Tuşlu, kamerasız Doro 508 ortaya çıktı!

Bu telefonun ne kamerası var, ne de bir işletim sistemi... Ama fiyatıyla büyülüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Tuşlu, kamerasız Doro 508 ortaya çıktı!
Doro 508

Tuşlu, "akılsız" cep telefonlarının öldüğü iddialarına şiddetle karşı çıkan İsveçli cep üreticisi Doro, yeni bütçe dostu telefonunu piyasaya sürdü.

Tahmin edebileceğiniz gibi fiziksel tuşlarla gelen telefon, üstünde herhangi bir kamera bulundurmuyor. Tüm ekranı dokunduğunuzda bir anda değişmeyen, tutması ve kullanması kolay telefonlar, yaşça büyüklere daha çok hitap edebiliyorlar. Bu telefonları kullanmasını öğrenmek için çaba harcamaya da gerek olmuyor. Doro'nun yeni cebi Doro 508, 34 dolarlık uygun fiyatı dolayısıyla bazı fedakarlıklarda bulunuyor. Telefonun üzerinde ayrı bir güç düğmesi bulunmadığı gibi, katlanmak gibi bir özelliğe de sahip değil.

Telefonun tuşları siyah arka plan üzerinde beyaz yazılarıyla kolayca görünebiliyorlar. Yapılan bir araştırmaya göre gözlerimiz, ışığın olmadığı yere değil ışığa odaklanıyorlar. Bu nedenle görme sorunu yaşayanlar, siyah arka plan üzerindeki beyaz metinleri bulanık görseler de, daha büyük algılıyorlar ve daha kolay okuyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Akılsız telefonları kullanmak isteyen insanlar var demek ki :-)

@18 May 2014 15:04 o beğenmediğin telefonun hafızası seninkinden daha iyi çalışıyor eminim ;)

47$'lık wt-m768 android 4.0.4 + 1Ghz tek çekirdek + mali400 + 512ram'li tableti düşününce fiyatın bir etkileyiciliği yok gibi. Gerçi tableti yaklaşık 6 ay kullandım korkunç bir deneyimdi :) Zaten en son servise gönderdim bidaha da gelmedi probook servisinde kayboldu cihaz. 2 kez aradım tableti gönderin diye bidaha aramaya bile üşendim öylesine kötüydü ki vazgeçtim.

@18 May 2014 16:09 biri tablet diğeri telefon

samsung'tan daha iyi olduğu kesin :)

Renksiz yapsa tam olacaktı!

Guzel telefon sanırım 5 tane satar.

Sabit telefonu iptal edip evde kullanım icin ideal

akıllı telefon herkese hitap etmiyor.

insanlar artik bu tur telefonlari kullanmaktan utanir oldu . halbuki hem cekim ve konusma kalitesi hem de pil omru en iyi olan telefonlar bunlar.

@18 May 2014 19:22 Arkadaş yorum yapmış Anca Akıllı bir Telefondan Girerek yorum yapmış :D Dostum cok bılıyorsan al kullan neden buraya yorum yazmak ıcın bır akıllı telefon kullanmak zorunda kalıyorsun kı ?

ince uç şarj aleti lazım şimdi buna on numara olur

Bu yorumları çocuklar yapıyor sanırım. Yaşınız 12 civarı olsa gerek. Cihaz mükemmel 45 yaş üstü çok kişi bunu kullanmak isteyecektir. Adamlar bir araştırma sonucu üretmişlerdir ve bence iyi düşünce...

34 dolar büyülüyor mu? Saçmalamayın o fiyata akıllı telefon satılıyot.Dokunmatiklerdense 6 dolara satılan bunun gibi telefonlar var

Boşa beklemeyin vergisiyle en az 150 lirayı bulur o telefon Türkiye'de. 180-200 tl'ye Nokia var taş gibi.

iphone 4s i satıp nokia 8310 a dönececeğim :)

€45 fiyatlı Asha 230 varken neyin kafasını yaşıyor bunlar? Annem bile dokunmatik telefon kullanmak istiyor, bu devirde bunu ancak TTY desteğinden habersiz görme engelli vatandaşlara satabilirler tabi... O ülkede böyle biri varsa. Kaldıki böyle bir çöp için fiyatı ucuz sayılmaz. Ancak bizim ülkede ittirebilirler bunu.

emin olun samsung'un telefonlarından daha hızlıdır :D

Bu tur telefonlarin da emin olun kullanicilari var. Herkes akilli telefon kullanacak diye bir sey yok. Adam sadece gorusme amacli telefonu kullaniyorsa bunu alacak. Tutup note 3 alacak.degil,

Sen de yorum yaz