukraynalı hacker'ın davası başladı.

Bilgisayar korsanı değilim

Bilgisayar korsanı değilim

Bilgisayarların çalıştığı şirkete ait olduğunu, kendisinin de bunlardan sadece birini kullandığını belirten Yastremskiy, "Suçu kabul etmiyorum. Türk bankalarının isimlerini de bilmem. Hakkımda ABD'de açılan davayı ve arandığımı da bilmiyorum" dedi.

"Bilgisayar korsanı değilim" diyen Yastremskiy, Ukrayna'da hakkında dava açıldığını da Türkiye'deki davadan sonra öğrendiğini kaydetti.

Yastremskiy'in avukatları da ele geçirilen bilgisayarların müvekkillerine ait olmadığını ayrıca bankaların zararlarının bu bilgisayarlardaki bilgilerle ilintisinin de ortaya konulamadığını savundular.

Mahkeme, Yastremskiy'nin tutukluluk halinin devamına karar verirken, duruşma diğer sanık Maxim T'nin Türkiye'deyse mahkemeye getirilmesi, bankaların zarara uğrayan müşterilerinin ve ne kadar zarara uğradıklarının tespit edilmesi amacıyla 28 Temmuz'a ertelendi.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Eee nekadar hacker de olsan kanundan kaçamazsın ben olsam hakimin bilgisayarını da hacklerdim tabi yersem :)

Hello World , I'm here !!!

Hacker dediğin suçunu kabul eder ve yepyeni iş fırsatlarına ufuk açar (içerden çıkınca yada hacklediği kuruluşla anlaşınca). Demek ki bu gerçek bir hacker değil bikaç yöntem öğrenmiş onu uyguluyor ama yakayı ele verince ben yapmadım etmedim diyor böylelerine sanal alemde "fare" denir :)

adam on iki bankanın güvenlik duvarını delip hesaplara girip orda bişeyler yapabiliyorsa emin olun hackerdir

bu adam en agır şekilde cezalandırılmalı çünkü insanların emeklerini gasp ediyor.

12 bankanında güvenlik duvarı yüksek olsaymış.hacker ne yapsın sankı bankların kazandığı para helal paramı aynı şey işte hacker beyle bankalrın yaptığı iş.. ikiside soygun

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Bilgisayar korsanı değilim
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir