Avrupa Şampiyonası Öncesi TV'nizi Yenileyin

CHIP Online, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde 7 farklı plazma ve LCD televizyonu inceledi.

Milli Takımı Kaçırmak İstemeyenlere: 37 İnç

Biraz daha fazla harcamayı göze alıp, daha fazla görüntü isteyenler, 37 inçlik televizyonları değerlendirmeli. 94 santimetrelik boyutuyla bu ekranlar, çoğu durum için fazlasıyla yeterlidir.

CHIP Online Tavsiyesi: Panasonic TX-37LZD70F

Milli Takımı Kaçırmak İstemeyenlere: 37 İnçPanasonic TX-37LZD70F'nin görüntüsü, 32 inçlik kardeşi gibi fazlasıyla etkileyici. 1080 satırlık görüntüyü saniyede 24 kare olarak ekrana yansıtan televizyon, bu özelliği ile Full HD sıfatını alıyor. Maksimum kontrast oranı 4676:1, siyah - beyaz kontrast oranı ise 143:1 olarak belirtilen ekran, bu değerlerin gerçekliğini testimizde de kanıtlamayı başardı. Seçtiğimiz sahnelerde, çok karanlık veya çok aydınlık sahnelerde bile oldukça berrak ve detaylı bir görüntü elde ettik. Yüksek çözünürlüklü filmlerde de renklerin doygunluğu memnuniyet vericiydi. Görüntüde titreşim, bulanıklık veya renklerde bozulmaya rastlanmadı.

Fiyat: Yaklaşık 3100 YTL


Fiyat / Performans: Toshiba 37X3030D

Milli Takımı Kaçırmak İstemeyenlere: 37 İnçBu modelin testinde, televizyon yayını konusunda her şeyin yolunda gittiğini söyleyebiliriz. Hareketli çerçevelerin kenar çizgileri, çapraz çizgiler, her şey yeterince keskindi. Yalnızca hızlı hareketlerde görüntüde bir miktar bozulma gözlemlendi, bu durum kontrataklarda bazen sıkıntı yaratabilir. Bunun haricinde film DVD'lerinde görüntü performansı oldukça iyiydi. Karanlık sahnelerde koyu kırmızı lekelerle karşılaştık. Yüksek çözünürlüklü görüntülerde ise, yine hareketli sahnelerde bazı takılmalar meydana geldi. Ancak görüntünün ekrana yansımasında, keskinlik ve doğruluk payı çok yüksekti. Parlaklık değeri, metrekare başına 381 kandela ile, kontrast oranı da 700:1 ile, kabul edilebilir ortalama değerlerde yer aldı.

Fiyat:
Yaklaşık 2600 YTL

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

70 tüplü ekran hala vazgeçilmezim.:) pc ye lcd güzel oluyor. fakat tv yerine kullanımda ben hala yetersiz buluyorum.

Tam Yeni bir TV almayı düşündüğüm biz zamanda çok güzel bir rehber hazırlamışsınız eğer Sony KDL-40V3000 dediğiniz özellikleri gibiyse ve fiyatı da uygun tam aradığım tv güzel bir konu teşekkürler chip.

106cm toshiba lcd kdvli 1600ytl. aslında bunlar 1000ytl den fazla etmez ama piyasa ekonomisi. HD yayın bile uzak olduğu halde tüketim toplumuna full hd lcdleri 4-5 milyarlara satıyorlar. sonra gelsin icralar, intiharlar...

yanlız sony 40 v 3000 kasası parlak oldugu için aydınlık odalarda yansıma yapacaktır

sony kdl46d3500 en iyisi

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir