Türkiye'den "Toyji" Projesi Kickstarter'da!

ROYO Bilişim Teknolojileri A.Ş. dünyanın ilk eğlenerek öğrenme amaçlı akıllı oyuncak platformunu pazara getirmeye hazırlanıyor.

"Toyji" projesi Türkiye'den Kickstarter'da!

İTÜ Çekirdek'ten yeşeren "Tabtoy" projesi "Toyji" markası adı altında, Kickstarter kitlesel fonlama kampanyası ile yurt dışına açılıyor. Dünyanın ilk akıllı oyuncak pad'i olma özelliğini taşıyan ürün, ailelerin ve günümüzün en büyük problemi olan sık tablet kullanımı ve alışkanlığını, aynı zamanda sık kullanım sonucu çocuk gelişimde rastlanan ince motor becerileri, odaklanma gibi sorunları çözmek için yola çıktı. Toyji, 3D print edilebilir ve değiştirilebilir gerçek oyuncaklara dokunarak akıllı tabletlere dokunmadan oynanan eğitici dijital oyunlar sunarak, ailelerin ve çocukların daha verimli zaman geçirmelerini hedefliyor. Bahçeşehir Dragos Kampüsü Anaokulları ve aileler ile yapılan çalışmalar sonucunda, aynı zamanda uzman görüşleri ile son halini alan Toyji, Kickstarter kampanyası ile görücüye çıktı. Toyji'nin eğitici oyunları Bluetooth bağlantısıyla tabletlerde (iOS and Android) oynanabiliyor.

Renkli bir kurgu dünyasında geçen dokunulabilir oyunları ve yapay zeka sahibi karakterleriyle Toyji aileleri bir araya getiriyor ve müzikten kodlamaya birçok alanda eğitici içerikleri eğlenceli, heyecanlı ve anlaşılabilir şekilde sunuyor. Ayrıca aileler yemek saatleri, ekran süresi ve uyku saatleri konusundaki planlarını oyunlara entegre edebiliyor; bu sayede Toyji'nin oyunları sağlıklı bir yaşamı destekliyor. "Bu günlerde herkes bir ekrana bakıyor ve aynı ortamda birbirimizden kopabiliyoruz. Bu da çocuklarda dil, sosyal, zeka ve motor becerileri açısından sorunlara sebep olabiliyor. Biz bunu değiştirmek istediğimiz için Toyji'yi ürettik. Toyji'nin eğitici oyunları ve dokunulabilir oyun teknolojisi genel ve müfredat bilgilerini, kodlama, dil ve sosyal becerileri, üç boyutlu düşünmeyi, motor becerilerini ve mesafeler, ağırlık ve sıralama gibi konseptleri anlamayı geliştiriyor," şeklinde açıklıyor düşüncelerini ROYO Bilişim Teknolojileri A.Ş. CEO'su Cem Nahit Köne.

Projeyi daha yakından incelemek için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir