Türklerden ABD'ye uygulama!

ABD'den umudu kesen Teksas'taki bir kurum, Türklerden bakın hangi cep uygulamasını istedi!

Teksas Salem Protestan Kilisesi yetkilileri Youtube'da görüp yeni yıl kutlamalarında kullanmak istedikleri iPadWall uygulamasını Amerika'da daha önce yapan bir firma bulamayınca Türkiye'nin en büyük yazılım şirketlerinden SoftTech'e ulaştı. Yazışmaların ardından SoftTech mühendisleri Amerika'ya gitti ve SoftTech tarafından geliştirilen iPadWall kilisenin yeni yıl kutlamalarında kullanıldı.

Tam 54 iPad kullanıldı

Texas Houstan'da 3 günde kurulumu gerçekleştirilen iPadWall'da 54 iPad kullanıldı. Apple yetkilerinin de hayranlıkla izlediği uygulama, kilise tarafından daha önce kayıt edilen çeşitli videolar sahnedeki kilise üyelerinin ellerindeki iPad'lerden ışık ve ses ile oluşturulan bir koreografi ile eş zamanlı olarak izlenebildi. Proje, daha önce yine SoftTech'in dünyada ilk olarak geliştirdiği iPadWall projesinden sonra bir koreografiyle oluşturulan ilk iPadWall uygulaması özelliğini de taşıyor.
54 iPad'in kullanıldığı gösteri yaklaşık 20 dakika sürdü ve izleyenlerden tam not aldı. Amerikan gazete ve televizyonlarının da büyük ilgili duyduğu gösteri sonrasında birçok yayın organı SoftTech mühendisleriyle röportaj yaptı.

Peki neden SoftTech'i tercih ettiler?

'Teknolojideki hızlı gelişim, iş ve sosyal yaşamı da şekillendiriyor'

Teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirten SoftTech Genel Müdürü Levent Berkman, "Teknolojik dönüşüm önümüzdeki dönemde telefon ve tabletler üzerinden yaşanacak" dedi. Berkman, "iPad'i kullanarak çeşitli Wall projeleri ortaya koyan firmalar mevcut aslında. Bizim uygulamamızın sunduğu interaktif özellikler ve kullanıcı deneyimi ise onu farklı kılan nokta. Teksas'tan bir kilisenin de bizlere ulaşıp yapmak istedikleri çalışma için bizden yardım istemelerinin nedeni de bu. Bir Türk şirketi olarak, teknoloji kanallarından bize ulaşılması ve bu konudaki yetkinliğimizi burada sergileyebilmek, bizim için gurur verici" şeklinde konuştu.

Berkman ayrıca, SoftTech'in kurulduğu 2006 yılından itibaren farklı iş alanlarında uzmanlaşmış, teknolojik yetkinliğe sahip kadrosu ile başta bankacılık olmak üzere birçok sektörde kaliteli ve yaratıcı yazılım ürünleri sunduğunu ifade etti. Berkman SoftTech'in yarattığı 700 kişilik istihdam ve büyük mühendis kadrosu ile büyük ölçekli projeler gerçekleştirdiğini belirtti.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tebrik ediyorum

Helal olsun softTech basarilarin devamini bekleriz

Sorun bulamama degil fiyat farki orada 100 bin dolar cekecek fiyati bizden 10 bin dolara almak kolay onlar icin.

tebrikler helal olsun.

bencede başarı gibi dursada bence kendi ülkesindeki fahiş fiyatlardan dolayı daha ucuz nerde yaptırabilirim kısmı onlar için geçerli.bir türk firması olarak başarılarının devamını dilerim.unutmayım f-16 ları bize ürettiren amerika fiyatı ucuz diye ürettirdi amerikada bir uçak teknisyeni alıyor 10 bin dolar bizde alıyor 1500-2000 tl arası farkı siz belirleyin

süper. duygulandım. keşke türkiye yazılım açısından geliştiği kadar donanımda da gelişse.

Uygulamanin gelistiricilerimden olarak oncelikle iyi dilekleriniz icin tesekkurler.ucuzluk konusuna gelince,burada muhim olan para degil bunsekilde bir yazilimin hazirlanma surecidir asil mevzu.biz bu yazilimi ( ki dunyada tek) 2010 yilinda cebit fuari icin yapmistik.youtube dan videolarina ulasabilirsiniz.bizi tercih etmelerinin sebebi bu yazilim dunyada tek ve hazirnolarak bizde bulunmasidir.
Amerika uygulamasiyla ilgili youtube a living ipad video wall yazabilirsiniz

Az kaldı benimde uygulamam geliyor.

işte softtech işte ipadwall... inanılmaz bir uygulama, her eve lazım :)

apple, softtech' in peşine düşer artık... çok göze batıyor :)

Sen de yorum yaz