Twitter'dan, Kullanıcılarına Önemli Uyarı!

Eğer dün akşamdan beri Twitter'a giriş yaptıysanız, karşınıza çıkan bu uyarıya kulak vermenizi öneriyoruz!

Twitter'dan, Kullanıcılarına Önemli Uyarı!

Dün akşam saatlerinden itibaren Twitter'a giriş yapanlar, karşılarınca ciddi bir uyarı mesajı buldular. Bu mesajda Twitter, kullanıcı şifrelerinin, şirket içinde çalışanların görememesi için bir maskeleme sistemi ile korunduğunu, ancak bu sistemde ortaya çıkan bir hata nedeniyle maskelemenin çalışmadığını söylüyordu.

Yukarıda da görebileceğiniz mesajda Twitter, belirlenen bir ihlal ya da kötüye kullanım olmadığını söylüyor. Ancak yine de, şifrenizi değiştirmeniz öneriliyor.

Eğer bir Twitter kullanıcısı iseniz, bu uyarıya kulak vermenizi ve şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Hatta mesajda da belirtildiği gibi, aynı şifreyi kullandığınız başka servisler varsa, onları da değiştirmenizde büyük yarar var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Var bu işin altında bir Çapanoğlu! uyarıyı ciddiye alıp şifreyi değiştirdim fishing mi diye bir süre tedirginlik yaşadım fakat haber sizde de çıkınca bir nebze rahatladım. Twitter'da çalışan ve verilere ulaşan güvenliği suistimal de etmiş olabilir fakat twittere erişmek için verilen buttonlar üzerinden başka web sayfaları bu şifreleri kötü niyetle kullanmanın bir yolunu bir açığınıda bulmuş olmaları kuvvetle muhtemeldir.

Sen de yorum yaz